Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP - Kamera IP z Full Hd

Poldek90 31 Sty 2015 16:37 3558 31
  • #1 31 Sty 2015 16:37
    Poldek90
    Poziom 14  

Witam. Poszukuje jakieś ciekawej kamery IP do monitorowania wjazdu. Kamera niemusi mieć wifi. Cena tak do około 300-400zł. Głównie zależy mi na tym aby był czysty i wyraźny obraz może być w full hd. Czy jest coś ciekawego w twj cenie?

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 31 Sty 2015 16:52
    2550300
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 31 Sty 2015 17:00
    Poldek90
    Poziom 14  

Ja potrzebuje kamere zewnetrzna i podgladem przez internet.

0
  • #4 31 Sty 2015 17:06
    2550300
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 31 Sty 2015 19:42
    Poldek90
    Poziom 14  

Z modułem wifi nie ale z połączeniem przewodowym po skrętce abym podłączył do liveboxa i mógł oglądać obraz np z tabletu.

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

A moze lepiej zastowac raspberry z kamera i z modulem wifi w atrapie kamery tylko czy to bedzie dzialac na odleglosc?

0
  • #6 01 Lut 2015 16:47
    Poldek90
    Poziom 14  

Co myślicie o kamerze FOSCAM FI9805W ? Jest warta swojej ceny ?

0
  • #7 09 Lut 2015 17:13
    Poldek90
    Poziom 14  

Witam kupiłem kamerę hikvision ds-2cd2032-I. Podejrzewam że jest coś z nią nie tak ponieważ obraz jest zupełnie inny od tych które znalazłem na youtube. Proszę obejrzeć nagranie. Jakość nagrania jest bardzo kiepska.

0
  • #8 10 Lut 2015 08:30
    Totoya
    Poziom 17  

Jak masz skonfigurowaną rozdzielczość oraz parametry strumienia ?

0
  • #9 10 Lut 2015 09:34
    Poldek90
    Poziom 14  

Rozdzielczość: 2048x1536
    4096kbps
    20fps

0
  • #10 10 Lut 2015 12:33
    Totoya
    Poziom 17  

Co dokładnie masz na myśli pisząc "kiepski" :) ?

0
  • #11 10 Lut 2015 13:42
    Poldek90
    Poziom 14  

Obraz nie był czysty i zacinał się. Lepsze nagrania można uzyskać z kamery w telefonie. Czy są jakieś inne kamery lepsze z 3mpx ale które mają naprawde ładny czytelny obraz. Może Internec? Tak do 800zl.

0
  • #12 10 Lut 2015 14:33
    wimm
    Poziom 16  

Masz źle ustawioną migawkę - za długi czas.

1
  • #13 10 Lut 2015 15:09
    Poldek90
    Poziom 14  

Wyżej jest jedno z nagrań i to jest jedno z lepszych nagrań bo są gorsze. Czy kamera Internec jest lepsza?.

0
  • #14 11 Lut 2015 07:38
    Poldek90
    Poziom 14  

Co myślicie o kamerze Ipox HD2030T ?

0
  • #15 11 Lut 2015 09:10
    opt
    Poziom 11  

Ta kamera jest źle dobrana w stosunku do celu obserwacji. Co ma obserwować - ścianę, schody, bramę czy ulicę?

0
  • #16 11 Lut 2015 09:58
    Poldek90
    Poziom 14  

No bramę bo tak była skierowana kto podjezdza wchodzi i wychodzi. Szukam jakieś innej tylko że ja znalazłem nagrania na youtube i widziałem co te kamery nagrywają i w jakiej jakości.

0
  • #17 11 Lut 2015 10:09
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Poldek90 napisał:
    Poprostu nie jest czysty obraz. Zacina się i niewidać nawet twarzy a gdzie dopiero tablice itd. Leprze nagranie można uzyskać z kamery w telefonie. Czy są jakieś inne kamery leprze z 3mpx ale które mają naprawde ładny czytelny obraz. Internec? Tak do 800zl.

Internec to jest Hikvision tylko z innym logiem.
    Nie rozumiem o co chodzi z tym "nieczystym" obrazem. Przy tym obiektywie i takiej szerokości sceny obraz jest właściwy. Powiem więcej, jest super!

Jeśli oczekujesz rozpoznawania twarzy przy bramce i tablic na ulicy, przy tak szerokiej scenie, to pomyśl raczej o kamerze 6 -8 Mpixeli. ALBO, zastanów się nad kamerą o zmiennej ogniskowej i zawężeniu sceny do bramy i bramki. Aktualnie marnujesz piksele na monitoring ściany.

Najpierw napisz - co chcesz monitorować.
    Później jaka jest odległość kamery od obserowanej sceny i jaką masz tam szerokość. Mając te dane, będziemy w stanie wybrać Ci odpowiednią rozdzielczość i obiektyw.

