Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MONDEO 1995 Wymiana komputera i problem z immobiliserem

Puciu 14 Maj 2005 20:04 1660 4
  • #1 14 Maj 2005 20:04
    Puciu
    Poziom 15  

Witam. Mialem klopot z autkiem i musze wymienic kompa. Problem w tym ze jest jeszcze immobiliser... Podobno jedynym wyjsciem jest wypad do serwisu i wprogramowanie do kompa nowych kluczy ale to kosztuje 450zl!!! Wole miec to autko bez tego bajeru i zaoszczedzic te kase. Tylko jak obejsc immobiliser??? Czy ktos zna odpowiedz na to pytanie?

Dodam ze to fabryczne zabezpieczenie i programuje sie glownego kompa.
    Myslalem nad wstawieniem kompa od starszej wersji MONDEO ktore nie mialo immobilisera i tak wlasciwie zrobilem ale nie zagadal:( Wydaje mi sie ze to moze byc kwestia poprzepinania pinow w zlaczu ale nie probowalem. Czy ma ktos moze schematy do MONDEO z 95r 1.6 16V?

Dzieki za wszelka pomoc!

0 4
  • #2 14 Maj 2005 20:57
    sigi
    Spec od samochodów

A jakiego powodu wymieniasz komputer?

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 15 Maj 2005 09:51
    MarioRz
    Poziom 18  

bzdura coś kręcisz.W mondeo 95 roku immo jest osobne a nawet jeśli tak jest możesz mieć nowszy model to wystarczy na nowo zaprogramować istniejące klucze testerem WDS koszt usługi 89zł w serwisie (kod w tych kluczach jest stały) pozdrawiam

0
  • #4 17 Maj 2005 21:32
    Puciu
    Poziom 15  

Witam! Powodem był bardzo słaby sygnał sterujący jednym z uzwojeń pierwotnych cewki zapłonowej. Cene podałem tak wysoką bo tak mnie poinformowali na serwisie (w WAŁBRZYCHU!!!) że od jednego kluczyka biorą 150zł stąd 3*150=450. Ale pojechalem do innego i zapłaciłem za wszystkie 120zł. Informacja: MONDEO z 95r też mają seryjne immobilisery!

0
  • Pomocny post
    #5 18 Maj 2005 00:17
    MarioRz
    Poziom 18  

trzeba słuchać kolegi bardzo się cieszę ze temat załatwiłeś

0