Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IGNIS ADL 350 - Zmywarka tylko odpompowuje wodę

30 Sty 2015 19:35 3345 5
 • Poziom 15  
  Witam.
  Od wczoraj zmywarka Ignis ADL 350 po załączeniu jakiegokolwiek programu tylko odpompowuje wodę dłużej niż wcześniej po czym się wyłącza i sygnalizuje błąd poprzez mrugnięcia diodą. Dodam że woda jest sprawnie wydalana ze zmywarki czyli wąż odpływowy nie jest zatkany.
  Rozebrałem ją i wygląda to tak:
  IGNIS ADL 350 - Zmywarka tylko odpompowuje wodę
  Wybudowałem pompkę by sprawdzić w jakim stanie są wirniki i w poszukiwaniu jakiegoś elementu czy to membrany czy pływaka który by dawał sygnał, że woda została już odpompowana. Niestety nic takiego nie znalazłem... W misce jest tylko pompa i bodajże rezystancyjny czujnik temperatury bo zmieniał swoją rezystancje pod wpływem ciepłej wody. Oto i on:
  IGNIS ADL 350 - Zmywarka tylko odpompowuje wodę
  Czyżby sterownik szwankował?
 • e-miernikie-mierniki
 • Specjalista AGD
  W jakim stanie jest pompa myjąca?
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 15  
  @iskrownik Pompa myjąca tyle co byłem w stanie sprawdzić to miernikiem rezystancje i wynosi 25ohm czyli uzwojenie pompy sprawne.
 • Poziom 17  
  Nachyl zmywarke i wtedy usuniesz wode spod zmywarki.Plywak wroci do poziomu "sucha"Szukaj przyczyny wyplywu wodzy ze zmywarki.
 • Poziom 15  
  @newDJ Ale tam nie ma żadnego pływaka, też myślałem, że musi być coś co informuje programator o opróżnieniu z wody ale nic takiego nie ma do misy dochodzi tylko zasilanie pompy i czujnik temperatury. Pompa myjąca z grzałką jest w innym miejscu połączona tylko dwoma rurami dopływ i odpływ.
 • Poziom 15  
  Witam.
  Zmywarka znów funkcjonuje. Problem był zupełnie gdzie indziej... Uruchomiłem ją na sucho i sprawdzałem każdy element podczas pracy. Moje spostrzeżenie było mylne mówiąc, że działa tylko pompa wypuszczająca wodę. Po prostu ona jest najgłośniejsza i ją tylko było słychać. Pompa myjąca też się załączała w tym samym momencie co pompa odpompowując. Dopiero to dostrzegłem mierząc napięcia podczas pracy. Do rzeczy... Najzwyczajniej zaciął się zawór Aqua Stop. Od naprawy minął tydzień i jak na razie wszystko działa bez problemów. Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.