Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K52F WIND 7 nie chce się uruchomić laptop

DonWojtello 30 Sty 2015 23:46 705 2
  • #1 30 Sty 2015 23:46
    DonWojtello
    Poziom 2  

Mam WIN 7i nie chce się uruchomić normalnie od wczoraj laptop. Nie pomaga tryb trybu awaryjny a wszystko zatrzymuje się na pliku "aswrvrt.sys". Jest to podobno plik należący do avasta i w żaden sposób nie mogę przeskoczyć tego problemu.
    System nie uruchamia się w żadnym trybie, nie pomaga naprawa komputera poprzez wybranie F8 i wybór opcji: naprawa komputera i żadna inna z dostępnych tam opcji nie działa.
    Myślałem nad ponownym zainstalowaniem systemu ale nie mam płytki z systemem a że jestem w Warszawie nowy to nie mam od kogo pożyczyć płytki z systemem.
    Na innych forach nie mogę znaleźć pomocy bo język jakim pisane są pomoce są dla mnie za ciężkie a odpowiedzi nie są wiele warte.

Może ktoś mógłby mi pomóc krok po kroku to naprawić. Chwilowo mam dostęp do drugiego laptopa więc mogę działać z zepsutym kompem i jednocześnie siedzieć na elektrodzie którą kiedyś ktoś mi polecił.

Z g óry dzięki za pomoc

0 2
  • #2 31 Sty 2015 00:06
    REVISOR
    Poziom 25  

Po pierwsze jaka jest historia tego laptopa czyli w jakich okolicznościach przestał działać?
    Po drugie czy sprawdziłeś wszystkie jego podzespoły, ram, dysk, czy nie ma wirusów itp,
    Jest coś takiego jak hirens boot, możesz zrobić w ciągu kilkunastu minut botowalnego pendrive z okrojoną wersją windows xp lub linux i odpalić kilka programów diagnostycznych, możesz włożyć inny dysk i zainstalować na próbę windowsa choćby 7, czysta płytę można kupić za niecałą złotówkę a windę ściągnąć z netu i wypalić , możliwości jest wiele zanim zabierzesz się za śrubokręt i rozkręcanie. Też siedzę w Warszawie ale niestety weekend mam zajęty i w tym czasie nie pomogę.

0
  • #3 31 Sty 2015 00:25
    DonWojtello
    Poziom 2  

Laptop był zawsze zabezpieczony antywirusem, działał zawsze poprawnie, jedynie z wiekiem zaczął się czasem mulić ale spokojnie mi wystarczał do przeglądania stron, oglądania filmów czy do rozmów na skypie. Nie mam jak nagrać windowsa na drugim sprzęcie bo to mini laptopina bez napędu cd room. Innego dysku nie mam a z tego co chwilowo używam nie wyjmę bo ma plomby gwarancyjne. Rozkręcać to na pewno nie będę. Nie znam się aż tak by łapy tam pchać. Wolałbym do serwisu dać ale się spłukałem i jestem zmuszony do końcówki lutego poradzić sobie samemu z tym problemem z myślą że może ktoś na forum pomoże.
    Co do mini botowalnego pendrive to może to jest to ale dla mnie to czarna magia...

0
  Szukaj w 5mln produktów