Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K500i "karta sim nieaktywna"

14 Maj 2005 18:44 1335 6
  • Poziom 17  
    witam.
    mam k500i sflashowany cruiserem...simlock sciagniety..natomiast po wlozeniu karty sim i odpaleniu telefonu wyskakuje komunikat "karta sim nieaktywna" co to moze byc??raz zlapal ere ale nie mozna bylo wykonac zadnego polaczenia u gory na wyswietlaczu obok zasiegu jest przekreslona sluchawka...recznie wyszukuje wszystkie sieci...raz rowniez na chwile zalapal karte plusa ale tez nie mozna bylo wykonac polaczenia...czy to moze byc oznaka zablokowanego imeii u opa??bo z tego co wiem sony ericssony zawsze wyswietlaly komunikat telefon nielegalny...moze w k500i to wlasnie jest oznaka ze telefon jest kradziony?prosze o szybka pomoc...bo telefon mialem do simlocka i teraz nie wiem co jest grane...
    pozdrawiam
    kolba44
  • Poziom 20  
    najprawdopodobniej jest tak jak myslisz telefon zostal zgloszony jako kradziony,dla pewnosci jezeli masz taka mozliwosc wsadz karte zagranicznego operatora,jezeli dziala na roamingu to jest to wlasnie to.
  • Poziom 17  
    niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia na zagranicznej karcie spowodu jej braku...kurde wszystko juz z nim robilem softy ustawianie band lock itp i dalej to samo "karta sim nieaktywna"...czy operator poda mi jesli zadzwonie do biura obslugi czy imei jest zablokowany??bo zatluke tego goscia co mi przyniosl ten telefon bo siedze nad nim 3 dni juz a tu taka niespodzianka...i to jeszce mnie pogania...prosze o jakies podpowiedzi...
    pozdrawiam
    kolba44
  • Poziom 17  
    witam.
    no i mam odpowiedz...imei wpisany do kliku nokii dct3 i w kazdej komunikat nieudana rejestracja karty sim wiec aparat 100% kradziony...jeszce mi sie klient burzyl...eh...zlodziejom zdecydowanie mowmy NIE!!temat uwazam za zamkniety
    pozdrawiam
    kolba44
  • Poziom 31  
    no niestety coraz wiecej takich ale pierwszy raz slysze o takim komunikacie
  • Poziom 17  
    no w poprzednich SE bylo "telefon nielegalny"natomiast widocznie w k500i jest komunikat o nieaktywnej karcie sim...na przyszlosc moje doswiadczenie pomoze innym i beda wiedzieli juz co z tym zrobic..
    pozdrawiam
    kolba44
  • Poziom 26  
    I co robić w takiej sytuacji zgłaszacie to na policje czy oddajecie fon klientowi? Jak to wygląda prawnie?