Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes vario - ubywa płyn chłodzący

30 Sty 2015 18:57 1488 3
  • Poziom 2  
    witam wszystkich mam pronblem z mercedesem vario 815 ubywa mi płyn chłodzący nigdzie nie widać ubytku żadnej mokrej plamy pod autem wymieniłem pompe wody nagrzewnice i zaworek ogrzewania bo tam też był wyciek plynu dolewam około 15 litrów tygodniowo auto robi 400km dziennie po postoju po 2 godz. jest jescze cisnienie w zbiorniczku czyli wygląda na to że układ jest chyba szczelny pali normalnie oleju nie przybywa w zbiorniczku też nie widać oleju czy może to być głowica i płyn isc w wydech . Proszę o pomoc
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    mariusz.pegaz napisał:
    po postoju po 2 godz. jest jeszcze ciśnienie w zbiorniczku czyli wygląda na to że układ jest chyba szczelny

Nie mam żadnej skali porównawczej w szybkości stygnięcia silnika w samochodzie ciężarowym, ale mnie się wydaje, że po takim czasie i przy takiej temperaturze otoczenia silnik powinien być raczej zimny i w zbiorniku nie powinno być żadnego ciśnienia lub ciśnienie "śladowe".
    A jeżeli ciśnienie się utrzymuje, to powstało ono nie z powodu tego, że silnik był wcześniej gorący (po ostygnięciu powinno spaść), tylko dlatego wytworzyło go "powietrze", które zostało do układu chłodzenia "wtłoczone" w czasie pracy silnika - tak ja sądzę.
    Co do ubytków płynu,
    mariusz.pegaz napisał:
    nigdzie nie widać ubytku żadnej mokrej plamy pod autem

bo ten płyn nie ucieka jak samochód stoi, tylko w czasie w czasie jazdy przez korek i to najprawdopodobniej najbardziej intensywnie w czasie rozgrzewania się silnika, w czasie jak jest jeszcze termostat zamknięty (jeżeli zabudowany jest na powrocie z chłodnicy). Do wydechu, jeżeli płyn trafia to w śladowych ilościach, zaciągany w czasie suwu ssania.
  • Poziom 2  
    dziekuje wszystkim za pomoc problem rozwiązany nieszczelna głowica po z regenerowaniu głowicy wszystko wróciło do normy