Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S5 oryginał czy podróba ?

01 Lut 2015 11:02 1656 17
  • Poziom 6  
    Witam.
    Pytanie tak jak w temacie, poprosiłem o zdjęcie tego co się wyświetla po wpisaniu *#1234# jak i z ustawień fabrycznych.
    Prosiłbym o ocene czy to oryginał
    Zastanawia mnie to "software i system updates"

W ogłoszeniu gość napisał że sam nie wie czy to oryginał dlatego sprzedaje za 750zł

Samsung S5 oryginał czy podróba ? Samsung S5 oryginał czy podróba ? Samsung S5 oryginał czy podróba ? e
  • Poziom 36  
    Chińczyk, nie ma modelu G900H. Kto o zdrowych zmysłach by sprzedawał tak tanio bo nie chciało by mu się sprawdzić oryginalności co zajmuje minute.
  • Poziom 13  
    Taki model istnieje, jednak jest to wersja zagraniczna i można pożegnać się z LTE i prawdopodobnie 3G. Nadal nie potwierdza to jednak tego, czy telefon jest oryginalny. Niemniej, nawet gdyby był, ja bym sobie odpuścił ze względu na ograniczoną funkcjonalność. Szybki internet w smartfonie to podstawa.
  • Poziom 35  
    Taki model jak najbardziej istnieje. Poproś sprzedawcę o zrobienie zdjęcia po wpisaniu kodu *#0011#
  • Poziom 36  
    Istnieje ale wyprodukowany na kraje azjatyckie i tyle. Dlatego jest taki tani. Dobre jest menu tego telefonu - połowa po polsku, połowa po angielsku, jak za czasów nokli N95.
  • Poziom 8  
    Osobiście myślę, że raczej sprzedawca to jakiś krętak. "nie wiem", "nie znam się" itd to klasyczne i typowe dla oszustów. A może szczęście Ci dopisało i jest z czego się cieszyć. Ciekawa sytuacja, pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Przejrzyj "kopie" s5 na allegro, olx. Większość to g900h. Żadna okazja cenowa. Co to za oryginał skoro jest przetłumaczony na dwa języki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Jak dla mnie bardzo dobra ale jednak podróbka.
    Nie pasują chociażby ikony baterii i zasięgu, na wszystkich screenach jakie znalazłem są zupełnie inne. Tło też powinno być niebieskie jak dobrze pamiętam a nie czarne.
    Dwa różne języki mieszane w systemie również nie przekonują. W Samsungach albo wszystko jest przetłumaczone albo nic.
  • Poziom 13  
    Na moje telefon dyskwalifikuje... Home button, który względem oryginału jest zbyt nisko. W oryginale jest bliżej krawędzi ekranu niźli dolnej krawędzi ramki, tutaj jest mniej więcej po środku, a nawet na odwrót. Druga sprawa, na trzecim zdjęciu zrobionym "pod kątem" widać krawędź samego ekranu oraz przebłysk podświetlania ekranu. W oryginale nie ma mowy żeby coś takiego występowało. To tyle ze zdjęć, po wzięciu telefonu do ręki pewnie byłoby jeszcze łatwiej wykryć znamiona chińczyka. Dla mnie nie ma innej opcji, telefon to chińczyk. Chociaż tak jak stwierdził przedmówca, całkiem dobrze podrobiony.
  • Poziom 36  
    SmarTab napisał:
    gracjan55 napisał:
    Co to za oryginał skoro jest przetłumaczony na dwa języki

A jak produkują np. Toyoty z kierą z prawej strony to to nie jest oryginał? Bo na inny rejon świata? :) Na szczęście s5 jest popularna, na zmianę firmware i języka powinien pomóc root i mała zmiana w build.prop ;)
    Hetzer napisał:
    można pożegnać się z LTE i prawdopodobnie 3G

z LTE faktycznie ale 3G chodzi chyba na tych samych częstotliwościach,,,

Jak Cię zadwala w telefonie za 750zł język typu ja być ja mieć to inna sprawa. Pewnie połowa funkcji działa tak sprawnie jak ten "język". forum.android.com.pl/f1248/oryginaa-czy-podra-ba-413938/
  • Poziom 13  
    Większym od połowicznego tłumaczenia problemem tego telefonu jest jego jakość. Po miesiącu zacznie się cyrk typu nieładujące USB, niedziałający mikrofon lub głośnik, obudowa zacznie się rozchodzić... Wtedy błędne tłumaczenie to będzie Pikuś ;)