Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy wyłacznik bez schematu podłączenia

31 Sty 2015 13:21 2451 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z podłączeniem wyłącznika kedu ZH-28C-4 do nowego silnika trójfazowego. Jest to wyłacznik trójkąt - gwiazda. Posiada nietypowe oznaczenia a mianowicie numery od 1 do 16.
    znalazłem jedynie dwa różniące się schematy ale żaden nie pasował. Problem powstaje już po podłączeniu faz do wyłacznika.
    Podłączenie go sprawia mi dużo trudności i nie potrafię tego rozpracować macie jakieś rady?
  • Moderator Elektrotechnika
    plecostomus85 napisał:
    Posiada nietypowe oznaczenia a mianowicie numery od 1 do 16.

Przecież tamte też mają oznaczenia od 1-16 , poza tym ten po prawej ma narysowane oznaczone uzwojenia więc w czym problem .
  • Poziom 2  
    Problem mianowicie w tym, iż podłączyłem wszystko na obydwa sposoby jak podano na schematach i zawsze nawet na ustawieniach wyłącznika na zero wybijało korki. Wpadłem na pomysł aby sprawdzić przepływy prądu na każdym nastawieniu przełącznika i stworzyłem własną tabelę była ona identyczna jak na wspomnianym schemacie z narysowanym uzwojeniem. Gdyby porównać te wyniki do drugiego schematu to trzeba by zamienić parę 5 i 6 z parą 9 i 10 i rozkład połączń będzie identyczny. Próbowałem równiez tylko wpiąć wszystko w wyłącznik, doprowadzić fazy i już wybija. Wygląda na to że źle wykonuję mostkowanie.