Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy ogrzewacz wody junkers maxipower

etienee 01 Lut 2015 17:37 1620 13
  • #1 01 Lut 2015 17:37
    etienee
    Poziom 7  

Piecyk jest nowy. Instalowany w 2014r. Jednak w kuchni gdzie jest zainstalowany woda leje się za gorąca,natomiast w łazience tuż czy baterii wannowej za zimna.
    Próby regulacji się nie udają.Jak podniosę temperaturę to w kuchni jest zbyt gorąca.A natomiast w łazience w umywalce leje się taka sama jak w kuchni.Czy możliwe jest aby coś kranem było nie tak od baterii wannowej.
    Kupiłam nowy tusz i czy to prawda,że słuchawki do tuszy przy piecykach przepływowych powinny być zwykłe bez zmiany możliwości cieku wody,czy zmiany

0 13
  • #2 01 Lut 2015 18:02
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

etienee napisał:
    Kupiłam nowy tusz

Po co Ci tusz do podgrzewacza?

Wykręć sitko z kranu w kuchni. Problem jest tam gdzie leci za gorąca, a nie tam gdzie za zimna.

0
  • #3 01 Lut 2015 19:29
    etienee
    Poziom 7  

jak to po co mi tusz.W łazience przy baterii wannowej.Miałam stary wczesniej ponad 30 lat PG-6
    Woda lała sie o jednakowej temperaturze wszedzie. Sitka mam i baterii umywalkowej w łazience i w kuchni.Tego sie nie da wykręcić bo to jest ze zlewką na stałe.

0
  • #4 01 Lut 2015 19:34
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

etienee napisał:
    Tego sie nie da wykręcić bo to jest ze zlewką na stałe.

Nie znam wylewki, w której sitko jest na stałe.
    etienee napisał:
    jak to po co mi tusz.W łazience przy baterii wannowej.

Sorry ale nadal nie wiem o czym piszesz.

0
  • #5 01 Lut 2015 19:59
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Tusz to możesz kupić do drukarki albo pióra.
    Chyba że chodzi ci o tuż - polecam słownik ortograficzny.

Kolega piracik ma rację - posłuchaj go.

0
  • #6 02 Lut 2015 10:26
    zosia34
    Poziom 1  

Witam
    Widziałam przepływowy ogrzewacz wody model DDLE LCD 18/21/24 który był w sklepie internetowym ogrzewaczeprzeplywowe Proszę o opinię na temat tego podgrzewacza .

0
  • #7 02 Lut 2015 14:41
    jack63
    Poziom 41  

-west napisał:
    Tusz to możesz kupić do drukarki albo pióra.
    Chyba że chodzi ci o tuż - polecam słownik ortograficzny.

Oj panowie, panowie. Wstyd za piątkę. Sami powinniście poczytać słownik, ale nie ortograficzny tylko .... języka polskiego:
    Cytat z http://sjp.pl/tusz
    tusz
    1. rodzaj wodnej farby pigmentowej;
    2. rysunek, malowidło wykonane tą farbą;
    3. kosmetyk do malowania rzęs; mascara;
    4. fanfara wykonywana przez orkiestrę na wiwat;
    5. w szermierce: trafienie przeciwnika;
    6. prysznic; natrysk

O tym drugim i piątym znaczeniu też nie wiedziałem, ale tusz jako natrysk znałem. To trochę starodawne i z chyba z rosyjskiego.

@etienee Jednak w kwestii sitek koledzy mają rację. Problemem może być też zakamieniona instalacja ciepłej wody.
    Trochę dziwne, że ten kto montował i/lub uruchamiał podgrzewacz nie zrobił próby.

0
  • #8 02 Lut 2015 20:00
    etienee
    Poziom 7  

Byłam w sklepie gdzie kupiłam piec i był instalowany.Ponoc obecnie baterie wannowe mają cos zainstalowane na przepływie wody.Nie wiem jak to się nazywa,ale sie kręci. gdy leci woda.Ale jak wytłumaczyc fakt,że przez tusz leje sie zimna woda z kranu gorąca,obok umywalkowa,tez goraca.Może faktycznie cos z bateria wannową jest nie tak. Tusz,słuchawka do prysznica.Tak nazywa to obsługa sklepu.

0
  • #9 02 Lut 2015 23:51
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 03 Lut 2015 11:02
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Walker29 napisał:
    Może nie rozkręcaj słuchawki w prysznicu na maksa, poleci cieplejsza. Chodzi może o przepływ ilościowy wody. Za dużo lejesz i nie nadąży nagrzać.
    Prawdopodobnie tak jest. W kuchni oraz nad umywalką musi być mały strumień i woda się bardziej nagrzewa a prysznic ma pewnie duży strumień i słabiej się nagrzewa. Pewnie też modulacja w piecyku nie działa poprawnie.

0
  • #11 03 Lut 2015 12:15
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Zbigniew Rusek napisał:
    Pewnie też modulacja w piecyku nie działa poprawnie.

Dam głowę, że działa prawidłowo.

0
  • #13 27 Kwi 2016 15:12
    etienee
    Poziom 7  

te piece to o d.. rozbic szmelc w który trzeba ładować kasę co roku. Dyżurna świeczka to koszta gazu. Zatyka się,kurzem ba czy, ponoc lakierem do włsów,jak sie uzywa w pobliżu,,brak nawiewu,
    zła rura do komina. Kupa jaj i stek bzdur. Junkers sprzedaje dziadostwo,robi z klienta serwisant idiote wmawiając,ze to jegpo wina albo gazu. Nigdy wiecej junkersa a tego sobie zabiorą.

0
  • #14 27 Kwi 2016 22:38
    mirrzo

Moderator na urlopie...

etienee napisał:
    te piece to o d.. rozbic szmelc w który trzeba ładować kasę co roku. Dyżurna świeczka to koszta gazu. Zatyka się,kurzem ba czy, ponoc lakierem do włsów,jak sie uzywa w pobliżu,,brak nawiewu,
    zła rura do komina. Kupa jaj i stek bzdur. Junkers sprzedaje dziadostwo,robi z klienta serwisant idiote wmawiając,ze to jegpo wina albo gazu. Nigdy wiecej junkersa a tego sobie zabiorą.

To poczytaj warunki gwarancji i nie narzekaj.
    Może kupisz malucha i będziesz zrzędziła, że to nie volvo, czy "cóś."
    Zastanów się, zanim coś napiszesz.

0