Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrac do 2700zł: 48AS640E, 48H6400?

Tarczel2 01 Lut 2015 17:56 3567 38
  • #1 01 Lut 2015 17:56
    Tarczel2
    Poziom 16  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,8-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Szafka pod tv, wysokosc 41cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie, rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szybki Smart TV, dodatkowy pilot, dobra aplikacja do sterowani smartfonem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
    10 .Jakie urządzenia? DVD, Amplituner
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 0
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 47-55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Lagi
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wiczorami, noca
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2700
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? jesli bedzie to ok, jesli można cos wiekszego i z lepszym obrazem to moge zrezygnowac z 3D.

Co polecacie? Czy można gdzies teraz trafic dobra promocje? Jeśli tak to w jakim sklepie (jakiś internetowy?)
    Za max 3 tyg musze sie zdecydowac i kupic.

Pozdrawiam

0 29
  • #3 01 Lut 2015 21:00
    Tarczel2
    Poziom 16  

Różnica miedzy nimi około to min 380zł. Czy warto płacic prawie 400zł wiecej aby miec H6400?
    A może Toshiba lub LG może zaproponowac w tej cenie (ewentualnie lekka dopłata)?

0
  • #4 01 Lut 2015 21:27
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

wymienione przeze mnie TV ,to praktycznie najlepsze modele w tym zakresie (na matrycy VA, najlepiej odpowiadającej Twoim wymaganiom). Możesz spojrzeć też na Samsunga H6200, będzie taniej, a od H6400 różni się głównie designem i dodatkami.

0
  • #5 02 Lut 2015 12:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście, że nie warto. Panasonic lepiej skaluje obraz i masz jeszcze profesjonalną kalibrację która kosztuje 400 zł - gratis .

1
  • #6 02 Lut 2015 15:19
    Mario37
    Poziom 20  

Kazimierz Szarnowicz napisał:
    wymienione przeze mnie TV ,to praktycznie najlepsze modele w tym zakresie (na matrycy VA, najlepiej odpowiadającej Twoim wymaganiom). Możesz spojrzeć też na Samsunga H6200, będzie taniej, a od H6400 różni się głównie designem i dodatkami.

Też bym brał ten model. W tej cenie ciężko o coś lepszego. Mam go i sprawdza się super. Test z HDTVPolska mnie utwierdził w dobrym wyborze.

0
  • #7 02 Lut 2015 19:21
    Tarczel2
    Poziom 16  

@LOCOLOCO pisze do Ciebie na pw, prosze o kontakt

0
  • #8 02 Lut 2015 20:21
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Oczywiście, że nie warto. Panasonic lepiej skaluje obraz i masz jeszcze profesjonalną kalibrację która kosztuje 400 zł - gratis .

na chwilę obecną algorytmy skalujące są na tyle rozwinięte, że różnice się praktycznie zatarły. Jeśli widać różnice świadczy to o nieprofesjonalnym przygotowaniu TV - rożna konfiguracja ostrości i innych funkcji obróbki sygnału. Przez to w sklepie wyciągamy błędne wnioski.

0
  • #9 02 Lut 2015 22:26
    Bill123
    Poziom 6  

Panasonic wcale nie jest tańszy bo nie ma okularów w zestawie a firmowe to koszt około 250 zł sztuka więc cena porównywalna , natomiast Samsung 6200 nie ma pilota drugiego i okularów. Okulary 2 pary i drugiego pilota ma tylko Samsung 6400 plus Samsungi maja flasha w przeglądarce. Pisze o tym bo mam podobny dylemat co wybrać. Szukam czegoś w okolicach 47-48 cali i po weryfikacji oferty rynkowej zostały na placu boju Panas i Sam. Panas ma nędzę w smarcie np. ciężki wybór

ceny zaczynają się od
    Panasonic od 2100 zł plus okulary ponad 500 zł
    Samsung 6200 od 2150 plus okulary ( z tym drugim pilotem podobno nie działa )
    Samsung 6400 około 2500 zł z okularami i pilotem

tak to cenowo wygląda dość remisowo

0
  • #10 02 Lut 2015 23:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Okulary do Panasonica kosztują 60 zł więc bym nie demonizował.
    Panasonic też na dwa piloty.
    Ale nie ma cukierkowych kolorów jak Samsung.
    A po kalibracji profesjonalnej Panasonic ( gratis dla członków forum) - gra super.

