Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 105 - błąd 109-255 układ adblue

01 Lut 2015 10:34 2712 6
 • Poziom 15  
  Witam mam problem zaświeca się wydech ostrzeżenie ograniczenie mocy diagnoza robiona jaltestem błąd nie znamy jest tylko właśnie ten numer 109-255 dziękuję za pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  sprawdź wtryskiwacz AdBlue
 • Pomocny post
  Specjalista - DAF Trucks
  Kod błedu według nomenklatury DAF-a ma postać numeru oraz myślnika oraz cyfr kolejnych np. 1 lub 2 lub 3 - góra 5 lub 6.
  czyli np. 109-1, albo 109-2 lub 109-3.
  Kazdy z nich odnosić się będzie do tego samego stanu usterki (np. wysoki poziom NoX) , a po myślniku dodatkowe informacje (np. poziom zbyt wysoki, lub np. poziom bardzo wysoki).
  W twoim przypadku Jaltest podaje 109-255. Ciekawy jestem skad oni ten numer 255 wzięli, bo dla kodu błędu 109 jest tylko 4 pod- stany - czyli 109-0, 109-1,109-2 i 109-7.
  109 odnosi się do czujnika NoX przed katalizatorem .
  Nie powiem ci co moze znaczyć to 255 bo po prostu w tabeli opisów poszczególnych kodów błędów DAF-a takiego numeru jak 255 po prostu nie ma!
  Zapytaj się ludzi z jaltestu jakim cudem ich urządzenie podaje błąd, którego nie ma w tabeli błędów producenta samochodów.
  Tak czy owak, zakładając że ten cały Jaltest podając pierwszą część kodu błędu czyli 109 mówi prawdę, to należy przypuszczać iż błąd odnosi się do czujnika NoX przed katalizatorem.
  Prawdopodobnie- bo to tylko hipoteza a nie solidny fakt.Decyzję zostawiam autorowi.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  A liczbą 255 to może w tym pseudo kodzie dodali jako licznik wystąpień usterki ? W każdym razie Jak Kolega wyżej pisze jedyne czym tu się sugerować to 109 i NOx.
 • Poziom 15  
  Dziękuję za pomoc dzwoniłem do gościa który się tym zajmuje po pół godziny dostałem odpowiedź ze jest uszkodzony czujnik NOx przed katalizatorem według ich rozpiski. Powiedziałem że w opisie kodów błędu serwisowych takiego błędu nie ma a tym bardziej że kod błędu nie znany tłumaczył się że po aktualizacji oprogramowania problem powinien zniknąć. Nie potrafił sprecyzować czego dokładnie dotyczy ten błąd kazał dzwonić do centrali ale oni w niedzielę nie pracują. Tak właśnie działają uniwersalne sprzęty zero dokładności i dobrego wsparcia technicznego. Jaltest nie liczy ilości wystąpień błędów w tym samochodzie
 • Poziom 15  
  Zamieniłem czujniki kierowca zrobił dwie trasy nic nie zgłaszał w drugim samochodzie błąd się pojawiał więc czujnik padł, założyłem nowy i po bólu
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  klika60 napisał:
  Jaltest nie liczy ilości wystąpień błędów w tym samochodzie
  Texa wyświetla licznik wystąpień danego błędu, natomiast też nie ma jak Jaltest pełnego kodu czyli kod usterki ale bez myślnika, ale przynajmniej nie ma takiego dziwnego jak Jaltest.