Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie - chodzi o bialy laser

hace00 14 Maj 2005 15:41 1416 3
  • #1 14 Maj 2005 15:41
    hace00
    Poziom 13  

CZy jest możliwość (czy wogule da rade ) zbudowania w warunkach labolatoryjnych(nie w polsce oczywiście) biały laser ????

_______
    Prosze konkretnie formulowac tematy - co to jest za temat : "Pytanie" ?
    tom

0 3
  • #2 14 Maj 2005 15:53
    Beni
    Poziom 20  

Wyemitowane światło lasera ma jednakową częstotliwość fali, natomiast białe światło jest mieszaniną wszystkich częstotliwości światła, czyli jest to sprzeczne z zasadą działania samego lasera. Być może zabawa z połączeniem kilku laserów o kilku barwach umożliwiłoby uzyskanie koloru białego, ale o czymś takim jeszcze nie słyszałem.

0
  • #3 14 Maj 2005 15:53
    pdmk
    Poziom 18  

hace00 napisał:
    CZy jest możliwość (czy wogule da rade ) zbudowania w warunkach labolatoryjnych(nie w polsce oczywiście) biały laser ????

Jasne ze sie da... tlyko po co? Koszta budowy beda podobne do kosztow zakupu lasera RGB polskiej produkcji.
    A dlaczego nie w Polsce? Z tego co wiem to w polsce sa firmy ktore robia RGB bardzo dobrej jakosci i po swietnej cenie je sprzedaja (w porownaniu do zagranicznych producentow). I "oczywiscie" jakbym cos mial takiego robic to zaczalbym w Polsce, bo to co nasze jest takze dobre.

Pozdrowka

PS. Pisze sie: wogÓle, Polsce. Jakby sie kto mial doczepic, ze pisze bez krzakczkow... pisze tak bo wygodnie, bo jak krzacze tekst to wywala mi jakies bledy, i jedynym krzaczkiem jaki mi dziala jest "ó" :). Ktos powie ze to nie mozliwe, a jednak :).

Added:

Beni napisał:
    Wyemitowane światło lasera ma jednakową częstotliwość fali, natomiast białe światło jest mieszaniną wszystkich częstotliwości światła, czyli jest to sprzeczne z zasadą działania samego lasera. Być może zabawa z połączeniem kilku laserów o kilku barwach umożliwiłoby uzyskanie koloru białego, ale o czymś takim jeszcze nie słyszałem.

Czyzby Kolega zapomnial o rurkach gazowych z roznymi mieszankami gazow?? To tyle :)

Pozdrowka 2

0
  • #4 15 Maj 2005 13:16
    End
    Poziom 29  

Cytat:
    wogÓle

W ogóle...
    Jak już mowa o poprawnej pisowni.
    Pozdr. PDMK :)

-1
  Szukaj w 5mln produktów