Na razie możesz zwiększyć bitrate na kamerze do około 8Mbps, powinno lekko pomóc. Zwiększ też migawkę do 1/50 - 1/60.

0
  • #18 11 Lut 2015 10:40
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Zacinanie się obrazu będzie na 99% winą słabego łącza tzn wysyłania"upload". Podaj jakie masz parametry łącza internetowego.

Korgoth napisał:

Nie do końca jest tak kolego jak mówisz, są zmiany w FW.

0
  • #19 11 Lut 2015 10:55
    Korgoth

faja_kanzas napisał:
    zacinanie się obrazu będzie na 99% winą słabego łącza tzn wysyłania"upload". Podaj jakie masz parametry łącza internetowego.
    Korgoth napisał:

Nie do końca jest tak kolego jak mówisz, są zmiany w FW.

Może być też winą źle ustawionego bitrate na kamerze czy słabego komputera używanego do podglądu lokalnego.
    Jakby nie patrzeć, autor tematu wypisał swoje wątpliwości i problemy, a nie podał odpowiednich danych. Tak więc czekamy na uzupełnienie. Nie ma sensu zgadywania.

Co do Internec - nie będę dalej się wypowiadał :)

0
  • #20 11 Lut 2015 13:22
    Poldek90
    Poziom 14  

W innym temacie jest też opis o firmware i o języku który miała. Nieraz obraz migał, druga sprawa to zrywała połączenia raz mogłem się połączyć a jak próbowałem drugi raz się zalogować to już livebox jej nie widział.

0
  • #21 11 Lut 2015 15:25
    Korgoth

Poldek90 napisał:
    W innym temacie jest też opis o firmware i o jezyku ktory miala. Nieraz obraz migał druga sprawa to zrywała połączenia raz mogłem sie połączyć a jak próbowałem drugi raz się zalogować to już livebox jej nie widział. Która kamera była by leprza internec czy może ipox albo jakaś inna marka? Jakie dane mam podać? A ja już nie chce mieć nic wspólnego z hik... chyba że była ta moja jakoś trafiona.

Widocznie kupiłeś jakiegoś refurbisza (po naprawach) albo jakąś podróbę... założyłem tych kamer już setki - zero problemów, ZERO.

Napisz:
    - jak była podłączona do systemu rejestracji, czy zasilana PoE, czy z zasilacza, czy przedłużałeś kabel od zasilacza, jaka jest długość kabla kamera<>switch, na czym masz podgląd kamery lokalnie i zdalnie, czy kamera brała adres z DHCP czy miała ustawiony ręcznie. Czy podgląd lokalny realizowany był po WiFi czy po LAN. To odnośnie problemów z kamerą.

A do dobrania odpowiedniej kamery, to tak jak napisałem wyżej. Bo bez tych informacji to tylko "handlowiec" powie Ci która kamera jest lepsza.
    1. Jaka jest odległość kamery od obserwowanej sceny
    2. Jaka jest szerokość sceny
    3. Jaka jakość cię interesuje.
    4. Czy konieczne jest monitorowanie tego muru po lewej, czy jednak interesuje Cię tylko bramka i brama wjazdowa.
    5. Na czym chcesz to rejestrować
    6. Czy chcesz mieć dostęp zdalny, jeśli tak jakie masz łącze i czy stały adres IP czy zmienny

Czasami lepiej sprawę załatwić dwoma kamerami o mniejszej rozdzielczości, niż wierzyć w magię szerokiego kąta i megapixeli.

Odpowiedz na te pytania to pójdziemy dalej. Bez tego nie ma sensu mnożyć postów.

0
  • #22 11 Lut 2015 15:44
    Poldek90
    Poziom 14  

Kamera była podłączona do Liveboxa i zasilana przez PoE. Przewód sieciowy miał jakieś 15 metrów.

Tamta kamera była zamontowana jakieś 10 metrów od bramy na wysokości jakieś 4.5 metra. Ale mogę nową kamerę założyć bliżej w innym miejscu, tzn. z przodu budynku, wtedy nie będzie widać, tylko sama brama i chyba będzie tak najlepiej. Tą zamontowałem tak daleko, bo tam jest daszek i stwierdziłem, że będzie miała lepsze warunki. Musi być to kamera Ip bo chcę mieć podgląd zdalny.
    Przeglądałem internet i znalazłem model Internec IP i7-C82213, może ta będzie odpowiednia.

0
  • #23 12 Lut 2015 10:07
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Poldek90 napisał:
    leprze warunki. Musi być to kamera ip bo chce mieć podgląd zdalny.

Musi to być kamera IP, bo żadna analogowa nie spełni Twoich wymagań "jakości obrazu".
    Tak jak powiedzieli przedmówcy - masz marnowane pixele na ścianę, nie masz skonfigurowanej poprawnie kamery, a o obserwacji przez neostradę (upload) i LTE - powiedziałeś za mało. Podaj wykorzystanie łącza (jednego i drugiego) przy obserwacji w dzień z ruchem na ulicy. Dodatkowo podaj wyniki testów tych połączeń dla upload i download - każde.

0
  • #24 12 Lut 2015 12:15
    Poldek90
    Poziom 14  

Kamery Hikvision już nie mam bo oddałem. Teraz chciałem się dowiedzieć która będzie lepsza. Czy poszukać inną Hikvision czy Internec?

0
  • #25 13 Lut 2015 20:35
    Poldek90
    Poziom 14  

Znalazłem w sieci kamerę firmy Tiandy TC-NC9400S3E z trzy letnią gwarancją.
    Czy to dobra firma ?

Kamera IP - Kamera IP z Full Hd

0
  • #26 14 Lut 2015 07:57
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Jedno łącze "przetestowałeś". Ta neostrada jest za wolna abyś uzyskał dobre efekty z poprzednią kamerą i każdą inną 2 i więcej mega pix.
    Ta tiandy jest ok 3 x słabsza od poprzedniej.

0
  • #27 14 Lut 2015 09:50
    Poldek90
    Poziom 14  

To co ja mam teraz zrobić? Rozumiem że niski jest upload ale dlaczego lokalnie się zacinał obraz, migotał itd. ? Internet nie ma wpływu na połączenia w sieci wewnętrznej. Czyli Tiandy jest gorsza od Hikvision?

0
  • #28 14 Lut 2015 17:24
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Poldek90 napisał:
    To co ja mam teraz zrobić?

Nie znasz się kompletnie a nie słuchasz rad, działasz impulsywnie, nie współpracujesz, więc radź sobie sam :-)

Cytat:
    Rozumiem że niski jest upload ale dlaczego lokalnie się zacinał obraz, migotał itd. ?

A opisałeś szczegółowo instalację? Nie. Więc się nie dowiesz dlaczego się zacinał.

Cytat:
    Internet nie ma wpływu na połączenia w sieci wewnętrznej.

Nic nie wiemy o Twojej sieci wewnętrznej, oprócz tego, że być może masz liveboxa (nie wiadomo w której wersji).

Cytat:
    Czyli Tiandy jest gorsza od Hikvision?

Sprawdziłeś parametry jednej i drugiej? Ktoś Ci już sprzedał kamerę i na swoje nieszczęście zgodził się na zwrot. Będziesz tak zmieniał kamery aż przypadkiem trafisz na coś co Ci odpowiada albo zapłacisz instalatorowi, który weźmie się porządnie do sprawy: od założeń i wymagań, poprzez dobór sprzętu, na poprawnej konfiguracji kończąc. Twój problem nie jest do rozwiązania w kwotach, o których myślisz bazując tylko przy kamerach - bez usługi.

0
  • #29 14 Lut 2015 17:38
    Poldek90
    Poziom 14  

diseasekowalski - Czy Ty czytasz uważnie? Tam ta kamera nie była zakupiona w sklepie, tylko jako nowa z portalu "olx".
    Druga sprawa, livebox jest w wersji 2.0.
    Co jeszcze chcesz wiedzieć o instalacji? Jest tylko livebox, niema innych urządzeń, routerów itd. Kamera była podłączona skrętką. Jest tylko jeden komputer podłączony do sieci i to przez wifi.
    Livebox jest sprawny bo był sprawdzany z związku z wadliwym działaniem kamery.

Moderowany przez suworow:

Kolego zasady są proste. Chcesz konkretnej odpowiedzi, odpowiedz w wyczerpujący sposób na stawiane pytania.
    Pytania padły już jakiś czas temu, a odpowiedzi i to zdawkowe trzeba z kolegi wyciągać na siłę. Taka dyskusja nie ma dalszego sensu. Temat trafia do kosza.

[/mod]

0
  • #30 14 Lut 2015 18:17
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Czytając uważnie mamy takie informacje:
    1. Komputer może być za słaby
    2. Tablet - j.w.

Twoja uwaga dotycząca OLX wypłynęła dopiero teraz i ma zero związku z uwagą czytelników tematu, co najwyżej - Twoją.

Podtrzymuję - zleć rozwiązanie problemu profesjonaliście na miejscu, bo jeżeli rozwiążesz problem sam - to chyba tylko przez przypadek. Ja się nie będę użerał z niewystarczającymi danymi (dalej komputer i sieć nieopisana, a do tego, mimo że tylko komputer i livebox jest w sieci to magicznie znajduje się tam też tablet i kamera). Zero informacji o komputerze, tablecie, okablowaniu, zasilaniu. Jest za to maksymalnie źle ustawiona kamera względem obiektu, który ma obserwować.

Idź do specjalisty, serio.

0