Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMI53MO5EU - błąd E:24 -program

30 Sty 2015 22:58 1638 11
  • Poziom 12  
    Co oznacza błąd E:24 2-3 min od włącznia jakiegokolwiek programu?
  • Poziom 12  
    U mnie nieraz jest również tak, że pod koniec programu pojawia się E:01.... nie znalazłem takiego przypadku.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    E:01 -> pompka spustowa
    Odkręć przykrywkę wirnika w miedniczce i zobacz, czy nie jest zapchane i czy wirniczek się obraca.

Jeżeli chodzi o ten wirnik, który jest w zmywarce na dnie, to się obraca, był czyszczony i chodzi płynnie. Błąd E:01 nadal jest pod koniec zmywania.
  • Poziom 12  
    Jaka pompa jest uszkodzona, bo chciałbym taką znaleźć z drugiej ręki, może zna ktoś numer tej pompy?
  • Poziom 10  
    Uszkodzona pompa ma symbol 130.60009. To pompa myjąca zintegrowana z grzałką.
    Dostępna w Boschu za 500PLN. W innych sklepach 450PLN.
    Występuje jedynie jako komplet.
    Felerne są tulejki ślizgowe, wirnik dostaje luzu, obciera i pompa wykrywając zbyt duży prąd sygnalizuje błąd E24.

W nowych pompach będą pewno takie same tulejki co oznacza ledwie kilka lat spokoju.
    W najnowszych zmywarkach Bosch i Siemens jest ten sam typ pompy.

Zakup używanej pompy jest raczej bez sensu.

Najlepsze rozwiązanie to dorobić tulejki. Jeśli komuś zależy to mogę zwymiarować.
  • Poziom 10  
    Ja mam zmywarkę SMI68N05EU i pompa wygląda podobnie, choć do grzałki mam 7 przewodów.
    Możesz zadzwonić do serwisu Boscha i zapytać o typy pomp myjących.
  • Poziom 12  
    Ja wiem, że jest kilka pomp, czy E24 to na pewno problem z pompą myjącą?
  • Poziom 10  
    Na szczęście nie.
    Jednak jeśli pomaga otwieranie drzwi podczas startu programu, żadna z pomp nie jest zablokowana resztkami i pompa hałasuje podczas mycia to na 95% problem leży w pompie.