Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niska temperatura płynu chłodniczego Laguna II 1.9 dci 120km

01 Lut 2015 13:42 3831 15
  • Poziom 10  
    Witam mam problem, kupując Renault lagunę II 1.9 dci 120km 2001r myślałem że jest padnięty termostat ponieważ wskazówka pokazuje drugą kreskę od dołu kupiłem jeden termostat nie pomogło, postanowiłem że kupię z serwisu Renault orginalny po założeniu nic się nie zmieniło nadal pokazuje drugą kreskę jakie mogą być przyczyny tego? Proszę o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    robson871101 napisał:
    jakie mogą być przyczyny tego?
    górna rura do chłodnicy zimna?
  • Poziom 18  
    A jaka jest rzeczywista temp. bo pewnie ktos sciagal wskazowki izle zalozyl. Pierwsze co sie sprawdza to temperature na sterowniku
  • Poziom 7  
    Witam
    Czy przypadkiem nie masz wersji ze wstępnym ogrzewaniem płynu chłodniczego?
  • Poziom 19  
    Sprawdź co widzi sterownik silnika.
  • Poziom 10  
    @mati600rr a tego to nie wiem ale jest to wersja PRIVILEGE

Dodano po 1 [minuty]:

@uswto górna rura jest ciepła

Dodano po 5 [minuty]:

@darecki_j próbowałem jazdy na wyłączonym ogrzewaniu i temperatura jest ta sama nic nie rośnie jutro podjadę na komputer i zobaczę co widzi sterownik
  • Poziom 18  
    robson871101 napisał:
    górna rura jest ciepła
    termostat do wymiany
  • Poziom 10  
    @uswto Nowy z serwisu i złom???
  • Poziom 23  
    Kolego,z tego co pamiętam(no chyba że się mylę) to w twoim silniku termostat jest na dole i górny wąż ma prawo być ciepły,sprawdź lepiej dolny wąż, zanim wymienisz kolejny termostat.
  • Poziom 18  
    Golf90 napisał:
    silniku termostat jest na dole
    chyba w golfie :)
    Golf90 napisał:
    sprawdź lepiej dolny wąż
    po co???
  • Poziom 7  
    Skalę temperatury masz na 6 podziałek? To może czujnik temperatury cieczy wprowadza w błąd? Drogi nie jest więc od tego bym zaczął.
    Nie wiem jak jest w renaultach ale przykładowo w citroenach na 6 podziałek jest non stop 2 kreska i tak ma być.
  • Poziom 22  
    Jeżeli bedzie problem z kalibracja licznika to zawsze można zrobic test diagnostyczny licznika z poziomu kierowcy, na YT winno być pokazane jak to zrobić.
  • Poziom 10  
    Bylem na komputerze i powiedziano mi ze jest otwarty duży obieg a cała elektronika jest w stu procentach sprawna i że przyczyną może być termostat lub jak mi powiedziano jakas blachostka np. brak jakiejś uszczelki lub coś w tym stylu

Dodano po 3 [minuty]:

@mati600rr ja mam więcej podziałem teraz nie mam auta przy sobie to nie wiem ile jest ich dokładnie ale ok 10,12
  • Poziom 10  
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ze serwis sprzedaje zepsute części bo termostat kupiony w zwykłym sklepie motoryzacyjnym po reklamacji okazał się zepsuty a pokazywał jedna kreskę więcej niż ten z serwisu. Masakra czym oni handlują
  • Poziom 10  
    Serwis przyznał się do wadliwego termostatu i dziś wymienili mi na nowy i co mnie zdziwiło nie pobrali ani złotówki za wymianę. 100% pochwal dla Renault Pasikowski Wloclawek. temat zamkniety