Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem jako karta dźwiękowa?

14 Maj 2005 20:04 1988 5
  • Specjalista techniki cyfrowej
    Mam modem (kartę PCI) w sumie już nie używam, ale wszedłem w posiadanie drugiego komputera, niestety bez karty dźwiękowej.

Pamiętam, że po zainstalowaniu sterowników do modemu mogłem wybrać pod windą modem jako urządzenia wyjściowe i wejściowe audio. Posiadał on gniazda mikrofonowe i słuchawkowe.
    Czy w związku z tym jest możliwe, że modem może pracować jak normalna karta dźwiękowa? Kiedyś coś tam grzebałem, ale tego nie sprawdziłem, próbowałem tylko "dobrać" się do sygnału z linii telefonicznej przez te gniazda, niestety bezskutecznie.

Jeden modem znalazłem (bo mam dwa ;) ) ACORP jakiś, ale tyle tych cyferek jest, że nie wiadomo które to. ;)

W każdym razie zrobiony na układzie CONEXANT RH56D/SP-PCI, albo R6795-11, albo B1209.4, nie wiem, dużo tego na scalaku ;)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Modem nie może pracować jako karta dźwiękowa.
    Najlepiej idź do komisu i albo sprzedaj modem i kup kartę dźwiękową lub ją wymień na kartę dźwiękówkę. Koszt taniej katry muzycznej w komisie to ok. 10-20zł (stereo) w tej samej cenie stoi modem.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    karta muzyczna stereo kosztuje grosze po komisach , allegro itp
    ale swego czasu wychodzily modele modemow z karta grafiki na pokladzie
  • Poziom 24  
    Ja mam modem Motorola SM56 i w menu mam opcje testuj(ustawienia głośności), po jego naciśnięciu na wyjściu modemu(słuchawkowym) pojawia się dźwięk. Może jednak się da to wykorzystać?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Marcin Sz. napisał:
    Może jednak się da to wykorzystać?

Owszem, do przerobienia komputera na automatyczną sekretarkę oraz na telefon głośnomówiący. To wszystko.
  • Specjalista techniki cyfrowej
    Zamknąć można. Dzięki za odpowiedzi.
    Olałem modem, mam już jakiegoś sałnd blastera z epoki wczesnego PCI :]