Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] regulacja świateł przeciwmgielnych peugeot 407

31 Jan 2015 22:06 2004 9
  • Level 10  
    Witam. Czy przednie przeciwmgłowe w peugeot 407 mają jakąś regulacje ustawienia i jak to zrobić? - bo mi świecą tylko na boki metr przed samochodem, a do przodu nic. peugeot 407, 2,0 benzyna 2005
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Hehe
    Nie widziałem jeszcze takiej fury z regulowanymi ale może mało widziałem
    Soczewki ci może poleciały albo źle przykręcone albo krzywe auto
  • Level 10  
    A jak świecącą u Was ? Odblaski są dobre!
  • Level 9  
    Jest regulacja. Musisz głowę wsadzić pod auto.
  • Level 39  
    Z własnego doświadczenia wiem, że światła przeciwmgielne, aby były skuteczne i nie waliły po oczach jadących z przeciwka muszą być ustawione. Miałem fabryczne światła przeciwmgielne w poldku i denerwowało mnie to, że po zapaleniu ich widoczność nic się nie poprawia, a jadący z naprzeciwka migają mi światłami. Na przeglądach ustawienia świateł przeciwmgielnych nie sprawdzali, a jak ich o to zahaczyłem, to stwierdzili, że ich się nie stawia. Okazuje się, że jednak aby były skuteczne, trzeba je ustawić i znalazłem jak się to robi. Teraz już nie pamiętam dobrze zasady, ale o ile dobrze pamiętam, to światła przeciwmgielne na oświetlonej ścianie powinny świecić niżej od świateł mijania (granicy cienia) o odległość o ile są niżej od nich zamontowane w samochodzie.
  • Level 43  
    Nomen omen najlepiej je ustawić nocą jak jest mgła :) Widać idealnie wszystko.
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedzi! Ja już tam głowę wkładałem - ale aby się tam dostać trzeba odkręcić taka kratkę - chyba 10 wkrętów i to jeszcze na kanale. Dlatego aby się upewnić i nie kręcić tych francuskich torxów na darmo - własnie chciałem zapytać czy coś tam można zrobić czyli czy są jakieś śrubki regulacyjne - czy nie ma i trzeba kombinować na uchwytach.Patrzyłem na zdjęcia halogenów, ale nie mogłem się nic dopatrzeć. Dlatego jak ktoś to robił to wie.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 10  
    dzięki - jutro rozbiorę jedną stronę i zobaczę co jest grane!
  • Level 10  
    Ktoś to rozbierał - nowy zderzak i źle przykręcił. Odkręciłem - przykręciłem i jest ok. dzięki za porady. regulacji nie wyczaiłem ale teraz nie potrzebna.