Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v477/Opticum x80hdmi - Brak obrazu VIDEO

departament 31 Sty 2015 23:18 960 4
  • #1 31 Sty 2015 23:18
    departament
    Poziom 7  

Witam
    Wczoraj zakupiłem sobie sprzęcik Yamaha RX-v477 z głośnikami NS-PA40.
    Próbuje podłączyć do swojego starego Opticuma X80hdmi i mam - zielony obraz.
    Podłączam
    Opticum (HDMI) -> Yamaha
    Yamaha (HDMI) -> TV LG 47LK950-ZA

Menu Yamahy się wyświetla ... ale za każdym razem mam zielony obraz w pod tle. Przy włączonym Opicumie w Yamaha w opcjach wchodzę w Signal info i mam:
    Format - No signal
    Channel ---
    Sampling ---
    Bitrate ---
    Video In HDMI 576 i
    Video Out HMDI 576 i

W Opticumie na wyjściu Video próbowałem ustawień: HDMI, CVBS i RGB i nic nie daje!

Proszę o pomoc jak to prawidłowo połączyć i czy się da?

Pozdr.
    Daniel

0 4
  • #2 01 Lut 2015 01:13
    Polon_us
    Poziom 40  

departament napisał:
    ... jak to prawidłowo połączyć i czy się da?

Da się na pewno. Kwestia tylko, w jaki sposób.

Jest dla mnie oczywiste, że w związku z kupnem tego wzmacniacza, kolega chce uzyskać dźwięk z dekodera poprzez wzmacniacz i obraz w telewizorze.
    Zakładam, że przed kupnem wzmacniacza dekoder był podłączony do telewizora bezpośrednio i działał bez problemów.

Jeśli te założenia są słuszne, to czy istnieje jakaś realna potrzeba łączenia tych urządzeń poprzez HDMI? Tak jak to kolega uczynił.
    Ten sam efekt kolega uzyska łącząc dekoder bezpośrednio z telewizorem kablem HDMI, a do uzyskania dźwięku w wzmacniaczu można wykorzystać wyjście S/PDIF w dekoderze.
    Jest to wyjście cyfrowe i można je połączyć z wejściem koaksjalnym w wzmacniaczu - > AV2 lub AV3. Do połączenia wystarczy zwykły przewód CINCH.
    Jeśli kolega zdecyduje się na te rozwiązanie, to w ustawieniach Audio dekodera proszę sprawdzić czy są tam opcje wyjścia cyfrowego. Jeśli tak, to powinno być tam ustawione na Dolby Digital lub Auto. Instrukcja tego dekodera jest dość uboga.
    W wzmacniaczu wybrać wejście AV2 (AV3) i powinno to w zasadzie grać.

Powodzenia :_)

0
  • #3 01 Lut 2015 22:40
    departament
    Poziom 7  

Witam
    Nie za bardzo kumam gdzie podłączyć, choć wydaje się oczywiste, ale nie chcę spalić Yamahy (straszy mnie to na pomarańczowym - 12V OUT -- 50mA).
    Poniżej fotki tyłu Yamahy i Opticuma (proszę nie sugerować się, że nie ma na fotce HDMI, ono jest bardziej z lewej i nie widać na zdjęciu)
    Pomarańczowy w Opticumie odpowiada pomarańczowemu w Yamaha ... i tyle ... a co z czarnym w Opticumie podłącza się go do Yamahy gdzieś?

Bo dźwięku nie ma! A Yamaha sprawna bo podłączałem do BD-S477 (odtwarzacza tej samej firmy) i dźwięk i obraz jest.

Yamaha rx-v477/Opticum x80hdmi - Brak obrazu VIDEO Yamaha rx-v477/Opticum x80hdmi - Brak obrazu VIDEO

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lut 2015 22:47
    Polon_us
    Poziom 40  

departament napisał:
    Pomarańczowy w Opticumie odpowiada pomarańczowemu w Yamaha ... i tyle

W tym przypadku to nie jest prawdą ...

W dekoderze - gniazdo oznaczone S/PDIF - czerwone na zdjęciu poniżej tego pomarańczowego

W Yamaha - pomarańczowe AV2(AV3) opisane "Coaxial".

Czarne gniazdo w dekoderze - Scart - nie będzie używane. Nie widzę potrzeby.

1
  • #5 01 Lut 2015 22:57
    departament
    Poziom 7  

Podłączyłem i wszystko działa jak należy.
    Dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo