Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitodens 100 + Tybox 137

tehral 30 Jan 2015 20:51 2640 2
    tehral
    Level 2  
    Witam, "mam" piec Viessmann Vitodens 100 oraz sterownik Tybox 137. Stary sterownik Auraton 2005 który był wcześniej zainstalowany dokonał żywota. Mam problem z podłączeniem nowego sterownika, ponieważ w piecu mam 3 wejścia/styki oznaczone: 1, N oraz L, natomiast sterownik ma 4 przewody: N, L, czarny i szary. Stary Auraton podłączony był w następujący sposób: no -> L, com -> 1.
    Nie wiem więc jak mam podłączyć Tyboxa, domyślam się, że czarny = com -> 1 oraz szary = no -> L. Zostaje więc N który można podłączyć pod N oraz L który... No właśnie, podpiąć razem z szarym pod L? Nie będzie żadnego spięcia?
    Podłączenie N -> N i L -> L oraz szarego lub czarnego pod 1 zasila odbiornik ale programator nie steruje piecem.
    Podłączenie szarego i czarnego nie wystarczy bo odbiornik nie zostaje zasilany.
    Obok jest też kostka którą jest doprowadzony prąd (uziemienie, L, N). Czy podłączenie no i com pod L i 1 oraz L i N do kostki która doprowadza prąd jest samobójstwem?

TL;DR: Da radę podłączyć Tybox 137 pod Viessmann Vitodens 100?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Helpful post
    piracik
    Moderator of Heating systems
    tehral wrote:
    domyślam się, że czarny = com -> 1 oraz szary = no -> L. Zostaje więc N który można podłączyć pod N oraz L który... No właśnie, podpiąć razem z szarym pod L? Nie będzie żadnego spięcia?

Dokładnie tak jak się domyślasz.
    N do N
    L do L
    szary pod L razem z tym co już tam jest
    czarny pod 1 na kotle obok L

W jednym zacisku będziesz miał dwa przewody.
    Spowodowane jest to, że niektóre kotły sterują się napięciem niskim. W takiej sytuacji trzeba rozdzielić zasilanie regulatora od sygnałów.
    Tutaj sygnał pracy jest na 230V podobnie jak zasilanie. Więc pod zaciskiem L w kotle będziesz miał dwa przewody.
    tehral
    Level 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, wszystko działa jak należy.
    Pozdrawiam.