Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana dolnego zasilania grzejnika

30 Sty 2015 22:54 5637 13
  • Poziom 20  
    Witam . mam nie lada problem wymieniłem dwa grzejniki . Miałem stare convectory małe zakupiłem dwa o wiele wiekszę purmo dolno zasilane. kazdy w innym pokoju. jeden 0,8 metra drugi 1,4 metr. O ile tem krótszy w miare grzeje tak ten długi jest cieply jakieś 20 cm od góry . podejrzewam zamienione dolne zasilanie . Problem o tyle skąplikowany iż rurki wychodzą z podłogi są krutkie pasowaly mi idealnie więc poprostu zdjąłem stary założyłem nowy. Teraz pytanie czy jest dostępna jakaś przelotka krzyżowa czy coś w tym styly. Czy ratuje mnie tylko podniesienie grzejnika i zmniana rurek pod nim. Dziękuje pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Wszysto pięknie dziękuje ale jest jeden zasadniczy problem . Pani domu nie pozwoli aby były widoczne rurki. poza tym w miejscu dopływu jak pdałeś mam termostat.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Ale w którym miejscu masz ten termostat ? Na rurkach przy podłodze ? Reszta to nie jest problem, wystarczy odrysować przebieg rur na ścianie, naciąć rowek w murze i ukryć rury w ścianie, potem zaszpachlować, a efekt na pewno się poprawi
  • Poziom 36  
    jarciu_11 napisał:
    Miałem stare convectory małe zakupiłem dwa o wiele wiekszę purmo dolno zasilane. kazdy w innym pokoju. jeden 0,8 metra drugi 1,4 metr. O ile tem krótszy w miare grzeje tak ten długi jest cieply jakieś 20 cm od góry .

Czy znasz zasadę działania grzejnika ?
    Według mnie nie bardzo :| bo piszesz głupoty.
  • Poziom 20  
    termostat mam w prawym gornym rogu grzejnika. Wiem że wszystko jest do zrobienia ale to juz przy okazji remontu zrobimy boczne jeżeli mówisz ze efekt będzie najlepszy. Myślałem ze są w sprzedaży jakieś dolne przyłącza które zamieniają zasilanie z powrotem takie gotowe . jeżeli nie narazie zrobimy z rurek krzyżówke i podniesiemy grzejnik. A kolega Grzegorz Siemianowicz jak zna zasade jakąś dziwną nową to niech napisze twierdzisz że grzejnik który grzeje jak u mnie zachowuje sie prawidłowo??? To co inny moi znajomi mają zle bo całe grzejniki są ciepłe ewentualnie troszke mniej na dole. Ty chyba piszesz głupoty
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    A to jest instalacja grawitacyjna czy pompowa ? Bo jeśli jest to na grawitacji to wstaw zwykły zawór kulowy odcinający. A podłączenie krzyżowe jest najlepsze, gdyż nagrzewa się jednakowo cała powierzchnia grzejnika
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Purmo 1,4 m ma grzać bez problemu przy podłączeniu dolnym. Sprawdź przepływ przez zawór, lub ściągnij głowicę.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jamesbond664478 Nie kombinuj bo to nie ma sensu. Convector ma króciec zasilania zewnętrzny purmo wewnętrzny więc albo połączenie krzyżowe albo krzyżówka węży wchodzi w grę.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kolego marcin273 wyjaśnij mi w jakiej kwestii ja kombinuje ? To że chce pomóc i proponuje inne rozwiązania ? Autor tematu już miał podłączenie dolne i efekt opisał z tego zasilania. Zresztą sam powiedział że nie jest dla niego problemem wykonanie zasilania bocznego przy remoncie, a na pewno się nie zawiedzie
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kolego Jamesbond664478 Conwector i purmo różnią sie przyłączami powrotu i zasilania. Purmo ma od środka convector od zewnątrz zasilanie. Wystarczy zamienić przewody i będzie grzało.

Ps. Już nie odpisuje w tym temacie bo powiedziałem co miałem do powiedzenia.
  • Poziom 36  
    jarciu_11 napisał:
    A kolega Grzegorz Siemianowicz jak zna zasade jakąś dziwną nową to niech napisze twierdzisz że grzejnik który grzeje jak u mnie zachowuje sie prawidłowo??? To co inny moi znajomi mają zle bo całe grzejniki są ciepłe ewentualnie troszke mniej na dole. Ty chyba piszesz głupoty

Zrób eksperyment:
    1) Do szklanki z zimną wodą wstaw grzałkę elektryczną i podłącz i zmierz ile czasu zajmie jej zagotowanie wody i zanotuj ;
    2) Do tej samej szklanki z tą samą ilością wody wstaw 3 takie grzałki i je podłącz i zmierz ile czasu zajmie im zagotowanie wody.

Jeśli w jednym i drugim przypadku czas jest taki sam .... gadam głupoty, jeśli natomiast jest inny ...... to w podstawówce na lekcjach fizyki nie spałem.

Jeśli nie widzisz analogii do tematu to ........ porażka :cry:
  • Poziom 20  
    Więc tak wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli w temacie dostałem gotowe rozwiązanie od kolegi marcin273 wszyscy macie racje purmo ma zasilanie z lewej strony . Już zamówiłem na alegro i zamontuje . przy okazji remontu rzerobie na bocze. Do kolegi Grzegorz masz tu widze największy starz a piszesz od rzeczy nic nie pomagając. Wyraznie napisałem że mam zamienione zasilanie i szukam łatwizny by to zmienić . Jezeli zaprosił bym cię do siebie jako fachowca a mysle że nim jesteś prosił o prawidłowe zamontowanie grzejnika pokazując że grzeje od gory jakieś 20 cm a na dole jest zimny. Tyodpowiedział byś mi tak jak tu na forum wyprosił bym ciebie z domu nie zwracajac nawet za koszta dojazdu. Co do wyjasnienia instalacja jest wymuszona pompkami osobno podłoga parter osobno grzejniki piętro do tego pompa ciepła zimą robiaca za bojler.Piec CO zasilany miałem.Dziękuje pozdrawiam zamontuje dam znać.