Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontener handlowy - sklep - Czym ogrzać sklep o pow. ok 50m2

FUHFirga 31 Jan 2015 22:00 2877 9
 • #1
  FUHFirga
  Level 6  
  Planuję budowę pawilonu handlowego (kiosk - sklep spożywczy). Chciałbym prosić o radę, jakie zastosować ogrzewanie ..
  Nie mam miejsca na żadne kotły czy magazynowanie węgla, gdyż to będzie w większości przestrzeń sprzedażowa. Na 100% zamontuję klimę a wiem że ta też może grzać...
  Tak więc najprostszym rozwiązaniem wydają mi się grzejniki elektryczne, klima lub grzejniki na butle 11kg. Pawilon dopiero zostanie postawiony więc mogę go zaprojektować dowolnie. Np ogrzewanie podłogowe czy kolektory słoneczne(aczkolwiek obawiam się, że mogą być podatne na chuliganów).
  Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie... Proszę o radę.
 • #2
  maciejkao
  Level 13  
  Osobiście bardzo dobrze wspominam ogrzewanie drewnianego domku na działce, zbudowanego na bazie barakowozu zdjętego z podwozia na bazie piecyka typu koza z rozdwojonym układem rozprowadzenia spalin na bazie rur dymowych. Jak się toto rozgrzało, to komin buchał jak w parowozie, choć przedmuchiwacza parowego tam nie było, jeden obwód dymowy miał nieco dłuższą drogę, drugi nieco krótszą i robił się samoczynny inżektor na trzonie kominowym. A kto to wie, co to jest inżektor..
 • #3
  FUHFirga
  Level 6  
  Szczerze mówiąc niebardzo wiem o czym piszesz. Dobrze by było jakbyś to opisał ze szczegółami. Piec koza wydaje sie być dobrym rozwiązaniem ale gdzie go postawie żeby sie ludzie nie popażyli ?
 • #4
  maciejkao
  Level 13  
  Dywaguję tylko. Skonstruowałem takie cudo całkiem nieświadomie. Miało dobrze odprowadzać ciepło z komina po domku, a okazało się buchającym dymem szatanem. Ale był na to sposób, wystarczyło wsadzić w trzon kominowy w piecyku puszkę po piwie. Robiło się dławienie i buchactwo zanikało. Ale wystarczyło szczypcami ją wyciągnąć i znów zaczynał się parowóz, aż rury dymowe się ruszały. Typowa praca powolnego inżektora. Nic zaplanowanego.
 • #5
  FUHFirga
  Level 6  
  OKi. Wiem już troche w temacie kozy. Mam nadzieje że ktoś się wypowien na temat bardziej praktcznego dla mnie źródła ciepła :)) Dziękuje Ci kolego

  Dodano po 1 [sekundy]:

  OKi. Wiem już troche w temacie kozy. Mam nadzieje że ktoś się wypowien na temat bardziej praktcznego dla mnie źródła ciepła :)) Dziękuje Ci kolego
 • #6
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Czasami serwisuję grzejniki gazowe z wyrzutem spalin przez ścianę. Grzeje to naprawdę fajnie. No i nie ma wilgoci jak i smrodu, który jest charakterystyczny przy powszechnie stosowanych piecykach katalitycznych.
  Na 50m2 dwa takie spokojnie wystarczyłyby. Tylko pytanie jak z kominem. Czy byłaby taka możliwość przez ścianę.
  Te do, których jeżdżę puszczają spaliny bezpośrednio na chodnik. Ja ich nie montowałem od razu zastrzegam:D

  Tutaj Link do przykładowego jak to wygląda. Cena jest zaporowa ale dobrze opisane. Za połowę tej ceny znajdziesz równie ciekawe urządzenie tego typu.
 • #7
  andrzej lukaszewicz
  Level 39  
  FUHFirga wrote:
  Chciałbym prosić o radę, jakie zastosować ogrzewanie ..
  FUHFirga wrote:
  Na 100% zamontuję klimę a wiem że ta też może grzać...

  I tego sie trzymaj. Klimatyzator inverter. Wyjdzie najtaniej w kosztach inwestycji i utrzymania.
  W spożywczaku będzie chodzić kilka chłodni, one tez nieżle grzeją. Znam kilka takim sklepów, gdzoe inverter jest podstawowym źródłem ogrzewania i właściciele nie chca niczego innego.
 • #8
  FUHFirga
  Level 6  
  Ok dziękuję Ci bardzo za radę. Możliwe ze jeszcze ktoś podsunie ciekawy pomysł, więc chciałbym kontynuować temat.
 • #10
  FUHFirga
  Level 6  
  Wiem. Nigdy nie kupuje niczego bez porównania oferty. Myślę że jednak wybiorę klimę. To najprostsze rozwiązanie. Nie wiem tylko jak z to będzie z kosztami...