Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Panasonic TX-P50G30B (british) >> TX-P50G30E (european) czy sie da?

Yahoou77 01 Lut 2015 13:36 1536 2
  • #1 01 Lut 2015 13:36
    Yahoou77
    Poziom 9  

Witam,
    Mam kilka pytań do osób, które maja wiedzę na temat serwisowania plazm Panasonica...

1. Czy jest już jakiś patent na wgranie firmware'u od modelu europejskiego TX-P50G30E do wersji przeznaczonej na wyspy t.j. TX-P50G30B?
    Wykonałem backup swoich ustawień za pomocą pliku boardreplace.pwd, czy można w jakiś sposób zmienić w menu serwisowym oznaczenie modelu na P50G30E i wtedy wgrać oficjalny firmware od tej wersji..?

2. Czy jest jakieś rozwiązanie dość powszechnego problemu plazm Panasonica z z tego rocznika, polegającego na lekkim zaróżowieniu części ekranu, co skutkuje różowym odcieniem treści czarno-białych, szarych i bieli? mam taki problem w lewej połowie ekranu. Kolor różowy stopniowo się nasila w kierunku lewej krawędzi ekranu. Dość denerwujące na filmach czarno-białych i sportach na śniegu...

3. Czy jak kupię europejski rozbity P50G30E to mogę bez większych ceregieli przełożyć jego elektronikę do mojego P50G30B i czy to zadziała? Być może nie trzeba przekładać wszystkich modułów, aby p=zmienić mój tv w wersje europejską, jeśli tak to którą płytę wymienić? Czy wystarczy wymiana A-BOARD?

4. Czy panel w G30B różni się jedynie zastosowanym filtrem od tego z modelu 3D GT30? Jeśli tak, to czy przełożenie sprawnej elektroniki z modelu P50GT30E do mojego P50G30B ma prawo zadziałać..?

Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie pomocne informacje ...

Pozdrawiam,

0 2
  • #3 20 Mar 2015 09:19
    Yahoou77
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc.
    Te moduły oczywiście sprawdzę i poinformuje tutaj z jakim skutkiem.
    Natomiast z oprogramowaniem nie jest tak różowo :( Romy od wersji europejskiej (z literką E na końcu oznaczenia modelu) nie pasują to wersji brytyjskiej (lit. B). Przy próbie wgrania takiego romu wyskakuje błąd.
    Wiem jednak, że są sposoby wgrania takiego firmware. Pytanie, czy ktoś wie jak to zrobić i czy podzieli się wiedzą...

0