Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac414/Beninca Bill - Wyłącznik dzwonkowy

31 Sty 2015 07:48 1824 6
 • Poziom 15  
  Witam.
  Zamierzam wkrótce zakupić któryś z napędów Faac414 lub Beninca Bill 30(40). Mam pytanie który z tych napędów ma możliwość obsługi poza pilotami wyłącznikami dzwonkowymi. Jeden byłby w garażu a drugi na zewnątrz połączone równolegle. Mam takie rozwiązanie w bramie garażowej i jestem z tej możliwości bardzo zadowolony i teraz czas na bramę wjazdową na posesję. Które zaciski w sterownikach FAAC i Beninca służą do podłączenia wyłącznika dzwonkowego ? Czy oba napędy nie mają wyłączników krańcowych i trzeba stosować odboje oraz który nadaje się bardziej na słupek o średnicy 10 cm. rura.
 • Poziom 39  
  Każdy ma sterowanie PP- ręczny. Odboje powinny być na zamknieciu i otwarciu.
  Gdzie podączyć jest napisane i narysoane w instrukcji każdego z napędów. Trochę inicjatywy i szukajka rozwiaze ten prosty problem. Instrukcje sa dostepne w sieci i na tym forum.
  Zamiast 414 weź genius G-batt 300 lub 400 ( to samo , ale lepsze i tańsze). Maja lepiej rozwiazane uszczelnienie tuby siłownika.
  Benninca Bill to tez bardzo udane siłowniki, moim zdaniem lepsze od 414.
  Benninca ma odblokowanie za pomocą normalnego klucza , co utrudnia dostęp osób niepowołanych przez rzadko użebrowaną bramę z zewnatrz. Wystarczy kluczyk ampulowy do faac'a. Genius tez jest łatwy do odblokowania.
  We wkładkę zamka trzeba nalać gęstego oleju lub smaru i szczelnie zamknąć- rzadko używana może zawieść gdy będzie najbardziej potrzebna.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Na słupek 10 cm nadaje się każdy normalny (nie przedłużany) siłownik , a i tak będziesz musiał kombinować żeby nieco odsunąć mocowania siłownika w stronę ogrodzenia (10 cm, nawet plus odstawienie zawiasów to ciut przymało)

  Dzwonkowy (P.P) do 414 (albo G-Bat) i centrala Faac 452 albo 455 - 7 i 14, do Beninca Bill centrala Heady (z wyświetlaczem) - 23 i 26, centrala Head (z kręciołkami) - 21 i 24

  Cytat:
  Czy oba napędy nie mają wyłączników krańcowych i trzeba stosować odboje


  Akurat te co wymieniłeś powinny mieć odboje na bramie (da się ustawić bez ale jest to z racji małej precyzji nieużyteczne) a takie ustawienie mocowań siłowników żeby końce suwów zgrywały się dokładnie z krańcowymi położeniami bramy (trudne) jest niezalecane z racji dobijania suwaków do końców śrub.

  Pozostając przy siłownikach 220V są siłowniki które mogą mieć założone mechaniczne blokady - są to siłowniki kryte (suwak wyprowadzony u dołu w formie wystającej śruby) - produkują takie np Nice, Faac, Beninca, Came, Normstahl (i inne) a elektryczne krańcówki albo enkodery (znacznie rzadsze rozwiązanie) mają niektóre siłowniki Came, Faac i Normstahl (i inne) - ale pozostaje kwestia przeważnie dużo wyższej ceny i późniejszego dostępu do części (w przypadku innych) .
 • Poziom 39  
  Z ogranicznikami mechanicznymi ( jeśli juz nie ma innego wyjścia) w obudowie polecam LIFE optimo 3. Bardzo solidny siłownik łatwe programowanie, (choć beznadziejna instrukcja).
 • Poziom 15  
  W centrali 455D do których zacisków podłączyć przycisk dzwonkowy ?
 • Poziom 39  
  Open A lub open B- według instrukcji / schematu.
 • Poziom 15  
  9 i 14 w Faac 452/455D