Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla 2003 licznik VDO

14 Maj 2005 18:10 5977 5
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chciłem trochę zmniejszyc przebieg na liczniku, eprom 93S46.
    Mam rogramatro PROGSTAR i pytanko ... czy mozna nim to zrobić bez wylutowywania pamięci, w instrukcji programatora pisze że można, ale pytam na forum bo się trochę czaje że uwale licznik.

Pozdrawiam.

Dodano po 54 [minuty]:

Zczytałem pamięć i złączam, wielka prośba, czy mugł by mi ktoś zamienić ze 119,755km na 50,000km.
    Dzięki z góry.

Dodano po 1 [minuty]:

eprom

Dodano po 1 [minuty]:

toyota
  • Poziom 17  
    witam

Fajnie że radzisz sobie z odczytem ( i jak sądze z zapisem tej pamięci ), ale ja uważam że takie działanie jest chore ( wykluczam naprawe licznika ), a ludzie którzy się tego podejmują to prostaki i oszuści.
    Niestety w polsce klienci zwracają dużą uwage na przebieg, co zachęca sprzedawców do korygowania wskazań liczników

pozdrowienia dla uczciwych ludzi
    Łukasz
  • Poziom 19  
    wysyłam ci zawartość na 50t

Dodano po 7 [minuty]:

kruczi a myślisz że na zachodzie to tego nie robią pewnie są święci, to po co te wszytkie algorytmy
  • Poziom 16  
    To ,że on robi korekcję licznika to tylko jego ,,praca,, a OSZUSCI to ci ,którzy chcą żeby to ktoś zrobił.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    właśnie o to chodzi, aby w Polsce tylko takie rzeczy robili to było by pięknie,
    a co do liczników to mam dylemat mianowicie:
    cztery miesiące temu przyjechał do mnie pan prokurator abym mu zdiagnozował SAABA 95 bo coś mu dolega, więc podpiołem Techa2 i wyszło że ma uszkodzoną turbinę oraz potencjometr przepustnicy jasna sprawa. Pan prokurator zbytnio się nie przejął a w rozmowie jaką podczas diagnozy nawiązaliśmy, oświadczył że pozamykałby wszystkich takich co to kręcą liczniki, za usługę podziękował i pojechał. Dwa miesiące temu przyjechał z prośbą aby mu skorygować szafę bądź jak kto lubi naprawić bo on nie będzię się w to bawił i niech kto inny przejmie pałeczkę, więc zrobiłem jak sobie życzył. I co się okazało kupił ten samochód znajomy zachwalając, że kupił z pewnego źródła, bo od pana prokuratora i samochód jest ekstra jest z pewnych rąk tylko mała drobna ustereczka w nim siedzi najprawdopodobniej da się ją usunąć na poczekaniu. I co miałem zrobić zdiagnozowałem jeszcze raz, wyszło to samo, więc znajomy kupił turbinę i całą przepustnicę zamontowaliśmy to i samochód jakoś jeździ nawet całkiem przyzwoicie. Panowie i oczym my mówimy jak na takich stanowiskach a może i wyżej tak oszukują to, co ma powiedzieć zwykły szarak. Wiem, że ja się do tego przyczyniłem, ale jak nie ja to inny by to zrobił (wszyscy jedziemy na tym samym wózku)

Dodano po 34 [minuty]:

przebieg na 50t
  • Poziom 24  
    Witam.

Pragnę odświeżyć post ponieważ mam bardzo podobny "problem" :-). Mam Toyote Yaris z 2004 roku i potrzebuję cofnąć licznik o około 600km.

Jeżeli ktoś znajdzie chwilkę to proszę o instrukcję : jaki program, gdzie siedzi w samochodzie ta kość, jak robić aby nic nie uwalić, ewentualnie schemat programatora.

Jeżeli to już jest gdzieś opisane na forum to przepraszam za zawracanie głowy i jednocześnie proszę o link.

PS. Programowanie kości typu 24XX na szynie I2C mam już za sobą. Mam programator i programy.