Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom - jakie dekodery i jak podłączyć?

carlosg 30 Sty 2015 16:43 1218 8
  • #1 30 Sty 2015 16:43
    carlosg
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam 2 telewizory w domu.
    Pod jeden mam podłączony NC+. a pod drugi naziemną.
    Chciałbym na tym drugim założyć multiroom.
    Zanim pójdę dowiedzieć się o oferte do NC+, chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
    Czy do multiroomu potrzebne są jakieś specjalne dekodery, czy wystarczą standardowe (posiadam 2szt)?
    Czy aby działało wystarczy podłączyć antene do jednego i drugiego?
    Czy podłączenie ethernet pomiędzy dekoderami jest konieczne, żeby działało? Pytam ponieważ w jednym dekoderze nie posiadam takiego wejścia.

0 8
  • #2 30 Sty 2015 16:47
    ---trafopowielacz---
    Poziom 23  

Jeśli dobrze się orientuję dopóki masz swoje dekodery będzie wszystko cacy. Podpisujesz umowę, dostajesz drugą kartę. Gorzej jeśli dostaniesz od nich dekodery nowe to one wtedy będą musiały być jakoś podłączone, zapewnie przez LAN.
    Tak, podłączasz antenę do drugiego i będzie okej.

Sam obecnie tak mam, multiroom, dwie karty, dwa swoje dekodery. Jeden w Angli, drugi w Polsce i juz drugi rok tak działa

1
  • #3 30 Sty 2015 16:48
    carlosg
    Poziom 9  

A jeżeli mam już podpisaną umowę to mogę dokupić multiroom prawda?
    Orientujecie się ile może kosztować multiroom?

0
  • #4 30 Sty 2015 16:51
    ---trafopowielacz---
    Poziom 23  

Raczej tak. W promocji gdy powstało NC+ podpisałem umowę na multiroom za 15zł (samą kartę) plus pakiet za 100zł.

1
  • #5 30 Sty 2015 17:12
    carlosg
    Poziom 9  

Czyli wystarczy podłączyć antene do jednego i drugiego?
    Na pewno nie jest konieczne podłączenie ich kablem internetowym?
    Chcę się upewnić, ponieważ tak jak pisałem, jeden nie ma wejścia lan, przez co musiał bym kupić taki który by posiadał takie wejście.
    Chciałbym jeszcze zapytać, czy konieczna jest zmiana konwertera, czy wystarczy kupić rozgałęźnik?

0
  • #6 30 Sty 2015 18:40
    andpol 33
    Poziom 34  

Dlaczego zakładasz 2 tematy w różnych działach? Żaden rozgałęźnik, tylko konwerter twin albo quad. Co do drugiej karty to musisz iść do punktu NC+ i zapytać, czy dostaniesz przy swoim abonamencie. W przypadku nowych dekderów potrzebne połączenie między nimi (kabel albo wifi). Z tego co piszą na Satkurierze, drugiej karty już nie dostaniesz.

0
  • #7 30 Sty 2015 18:57
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Drugiej karty nie dostaniesz.
    Technicznie Twój multiroom zależy od tego co posiadasz obecnie, tzn jaką kartę.
    Jeśli masz kartę z logo C+ to realizujesz go za pomocą splitera albo dekodera z systemem linux, możesz stosować dekodery własne.
    Jeśli karta z logo N lub NC+ to czeka Cię wizyta u operatora i rozszerzenie oferty o kolejne dekodery, wymagane połączenie LAN lub Wi-Fi.

0
  • #8 30 Sty 2015 21:59
    mihal2002
    Poziom 43  

@---trafopowielacz---
    Kolega już więcej niech się nie wypowiada bo sam nie wie co i jak a innych w duży błąd wprowadza!

Nie ma wydawania drugiej karty. W pewnej opcji jest możliwość jej uzyskania.
    Zostaje spliter lub całkowita wymiana sprzętu i LAN lub WIFI.

0
  • #9 31 Sty 2015 04:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

KIEROWCA_VW napisał:
    Jeśli masz kartę z logo C+ to realizujesz go za pomocą splitera albo dekodera z systemem linux, możesz stosować dekodery własne.

@carlosg
    Oczywiście kolega wie, że taka forma dzielenia uprawnień, może zostać zablokowana, już nawet w tym roku...
    Więc praktycznie pozostaje:
    KIEROWCA_VW napisał:
    czeka Cię wizyta u operatora i rozszerzenie oferty o kolejne dekodery, wymagane połączenie LAN lub Wi-Fi.

By być pewnym, że taki sposób dzielenia uprawnień będzie działać zawsze.

0