Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres deLonghi ECOV 310 GR - niesmaczne espresso (brak pianki crema)

01 Lut 2015 12:53 1326 9
  • Poziom 6  
    W drugim roku używania gwałtowne pogorszenie smaku espresso, prawdopodobnie zmiana ciśnienia bądź temperatury. Odkamieniony. Poza tym zachowuje się jak zwykle za wyjątkiem braku pianki na powierzchni espresso i wyraźnie gorszego smaku.
  • Poziom 18  
    dużo zależy od kawy!!
  • Poziom 6  
    Od początku zawsze ta sama kawa Lavazza Rossa, idenyczny ekspres w pracy robi tę samą kawę OK.

• Specjalista AGD
    Czym odkamienia Pan ekspres ?
    Czy rozkręcał Pan sitko w czarce w celu czyszczenia ?
    Czy próbował Pan na innej kawie zrobić napój ? Pytam, bo fakt, że od lat stosuje Pan Lavazze nie oznacza ze jest to ta sama kawa :] Podstawowy błąd konsumentów - Wiara ze kawa tej samej marki jest zawsze taka sama.. Bo każda seria różni się między sobą diametralnie..
    Czy zawór w sitku czarki nie jest zablokowany ?
  • Poziom 6  
    Okamieniałem, tak obok stoi drugi ekspres i na tej samej, sitko odkręcałem do czyszczenia - jak sprawdzić zawór?\

• Specjalista AGD
    nioop napisał:
    Czym odkamienia Pan ekspres ?

Proszę przeczytać jeszcze raz ;)

Po rozkręceniu sitka po środku jest taki zaworek, trzeba zobaczyć czy można go wdusić, powinien bez wiekszych oporów dać sie wciskać.. Z drogiej strony, tam gdzie wychodzi trzeba było by po naciśnięciu dokładnie wyczyścić ów trzpień.
  • Poziom 6  
    Jak odkręcę śrubkę i zdejmę sitko to mam mosiężną część z nacięciem. W środku jest gwint w który była wkręcona śrubka mocująca sitko. Gdzie mam nacisnąć.

• Specjalista AGD
    Hmm..

Czy ja mogę po raz kolejny prosić o powolne czytanie moich postów ze zrozumieniem ?
    Proszę bardzo, ale to bardzo powolutku przeczytać to co napisałem..

Bo ja nic nie wspominałem o sitku w głowicy tylko o czyszczeniu sitka w czarce.
    Poza tym faktem zapytałem też CZYM odkamieniał Pan ekspres ;)
  • Poziom 6  
    W takim razie nie wiem co to czarka? Odkamieniałem odkamieniaczem do ekspresów.

• Specjalista AGD
    Inaczej kolba, łyżka

Ekspres deLonghi ECOV 310 GR - niesmaczne espresso (brak pianki crema)