Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy Samsung Galaxy S3 Mini

01 Lut 2015 18:09 981 5
 • Poziom 2  
  Witam.
  Od dłuższego czasu z moim SG3 mini mam problemy . Nadmiernie zużywa baterię choć telefon jest rzadko używany ( nie gram w żadne gry itp. ) . Postanowiłem wymienić ją nową lecz dzieje się to samo . Kolejnym problemem jest gubienie zasięgu . Inne telefony potrafią mieć po 2-3 kreski zasięgu a mój 0 . Czasem samoistnie wyświetlają się różne opcje ( np gdy przeglądam coś lub dzwonię potrafią włączyć się ustawienie lub kontakty) . Podejrzewam że może to wynikać z zawilgocenia telefonu ( telefon leżał na stole i przypadkowo wylałem napój , ciecz wdała się tylko troszkę przez gniazdo ładowania ) .
  Proszę o jakieś rady/koncepcje czy to jest do uratowania .
  Pzdr .
 • Poziom 9  
  na początku , dobrze wysuszyć , bo będzie jeszcze gorzej . A co do słabego zasięgu , to wątpię żeby to miało coś wspólnego z baterią . Wgl . Podczas działania , grzeje się w jakimś miejscu ?
 • Poziom 39  
  Przy słabym zasięgu, telefon zaczyna często szukać sieci, co wiąże się z dużym poborem prądy z akumulatora , co skutkuje częstszym ładowaniem go. Jak był zalany , to trzeba go rozebrać i wyczyścić o wygrzewaniu nie wspominam :-).
 • Poziom 8  
  Po zalaniu mogło zrobić się zwarcie i telefon wariuje ;)
 • Poziom 10  
  Dla telefonu groźna jest nie woda ale związki (sole), która ona zawiera. Osadzają się na płytce i elementach i tworzą mostki lub wręcz zwarcia.
  Należało by elementy przepłukać wodą destylowaną, usunąć ją i ważne usunąć wilgoć.
  Poszukaj w internecie jak to zrobić. Np. są zestawy specjalnie do takich celów.
 • Poziom 2  
  Bateria nie nagrzewa się w żadnym miejscu .
  Być może będzie tak jak piszecie . Na płytce może występować śniedź która wpływa ma negatywną pracę mojego smartfona . Sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie do serwisu i wyczyszczenie .
  Pzdr.