Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dane z dysku - przenoszenie danych na laptopa przez adapter usb.

xxxyzzz 31 Sty 2015 16:35 834 7
  • #1 31 Sty 2015 16:35
    xxxyzzz
    Poziom 2  

Witam, proszę o inf czy uda mi się, zanim oddam do naprawy, odzyskać ważne dla mnie pliki z laptopa HP 550, który w ogóle się nie włącza. Chciałabym przenieść je na starszego laptopa Toshiba za pomocą adaptera - przejściówki USB. Czy potrzebne będą do tego jeszcze jakieś programy czy wystarczy to urządzenie?

Z góry dziękuję za pomoc!

0 7
  • Pomocny post
    #2 31 Sty 2015 16:44
    softpro
    Poziom 11  

Jeśli masz przejściówkę USB z odpowiednim wejściem do twojego dysku, która ma własne zasilanie do podłączanego dysku, to dasz radę. Podłączony dysk będzie widoczny tak jak pendrive. Twój dysk powinien być typu SATA i przejściówka, którą masz musi mieć złącze SATA.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie zwróciłem uwagi na załączone zdjęcie, wszystko jest ok. Wymontuj dysk z laptopa i podłącz go za pomocą przejściówki i do roboty.

1
  • #3 31 Sty 2015 16:46
    xxxyzzz
    Poziom 2  

dziękuję za blyskawiczna odp...
    tak, dysk sata i przejsciówka sata :)
    czy wystarczy kupiona przejściówka na allegro o jakości "średniej" ?

(jestem kompletnie "zielona" w temacie komputerów, także wybaczcie moje pytania) :)

0
  • #4 31 Sty 2015 18:54
    helmud7543
    Poziom 42  

Wystarczy, o ile będzie działać, bo jakość tych wynalazków jest słabiutka. Ta przejściówka ze zdjęcia ma wejście SATA oraz dwa wejścia ATA - standardowe, pełnowymiarowe dla dysków 3,5 cala oraz "laptopowe" (dla dysków ATA 2,5 cala - w starszych laptopach były montowane).

0
  • #5 01 Lut 2015 11:39
    opiate
    Poziom 17  

Witam,

A jak będziesz miał problem z dostępem do plików z powodu np braku uprawnień (może się zdarzyć że Windows na Toshibie nie będzie miał dostępu do części danych) możesz użyć bootowalnej płyty z jakimś Linuxem.

0
  • #6 01 Lut 2015 16:23
    softpro
    Poziom 11  

Te wszystkie przejściówki są raczej dobre, problem jest jedynie po stronie zasilaczy które nie wytrzymują obciążenia większych dysków - 3,5"

0
  • #7 16 Lut 2015 17:01
    phanick
    Poziom 28  

Nie chce robić reklamy sprzedawcy, ale jeśli chodzi o adapter, to zakupiłem takiego najzwyklejszego chińczyka za 20 złotych.
    Dane z dysku - przenoszenie danych na laptopa przez adapter usb.

Po bliższym przyjrzeniu się wszystko wygląda na bardzo solidne. Pożądny zasilacz 12 V i 5 V 2A, kable podłączeniowe, sterowniki (które na Windows XP są nie potrzebne).
    Po podłączeniu do laptopa od razu wykrywa dysk 3.5" IDE. Odczyt bezproblemowy.

Zasilacz trochę się grzeje, ale daje rade. W zasadzie to za taką cenę chyba nawet samego podobnego zasilacza ciężko dostać.

0
  • #8 16 Lut 2015 17:11
    Robert B
    Poziom 43  

xxxyzzz napisał:
    Czy potrzebne będą do tego jeszcze jakieś programy czy wystarczy to urządzenie?

Wystarczy w zupełności. Jeżeli miałaś hasło do logowania w Windows, możesz użyć na przykład:
    http://www.pcinspector.de/Default.htm?language=1

0