Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 GPRS T4 - informacja o wyzwoleniu danej czujki przez SMS

lukcyb 31 Sty 2015 23:17 714 5
  • #1 31 Sty 2015 23:17
    lukcyb
    Poziom 8  

Witam, mam już skonfigurowany zestaw, tak że mogę włączyć i wyłączyć alarm przez sms, dostaje potwierdzenie o tym czy się uzbroił i rozbroił, informacje o alarmie.
    Teraz chciałem jeszcze mieć bardziej szczegółową informację, a dokładnie która czujka została naruszona. Mam w sumie 6 czujek ruchu, 9 wibracyjnych, 10 kontaktronów ( połączonych w 4 obwody - pokojami).

Jak z zaprogramować wyjścia i wejścia żeby otrzymywać info o czujce, która wywołuje alarm?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

0 5
  • #2 31 Sty 2015 23:32
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

No to chyba sobie kupiłeś nie ten sprzęt co trzeba . Sprawdzałeś ile wejść ma GPRS T4 ?
    Pozdrawiam

0
  • #3 01 Lut 2015 12:02
    lukcyb
    Poziom 8  

rozumiem, że musiał bym mieć tyle wejść ile czujek. Jeśli tak to rozumiem.
    Nie myślałem wcześniej o takim rozwiązaniu. Jak się nie da to się nie da :-)

Pozdro

0
  • #4 01 Lut 2015 12:11
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

lukcyb napisał:
    rozumiem, że musiał bym mieć tyle wejść ile czujek

Tak. Dodatkowo tyle wyjść w centrali, ile czujek. Tego się jednak nie praktykuje. Jeśli zobaczyłbym instalację tak wykonaną, to bym wyrzucił z domu instalatora (za brak wcześniejszej analizy potrzeb klienta). Do szczegółowej informacji stosuje się inne moduły w Satelu, np. LT-1, LT-2, GPRS-T1, GSM-4, GSM-5.
    lukcyb napisał:
    Jak się nie da to się nie da

Nie da się :)
    Jak masz możliwość wymiany GPRS-T4 na GPRS-T1 to spróbuj. Co do sterowania (gprs-t1 tego nie potrafi) - dokupić moduł ETHM-1 Plus. Wtedy masz wszystko czego potrzebujesz.

0
  • #5 01 Lut 2015 20:01
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

lukcyb napisał:
    rozumiem, że musiał bym mieć tyle wejść ile czujek. Jeśli tak to rozumiem.
    Nie myślałem wcześniej o takim rozwiązaniu. Jak się nie da to się nie da

Ale możesz sobie przynajmniej podzielić te alarmy np: dwa z czujek ruchu, po jednym z czujek otwarcia i czujek inercyjnych. Jak dostaniesz po sobie alarmy z okna a potem z czujników ruchu, a tym bardziej z dwóch grup to jest to jakaś informacja.
    pozdrawiam

0
  • #6 10 Lut 2015 22:08
    raffin
    Poziom 23  

Da się to zrobić, ale na trochę droższym module GSM-4S

0