0
  • #11 02 Lut 2015 23:58
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Bill123 napisał:
    Panasonic wcale nie jest tańszy bo nie ma okularów w zestawie a firmowe to koszt około 250 zł sztuka więc cena porównywalna , natomiast Samsung 6200 nie ma pilota drugiego i okularów. Okulary 2 pary i drugiego pilota ma tylko Samsung 6400 plus Samsungi maja flasha w przeglądarce. Pisze o tym bo mam podobny dylemat co wybrać. Szukam czegoś w okolicach 47-48 cali i po weryfikacji oferty rynkowej zostały na placu boju Panas i Sam. Panas ma nędzę w smarcie np. ciężki wybór

ceny zaczynają się od
    Panasonic od 2100 zł plus okulary ponad 500 zł
    Samsung 6200 od 2150 plus okulary ( z tym drugim pilotem podobno nie działa )
    Samsung 6400 około 2500 zł z okularami i pilotem

tak to cenowo wygląda dość remisowo

Faktycznie ciężki wybór, najlepsze modele w tej kategorii... pytanie czy faktycznie potrzebujesz te wszystkie bajery które są w H6400 a został "wycięte" w H6200

0
  • #12 03 Lut 2015 08:16
    henryk_o
    Poziom 13  

Ostatnio byłem w sklepie aby kupić podobny telewizor dla rodziców. Wziąłem dysk twardy z różnymi filmami i zacząłem testować.
    Panasonic 640E - nie chciał odtwarzać filmów z 60-klatkami 1080p .mkv, troszkę wolne działanie menu.
    LG 650V - nie odtwarza niektórych filmów z DTS, bardzo powolne menu, strasznie długo wczytuje filmy.
    Samsung 6400 - dla mnie bezkonkurencyjny, odtwarza wszystko jak leci: .mkv, 60fps, DTS, x264. Bardzo szybkie działanie menu (4-rdzieniowy procesor), najlepsze Smart TV.
    Kupiliśmy Samsunga UE40H6400.
    to tyle jeśli chodzi o odtwarzanie filmów, co do jakości obrazu to mogę powiedzieć jedynie tyle że zbyt dużej różnicy nie widać (tak na oko) - obraz tak samo dobry we wszystkich telewizorach.

0
  • #13 03 Lut 2015 11:01
    Bill123
    Poziom 6  

Loco ja mówię o tych oryginalnych okularach zalecanych przez Panasonica nie o samsungowych gdzie jak czytasz fora , a zapewne czytasz to wiesz , że część pisze ze działają z PAnasem a część pisze że nie działają.

Kazimierz jesli kupowć 6200 to on również ma 3D a okularów w zestawie brak podobnie drugiego pilota , którego nie ma sensu dokupować bo nie działa z 6200 to wszystko masz w 6400 ale i cena około 4 stówek wyżej.

Dlatego pisze ze wybór niełatwy pomiędzy Panasem a samsungami

0
  • #14 03 Lut 2015 11:04
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

henryk_o napisał:
    Ostatnio byłem w sklepie aby kupić podobny telewizor dla rodziców. Wziąłem dysk twardy z różnymi filmami i zacząłem testować.
    Panasonic 640E - nie chciał odtwarzać filmów z 60-klatkami 1080p .mkv, troszkę wolne działanie menu.
    LG 650V - nie odtwarza niektórych filmów z DTS, bardzo powolne menu, strasznie długo wczytuje filmy.
    Samsung 6400 - dla mnie bezkonkurencyjny, odtwarza wszystko jak leci: .mkv, 60fps, DTS, x264. Bardzo szybkie działanie menu (4-rdzieniowy procesor), najlepsze Smart TV.
    Kupiliśmy Samsunga UE40H6400.
    to tyle jeśli chodzi o odtwarzanie filmów, co do jakości obrazu to mogę powiedzieć jedynie tyle że zbyt dużej różnicy nie widać (tak na oko) - obraz tak samo dobry we wszystkich telewizorach.

Świetny wybór. To jest właśnie duży plus Samsunga, odtwarza większość formatów bez problemu, do tego mocno rozwinięty Smart, śmiał bym powiedzieć że jedna z lepszych dostępnych platform ;)

0
  • #15 03 Lut 2015 11:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie działają jeśli kupione nie właściwe okulary.
    Ci co kupili dobre - to działają.

0
  • #16 03 Lut 2015 13:00
    Bill123
    Poziom 6  

ale mówisz o zamiennikach samsunga czy oryginałach bo takiej ceny nie widziałem zaczyna się od 250 zł /sztuka natomiast muszę przyznać , że Panas wyróżnia się na tle innych tv stojących w sklepach obrazem bardziej naturalnym z reszty kolory aż nienaturalnie przejaskrawione są.
    Co do smart tv to znalazłem stronę dostępnych aplikacji polskich i muszę przyznać , że Panas wygląda bardziej niż mizernie do tego brak flasha i dlatego jeszcze nie wymieniłem tv bo dalej są plusy i minusy obu marek

0
  • #17 03 Lut 2015 13:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie jest tak jak napisałeś.
    Panasonic znacznie ma lepsze kolory.
    A po kalibracji gra rewelacyjnie.
    Kalibracja dla członków forum jest gratis wiec łatwo się przekonać dodatkowo.
    A jakie masz np aplikacje na myśli których brak w Panasonicu ?
    Najwięcej aplikacji ma Philips i Sharp - bo ponad 800 -licząc na sztuki.
    Wszystkich i tak przebija dziś Philips z Androidem ( 900.000 aplikacji)
    Wkrótce Sony i Sharp też wprowadzają Androida.

