Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder PRV HD7000 - Za wysoka rozdzielczość dla projektora

pomark 31 Sty 2015 23:24 522 3
  • #1 31 Sty 2015 23:24
    pomark
    Poziom 6  

Witam
    Mam od niedawna dekoder Polsatu HD7000. Telewizję będę oglądać na projektorze Benq. Projektor jest HD (nie Full HD) i przyjmuje przez złącze HDMI sygnał max 720 linii. Gdy poda się 1080 linii brak obrazu i komunikat "poza zakresem". Ponieważ na ekranie nie ma obrazu z HD7000, nie można zmienić rozdzielczości, bo nic nie widać. Dotychczas do projektora był podłączony przez HDMI odtwarzacz Blu-ray. Tam w razie potrzeby naciskałem na 3 sek klawisz "stop", odtwarzacz przechodził automatycznie na min. rozdzielczość, po czym na ekranie pokazywał sie obraz i można było ustawić 720 linii i wszystko działało. Podobnie było z dekoderem DVB-T. Też można było nie widząc obrazu jednym z klawiszy zejść do min rozdzielczości. Czy ten HD700 też ma jakiś klawisz na pilocie, którego naciśnięcie powoduje zejście do min. liniatury? Jaki to klawisz? W instrukcji nie ma o tym ani słowa. Wiem, ze można dekoder podłączyć np do telewizora full HD, w ustawieniach zmienić liniaturę na 720 i ponownie podłączyć do projektora ale jest to uciążliwe, bo telewizor mam w innym pokoju.
    Pozdrawiam
    Marek

0 3
  • #2 31 Sty 2015 23:27
    mihal2002
    Poziom 43  

pomark napisał:
    Wiem, ze można dekoder podłączyć np do telewizora full HD, w ustawieniach zmienić liniaturę na 720 i ponownie podłączyć do projektora ale jest to uciążliwe, bo telewizor mam w innym pokoju

To się robi tylko raz! I trzeba się samemu nauczyć.

0
  • Pomocny post
    #3 01 Lut 2015 00:32
    Polon_us
    Poziom 40  

pomark napisał:
    Czy ten HD700 też ma jakiś klawisz na pilocie, którego naciśnięcie powoduje zejście do min. liniatury? Jaki to klawisz? W instrukcji nie ma o tym ani słowa.

Cytat z instrukcji tego dekodera:

"Przytrzymanie klawisza służy do zmiany rozdzielczości na wyjściu
    HDMI, co jest użyteczne m.in. wtedy, gdy podłączony telewizor nie
    obsługuje ustawionej wartości domyślnej i nic nie widać na ekranie"

Dodam, że chodzi tu o przycisk "Obraz" na pilocie. Należy ten przycisk przytrzymać co najmniej 2 sekundy.

0
  • #4 01 Lut 2015 10:06
    pomark
    Poziom 6  

Dziekuję Polon_us. Właśnie o to chodziło. Zawsze mi sie wydawało, że umiem czytać ze zrozumieniem ale to w instrukcji przeoczyłem. Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam
    Marek

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo