Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rieju RS2 - Słabe napięcie kontrolki i światła długie

31 Jan 2015 18:13 1827 10
  • Level 7  
    Witam mam taki dziwny problem z elektryką w motorowerze.
    Zmieniam liczniki i okazało się, że w kontrolce od świateł długich i od podświetlania liczników jest 5V zamiast 12V tak samo jest ze światłami długimi w lampie :/ jak mierze miernikiem to pokazuje mi napięcie minusowe. Wszystkie wtyczki posprawdzałem i jest ok. Nie wiem co może być przyczyną. Dodam, że we wszystkich innych kablach zasilanie jest normalne
  • TespolTespol
  • Level 8  
    Powoli, czy światła działają?
  • TespolTespol
  • Level 7  
    mati600rr wrote:
    Powoli, czy światła działają?

Tak światła działają, ale jak dodam gazu to dopiero zaczynają mocno świecić
  • Level 8  
    Jaki pomiar masz na akumulatorze? Jeżeli miesci się w normie to polecam rozpiąć liczniki od kabli i sprawdzić czy żaden pin nie jest uszkodzony. Na wszelki wypadek potraktuj złącza delikatnie Izolem bądź czymś podobnym i sprawdź czy działa.
  • Level 7  
    Na akumulatorze mam 13-14v czyli ładowanie jest, jutro posprawdzam wszystkie kable, może gdzieś jest przebicie
  • Level 39  
    Napięcie na oświetleniu w pięćdziesiątkach jest generowane z alternatora i jest to prąd przemienny. Przełącz miernik na zakres AC, to wówczas miernik zacznie wskazywać normalne wartości, aczkolwiek do dokładnych pomiarów potrzebny jest miernik z TrueRMS.
  • Level 42  
    BANANvanDYK wrote:
    aczkolwiek do dokładnych pomiarów potrzebny jest miernik z TrueRMS.

Do czego potrzebny? Do prowadzenia jakiś badań?
    Najlepszym "miernikiem w tej sytuacji jest ludzkie oko. Światła świecą Ok lub nie i tyle. To czy napięcie RMS (thrue czy tfu) jest takie lub inne jest nieistotne!
    Pomiary mają sens tylko w sytuacji uruchamiania własnoręcznie wykonanego regulatora lub naprawy istniejącego. Taka sytuacja to rzadkość.
  • Level 7  
    Dzisiaj sprawdzałem napięcie przy przełączniku w manetce, do przełącznika przychodzi normalnie 12V tak samo jest jeżeli mam przełączone na światła krótkie, ale jak przełączę na światła długie to momentalnie robi sie tam 4,5-5V, dodam, że lampa jest odłączona i nic nie powinno robić tak dużego poboru prądu... Wychodzi na to, że kable które idą wiązką do świateł długich muszą mieć zwarcie i stąd ten problem. Ale może wy macie jakieś pomysły :)
  • Level 7  
    Sprawdziłem i z instalacją jest wszystko ok, z regulatora napięcia wychodzi 6 pinów, we wszystkich jest 12V a tylko w jednym jest właśnie te marne 5V. Możliwe że regulator jest przyczyną?
  • Level 7  
    Temat do zamknięcia. Przyczyną był zepsuty regulator napięcia :)