Więc jeśli priorytetem są aplikacje to te firmy w pierwszej kolejności powinieneś brać pod uwagę.

0
  • #18 05 Lut 2015 10:47
    Mario37
    Poziom 20  

Najwięcej polskich aplikacji ma Samsung (około 120). Podawanie 900 i innych liczb z całego świata mija się z celem. Liczą się polskie. Konkurencja jak Sony, Panasonic, LG ma kilkukrotnie mniej. Sharp i Toshiba nie mają właściwie żadnego Smart TV na rynku polskim. LOCOLOCO nie wprowadzaj więc w błąd.

0
  • #19 05 Lut 2015 11:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale co, że nie umiesz liczyć czy, że nie nauczyłeś się języka żadnego ha ha...
    Te z Androida też nie umiesz liczyć.
    Tam są tysiące , dziesiątki tysięcy aplikacji po polsku - więc coś dla Ciebie.
    Trochę dziwne bo nawet dzieci w przedszkolu tera korzystają z języków, może warto tam wrócić.

0
  • #20 05 Lut 2015 12:17
    Mario37
    Poziom 20  

Umiem liczyć oraz znam języki. Opieram się na oficjalnych komunikatach prasowych od producentów. I nic nie napisałem o Philipsie. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Dodaj też, że Android w Philips znajduje się tylko w wysokich modelach.

0
  • #21 05 Lut 2015 12:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz znów nieświeże wiadomości.
    Android TV będzie już w podstawowych modelach Philipsa.
    Będzie też w modelach Sony i Sharp.
    Wkrótce Android TV przykryje czapką ilość aplikacji w innych firmach koreańskich.
    Nawet Haier wprowadza do Polski Android TV.
    I super.

0
  • #22 05 Lut 2015 12:49
    Bill123
    Poziom 6  

raczej chodzi o ilość gotowych zainstalowanych w telewizorze i tu Samsung wiedzie prym a reszta zupełna plaża jest. Wyczytałem , ze na panasie i LG nie mozna niektórych serwisów filmowych otworzyć prawda to ?

0
  • #23 05 Lut 2015 12:50
    Mario37
    Poziom 20  

Ja mówię o obecnych modelach a nie tym co będzie. Ja bym nie był takim entuzjastą: ludzie piszą, że się wieszają te telewizory więc bardzo mnie ciekawi jak to zrobi Sony. Sharp przecież się kończy więc jego nie biorę pod uwagę.

0
  • #24 05 Lut 2015 12:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp ma innego inwestora.
    Już przygotowuje extra modele .
    Wiem bo rozmawiałem na ten temat dwa dni temu.
    Podobnie jak FC Barcelona czy Chelsea Londyn mają różnych sponsorów w historii a jakość jest super jak była.

0
  • #25 05 Lut 2015 13:41
    Mario37
    Poziom 20  

Nie rozumiem. Podajesz jakieś kluby piłkarskie itd... co to ma do rzeczy? Modele Sharpa w 2014 wypadły bardzo słabo > firma zwinęła się z Polski. Ogólnie źle to wygląda. Jedyną osobą, która cały czas coś wymyśla to Ty. Ale ciągle bez podania źródła.

0
  • #26 05 Lut 2015 13:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Firma zmienia inwestora.
    Ponieważ ciężko Ci zrozumieć co to inwestor - dostałeś łopatologiczne wyjaśnienie.
    Bądź cierpliwy.

0
  • #27 05 Lut 2015 14:15
    Mario37
    Poziom 20  

Ale posiadasz jakieś źrodło? Bo póki co oficjalne info brzmi, że firma wyszła z Polski i nie ma tu już biur.

0
  • #28 05 Lut 2015 14:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie dotyczy tematu.
    Wszystkie informacje poza tematem - napisz na PW , dostaniesz info.
    Powstała bałagan straszliwy w temacie.
    Przepraszam wszystkich.
    Będę wypowiadał się tylko na temat.

0
  • #30 06 Lut 2015 22:30
    grzesdrozdz
    Poziom 14  

lordizi napisał:
    Witam mam pytanie bo szukam tv samsung ue48h6400 niedaleko swojej miejscowości i znalazłem coś takiego samsung ue48h6400aw
    http://www.saturn.pl/bydgoszcz/produkt,id-931...ium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml
    Na pewno jakaś różnica jest. Jest w stanie ktoś mi wytłumaczyć jaka? Czesto jest także ja są dodatkowe cyferki to model jest "nowszy" i gorszy...

Niektóre sklepy podają nazwę z aw a niektóre nie . AW oznacza że tv posiada dekoder DVB-T / C.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo