Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers/wrdp11-2 - zmniejszyć plomień wewnątrz

cobretti22 31 Sty 2015 13:12 1659 21
  • #1 31 Sty 2015 13:12
    cobretti22
    Poziom 10  

Zakupiłem junkersa WRDP11-2 czy jest jakaś śrubka wewnątrz żeby zmniejszyć płomień a za tym idzie temperaturę.
    W starym termecie miałem takie coś że zdejmowałem pokrętło od regulacji płomienia i malutkim wkrętakiem regulowałem wielkość płomienia .
    2.Jak zmniejszyć ciśnienie wody to jest zdecydowanie za duże .
    Dwa pokrętła są max w prawo. Kręcąc przepływem wody nie widzę żeby się zmniejszało.

0 21
  • #2 31 Sty 2015 19:21
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Pokrętło powinno zapewniać regulację mocy w pewnych granicach - przy ustawieniu na minimum moc 7kW. W tym starym Termecie (PG-6) ten mały wkręt był właściwie do regulacji układu krzywkowego (ustawienie krzywek między sobą) a korektę regulacji mocy piecyka (jeśli przy ustawieniu pokrętła gazu na max. była inna niż nominalna) dokonywało się pokrętłem przepustnicy gazu, umieszczonym w głębi pieca, z tyłu (za palnikiem głównym i zespołem gazowym). Nie powinno się go zbyt często używać, gdyż może się zużyć i rozszczelnić. W Junkersach jest taka zaplombowana śruba, którą się reguluje maksymalną (nominalną) moc piecyka, ale powinien to robić serwis Junkersa, gdyż po pierwsze, precyzyjna regulacja wymaga pomiaru ciśnienia gazu na króćcach (duże ryzyko, stąd musi to robić serwis gazowy), po drugie, nie można zbyt często kręcić tym wkrętem, gdyż jest uszczelniony oringiem a zużycie tego oringa spowoduje nieszczelność i wypływ gazu. Piecyki Junkers są fabrycznie prawidłowo wyregulowane na taki rodzaj gazu, jaki widnieje na opakowaniu i tabliczce znamionowej (zmiana regulacji jest konieczna tylko przy przezbrojeniu piecyka na inny rodzaj gazu). Jeżeli pokrętło wody nie działa, to znaczy, że jest coś uszkodzone w zespole wodnym (a może pokrętło jest urwane?).

0
  • #3 31 Sty 2015 20:32
    maciejkao
    Poziom 12  

W Termecie PG-6 na podejściu gazu w środku piecyka była (jest) regulacja tzw. stabilizatora ciśnienia gazu. Jest taka puszka ze śrubą, która napręża/rozpręża sprężynę membrany w zależności od danego (średniego) ciśnienia gazu w rurze. To samo jest w piecykach G-19-02, mam też w użyciu G-19-01, który ten stabilizator ma przez jakiegoś "szpecjalistę" usunięty i gaz dochodzi kolanem nyplowym od razu w trzon gazowy. Powoduje to "skakanie" płomienia na świeczce dyżurnej i różnorakie gwizdanie płomienia na niej, płomyk "puchnie" i maleje, ale całe szczęście, cały czas grzeje obie termopary (chyba to są termopary) i piecyk działa idealnie, jest bardzo czuły i grzeje wodę przy małym przepływie jak trzeba.
    Tej regulacji, jak i regulacji maksymalnego wydatku w środku pokrętła ilości gazu nie powinno się w zasadzie ruszać, ale pamiętam, że jak przemieniałem PG-6 z mieszkania z parteru na mieszkanie na trzecim piętrze, a w zasadzie czwartym, to musiałem ten stabilizator odpuścić, bo na większej wysokości gaz ma ciśnienie mniejsze, ale za to jest stabilniej, płomyk zarówno na PG-6 jak i potem na G-19-01 już nie pompował się, tylko palił bez wyraźnych skoków. W G-19-02 i Aristonie GIWH nie ma to już znaczenia, to są "elektroniki".

0
  • #4 31 Sty 2015 22:55
    piracik
    Specjalista - systemy grzewcze

maciejkao napisał:
    musiałem ten stabilizator odpuścić, bo na większej wysokości gaz ma ciśnienie mniejsze,

Padłem. Napisz jakąś pracę naukową na ten temat. Może dostaniesz nagrodę nobla. Tylko podręczniki trzeba będzie w szkołach zmienić.

0
  • #5 02 Lut 2015 08:59
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

cobretti22 napisał:
    ...żeby zmniejszyć płomień a za tym idzie temperaturę.
    Dwa pokrętła są max w prawo. Kręcąc przepływem wody nie widzę żeby się zmniejszało.

Prawe pokrętło daj w lewo; zwiększy się przepływ wody, a zmniejszy płomień.

Dodano po 6 [minuty]:

maciejkao napisał:
    ... w zależności od danego (średniego) ciśnienia gazu w rurze.

Ty jesteś kosmonauta?
    Średnie ciśnienie stosowane jest do przesyłu gazu, a urządzenia pracują na niskim.
    maciejkao napisał:
    ... cały czas grzeje obie termopary (chyba to są termopary)

Niby specjalista, a nie wiesz? W jakim urządzeniu domowym są 2 termopary (nie mówię o kuchenkach) ?

0
  • #7 02 Lut 2015 11:03
    mirrzo

Mogło mu chodzić i o słonia.
    Tu swoje opinie wyraża się jasno; tak stanowi regulamin: "3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu... "

0
  • #8 02 Lut 2015 11:28
    jack63
    Poziom 40  

mirrzo napisał:
    Mogło mu chodzić i o słonia.

Tego w karafce czy tego zielonego?
    Przepraszam za sarkazm, ale obaj z @piracik uczepiliście się, faktycznie niejasno napisanej części postu, z różnymi i chyba bardzo dalekimi od intencji @maciejkao "wynikami" swojego czytania, gubiąc poważniejsze uchybienie regulaminowi!
    Przecież kolega @maciejkao sugeruje nowicjuszowi, z podejrzewam prostym problemem, kręcenie ZAPLOMBOWANYMI śrubami w zespole GAZOWYM podgrzewacza.

0
  • #9 02 Lut 2015 20:00
    maciejkao
    Poziom 12  

Twierdzenie, iż sugeruję komuś kręcenie jakimiś zaplombowanymi śrubami - to nieprawda, nigdzie tak nie pisałem. Moje posty są jawne i widoczne. Nie można bezkarnie pomawiać o to, co nie miało miejsca, to jest łamanie prawa.

0
  • #10 02 Lut 2015 23:28
    mirrzo

jack63 napisał:
    ...faktycznie niejasno napisanej części postu...

Dlatego należy pisać jasno i uważnie.
    Ten dział, to nie klub łapania motyli.

0
  • #11 03 Lut 2015 11:03
    cobretti22
    Poziom 10  

ludzie dalej nic z tego tematu nie wiem .Widzę żale i tyle . Trzeba zadzwonić do junkersa

0
  • #12 03 Lut 2015 11:09
    jack63
    Poziom 40  

cobretti22 napisał:
    Trzeba zadzwonić do junkersa

A może lepiej wezwać serwisanta z listy podanej na stronie internetowej.
    Przyjedzie na miejsce oceni sytuację i podejmie właściwe działania.
    Będzie to na pewno droższe niż "samodzielne grzebanie" , ale o ile bezpieczniejsze!
    A podobno życie ludzkie nie ma ceny...

0
  • #13 03 Lut 2015 12:11
    mirrzo

cobretti22 napisał:
    ludzie dalej nic z tego tematu nie wiem .Widzę żale i tyle . Trzeba zadzwonić do junkersa

Ustaw lewe max w lewo, prawe max w prawo. To są ustawienia maksymalne dla temperatury. Teraz lewe ustaw na środek (pionowo), a prawym obracaj w lewo do uzyskania zadowalającej temperatury na wylewce.

0
  • #14 03 Lut 2015 12:22
    cobretti22
    Poziom 10  

mirrzo napisał:
    cobretti22 napisał:

Ustaw lewe max w lewo, prawe max w prawo. To są ustawienia maksymalne dla temperatury. Teraz lewe ustaw na środek (pionowo), a prawym obracaj w lewo do uzyskania zadowalającej temperatury na wylewce.

to opanowałem .Tylko że po co leci mi takie ciśnienie wody co za tym idzie musi być większy płomień żeby tą wodę podgrzać.W starym piecyku miałem przykręcone ciśnienie wody na głównym zaworze . Ustawiłem sobie mały płomień i wtedy było mały płomień i niskie ciśnienie woda ciepła i za rachunki przychodziło nie po 250 zł za gaz tylko 150 zł .Tyle się mówi o ekologi a tu woda mi leci pod ciśnieniem w umywalce że trzeba szmatą całą łazienkę ścierać .W starym piecyku termet była taka opcja malutka śrubka jak się zdjeło pokrętło od podkręcania płomienia (mocy palnika) można było wyregulować wielkość płomienia a tu lipa .Jestem zawiedziony piecykiem 1100 zł wywaliłem w błoto ręce poparzone wody nawaliło na liczniku przez tydzień 2.5 m patologia.

