Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IGNIS ADL 350 - Zmywarka tylko odpompowuje wodę

Regan_3000 30 Sty 2015 19:35 2388 5
  • #1 30 Sty 2015 19:35
    Regan_3000
    Poziom 15  

Witam.
    Od wczoraj zmywarka Ignis ADL 350 po załączeniu jakiegokolwiek programu tylko odpompowuje wodę dłużej niż wcześniej po czym się wyłącza i sygnalizuje błąd poprzez mrugnięcia diodą. Dodam że woda jest sprawnie wydalana ze zmywarki czyli wąż odpływowy nie jest zatkany.
    Rozebrałem ją i wygląda to tak:
    Wybudowałem pompkę by sprawdzić w jakim stanie są wirniki i w poszukiwaniu jakiegoś elementu czy to membrany czy pływaka który by dawał sygnał, że woda została już odpompowana. Niestety nic takiego nie znalazłem... W misce jest tylko pompa i bodajże rezystancyjny czujnik temperatury bo zmieniał swoją rezystancje pod wpływem ciepłej wody. Oto i on:
    Czyżby sterownik szwankował?

0 5
  • #2 30 Sty 2015 20:03
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

W jakim stanie jest pompa myjąca?

1
  • #3 30 Sty 2015 20:21
    Regan_3000
    Poziom 15  

@iskrownik Pompa myjąca tyle co byłem w stanie sprawdzić to miernikiem rezystancje i wynosi 25ohm czyli uzwojenie pompy sprawne.

0
  • #4 30 Sty 2015 20:48
    newDJ
    Poziom 17  

Nachyl zmywarke i wtedy usuniesz wode spod zmywarki.Plywak wroci do poziomu "sucha"Szukaj przyczyny wyplywu wodzy ze zmywarki.

0
  • #5 30 Sty 2015 21:09
    Regan_3000
    Poziom 15  

@newDJ Ale tam nie ma żadnego pływaka, też myślałem, że musi być coś co informuje programator o opróżnieniu z wody ale nic takiego nie ma do misy dochodzi tylko zasilanie pompy i czujnik temperatury. Pompa myjąca z grzałką jest w innym miejscu połączona tylko dwoma rurami dopływ i odpływ.

0
  • #6 08 Lut 2015 10:59
    Regan_3000
    Poziom 15  

Witam.
    Zmywarka znów funkcjonuje. Problem był zupełnie gdzie indziej... Uruchomiłem ją na sucho i sprawdzałem każdy element podczas pracy. Moje spostrzeżenie było mylne mówiąc, że działa tylko pompa wypuszczająca wodę. Po prostu ona jest najgłośniejsza i ją tylko było słychać. Pompa myjąca też się załączała w tym samym momencie co pompa odpompowując. Dopiero to dostrzegłem mierząc napięcia podczas pracy. Do rzeczy... Najzwyczajniej zaciął się zawór Aqua Stop. Od naprawy minął tydzień i jak na razie wszystko działa bez problemów. Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.

0