Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrotnie podłączony akumulator

31 Sty 2015 19:16 3897 5
  • Poziom 2  
    Witam, dwa tygodnie temu zakupiłam nowy akumulator do Kia Ceed, podłączony był przez sprzedawce. Niestety sprzedawca podłączył go odwrotnie co spowodowało iskry, trochę dymu i włączeniu alarmu na sekundę... Jak włożył go poprawnie samochód odpalił, jednak po ruszeniu nie działało wspomaganie kierownicy i nie wszystkie kontrolki świeciły się (niestety nie zwróciłam uwagi które). Samochód został odstawiony do warsztatu należącego do sklepu i tam stwierdzono, ze skrzynka bezpieczników była uszkodzona wcześniej i podklejona taśma izolacyjna i to było przyczyna spalenia. Samochód mam od pól roku i żadnych problemow oprócz akumulatora. Orientuje się ktoś czy odwrotnie założony akumulator mógł spalić skrzynkę bezpieczników oraz uszkodzić silnik (podobno uszkodzony)? Również jeśli akumulator byłby poprawnie założony czy uszkodzona skrzynka bezpieczników spowodowałaby takie zwarcie przy zakładaniu akumulatora? Wspomnę jeszcze, ze miesiąc wcześniej zakładany był inny akumulator bez problemowo, jednak o zbyt niskiej mocy i chciałam zmienić na większy.
  • Poziom 36  
    Nie daj się zrobić w bambuko, podłączenie odwrotnie akumulatora to śmierć dla prawie wszystkiego co siedzi w samochodzie. Podłączył źle to jego problem, teraz niech wykłada kasę za naprawę
  • Poziom 10  
    Odwrotne podłączenie akumulatora do samochodu jest ewidentnym błędem, powoduje uszkodzenie uszkodzenie elementów elektroniki które nie mają zabezpieczenia przed błędnym zasilaniem w odwrotnej polaryzacji i może spowodować spalenie bezpieczników. Proponuję nie słuchać wyjaśnień warsztatu przy sklepie a poprosić o pisemną opinię autoryzowanego serwisu Kia co może uszkodzić odwrotne podłączenie akumulatora w samochodzie i zażądać pokrycia kosztów naprawy. skrzynka bezpiecznikowa była podpięta taśmą od dłuższego czasu i nie powodowało to żadnych uszkodzeń które uwidoczniły się bezpośrednio po nieprawidłowym podłączeniu akumulatora.
  • Poziom 39  
    Ewidentnie sklep chce uniknąć odpowiedzialności.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi. Tak, sklep chce po prostu znaleźć winnego byleby tylko nie musieli płacić za naprawę. Zastanawia mnie tylko czy to odwrotne podłączenie mogło uszkodzić również silnik, bo garaż twierdzi, ze silnik był uszkodzony wcześniej, choć samochód pierwszy raz widzieli po uszkodzeniach, których dokonał sklep...