0
  • #15 04 Lut 2015 00:13
    mirrzo

maciejkao napisał:
    ... takie "cóś" plastikowego, ... Co to jest, sam nie wiem, choć to rozbierałem. Dławik jakiś regulowany, czy co?

Hmmm, szpecjalista; nawet multi.

0
  • #16 04 Lut 2015 00:31
    piracik

cobretti22 napisał:
    Tyle się mówi o ekologi a tu woda mi leci pod ciśnieniem w umywalce
    cobretti22 napisał:
    Jestem zawiedziony piecykiem 1100 zł wywaliłem w błoto ręce poparzone wody nawaliło na liczniku przez tydzień 2.5 m patologia.

Inni by się cieszyli, że ciśnienie jest OK i zdąży zagrzać wodę, ale klient nasz pan.
    Najprościej byłoby chyba przykręcić zawór zimnej wody aby ograniczyć przepływ. Skręcić temperaturę na min i doregulować tym przepływem aby woda miała zadowalającą temperaturę.
    Chociaż nie wiem jak prysznica korzystać.

0
  • #17 04 Lut 2015 18:43
    cobretti22
    Poziom 10  

piracik napisał:
    cobretti22 napisał:
    Tyle się mówi o ekologi a tu woda mi leci pod ciśnieniem w umywalce
    cobretti22 napisał:
    Jestem zawiedziony piecykiem 1100 zł wywaliłem w błoto ręce poparzone wody nawaliło na liczniku przez tydzień 2.5 m patologia.

Inni by się cieszyli, że ciśnienie jest OK i zdąży zagrzać wodę, ale klient nasz pan.
    Najprościej byłoby chyba przykręcić zawór zimnej wody aby ograniczyć przepływ. Skręcić temperaturę na min i doregulować tym przepływem aby woda miała zadowalającą temperaturę.
    Chociaż nie wiem jak prysznica korzystać.

Ludzie piszecie mi wszyscy to samo głupi nie jestem.Hydraulikę w domu zrobię .Pokrętło wiem jak ustawić jeszcze raz piszę przekręcając temperature i ciśnienie do minimum wywala mi 44 stopnie .Jak jest temperatura na minimum a pokręcę ciśnienie wody w piecyku to spada mi temperatura do 37 stopni ale mam takie ciśnienie że woda tryska z umywalki.Potrzebuję wewnętrznego ustawienia płomienia palnika żeby zmniejszyć płomień i ustawić na temperaturę np.20 stopni minimum.
    Wtedy leci mały płomyk w piecyku mało wody i woda jest w granicach np.30 stopni
    A tu wali mi woda na liczniku i łapy parzy !!!

0
  • #18 04 Lut 2015 19:45
    piracik

Jeżeli zbyt mocno przykręcisz płomień jest ryzyko przegrzania palnika lub odpalania na nie wszystkich lamelach.

0
  • #19 04 Lut 2015 20:54
    mirrzo

cobretti22 napisał:
    Jak jest temperatura na minimum a pokręcę ciśnienie wody w piecyku to spada mi temperatura do 37 stopni ale mam takie ciśnienie że woda tryska z umywalki.Potrzebuję wewnętrznego ustawienia płomienia palnika żeby zmniejszyć płomień i ustawić na temperaturę np.20 stopni minimum.
    Wtedy leci mały płomyk w piecyku mało wody i woda jest w granicach np.30 stopni

To musisz zmienić urządzenie na elektryczne. Każda terma gazowa, to moc min. ok 8 kW więc nie zwojujesz nic więcej. Możesz też zamienić na kocioł kondensacyjny, np Termet Gold, któremu moc min. zaczyna się od 2,5 kW Tu powinieneś "osiągnąć" swoje zamierzone parametry.

1
  • #20 08 Lut 2015 00:35
    maciejkao
    Poziom 12  

mirrzo napisał:
    maciejkao napisał:
    ... takie "cóś" plastikowego, ... Co to jest, sam nie wiem, choć to rozbierałem. Dławik jakiś regulowany, czy co?

Hmmm, szpecjalista; nawet multi.

Skąd ten sarkazm i wycieczki? Czyżbym trafił w czuły punkt? Chyba tak.

0
  • #21 08 Lut 2015 11:02
    mirrzo

No, chyba raczej w swój, niedocenionego ....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo