Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] regulacja świateł przeciwmgielnych peugeot 407

31 Jan 2015 22:06 2004 9
 • Level 10  
  Witam. Czy przednie przeciwmgłowe w peugeot 407 mają jakąś regulacje ustawienia i jak to zrobić? - bo mi świecą tylko na boki metr przed samochodem, a do przodu nic. peugeot 407, 2,0 benzyna 2005
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 15  
  Hehe
  Nie widziałem jeszcze takiej fury z regulowanymi ale może mało widziałem
  Soczewki ci może poleciały albo źle przykręcone albo krzywe auto
 • Level 10  
  A jak świecącą u Was ? Odblaski są dobre!
 • Level 9  
  Jest regulacja. Musisz głowę wsadzić pod auto.
 • Level 39  
  Z własnego doświadczenia wiem, że światła przeciwmgielne, aby były skuteczne i nie waliły po oczach jadących z przeciwka muszą być ustawione. Miałem fabryczne światła przeciwmgielne w poldku i denerwowało mnie to, że po zapaleniu ich widoczność nic się nie poprawia, a jadący z naprzeciwka migają mi światłami. Na przeglądach ustawienia świateł przeciwmgielnych nie sprawdzali, a jak ich o to zahaczyłem, to stwierdzili, że ich się nie stawia. Okazuje się, że jednak aby były skuteczne, trzeba je ustawić i znalazłem jak się to robi. Teraz już nie pamiętam dobrze zasady, ale o ile dobrze pamiętam, to światła przeciwmgielne na oświetlonej ścianie powinny świecić niżej od świateł mijania (granicy cienia) o odległość o ile są niżej od nich zamontowane w samochodzie.
 • Level 43  
  Nomen omen najlepiej je ustawić nocą jak jest mgła :) Widać idealnie wszystko.
 • Level 10  
  Dzięki za odpowiedzi! Ja już tam głowę wkładałem - ale aby się tam dostać trzeba odkręcić taka kratkę - chyba 10 wkrętów i to jeszcze na kanale. Dlatego aby się upewnić i nie kręcić tych francuskich torxów na darmo - własnie chciałem zapytać czy coś tam można zrobić czyli czy są jakieś śrubki regulacyjne - czy nie ma i trzeba kombinować na uchwytach.Patrzyłem na zdjęcia halogenów, ale nie mogłem się nic dopatrzeć. Dlatego jak ktoś to robił to wie.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 10  
  dzięki - jutro rozbiorę jedną stronę i zobaczę co jest grane!
 • Level 10  
  Ktoś to rozbierał - nowy zderzak i źle przykręcił. Odkręciłem - przykręciłem i jest ok. dzięki za porady. regulacji nie wyczaiłem ale teraz nie potrzebna.