Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer i5 + GF 960 do grania na rok

01 Lut 2015 22:57 645 7
  • Poziom 8  
    Zastanawiam się nad rozbudową komputera do i5 1150 z GF960.

Kwestią najważniejszą jest płyta główna - nie zależy mi na gamingowych kolorach - chcę aby
    1. obsługiwała moje 2x4GB 1333, które obecnie posiadam w kompterze
    2. pozwalała na późniejszą rozbudowę RAM do 16GB (nie koniecznie 4x4GB, może być 2x8GB). Następna rozbudowa będzie pewnie powyżej 32GB i to ddr4.
    3. support dla GF960 - chcę taką kartę zainstalować w tej płycie.
    4. support dla i5 4tej generacji (najchętniej i5 4440).

Zastanawiam się nad Asusem H81M2 lub GA G1.sniper m/b5.
    Pierwszą mogę kupić za ok 200 PLN brutto, drugą trochę powyżej 350 PLN brutto.

Nie widzę na pierwszy rzut oka, żeby H81 nie spełniała moich założeń. Chcę grać na monitorze 1366x768, dlatego też wybrałem GF 960. Bez procesora chcę się zmieścić w 1300 PLN, przy czym widzę już, że grafika to ok 1100.

Możecie potwierdzić mój brak obaw dla H81 lub przeciwnie? ;-)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. H81 spokojnie starczy do I5-4440 i nawet do wersji refresh - I5-4460 (H81 z nowszym biosem je obsłuży). Największym mankamentem mogą być dwa gniazda pamięci, więc pamięci raczej nie rozbudujesz, tylko wymienisz. Ale w najbliższym czasie 8GB powinno wystarczyć do nawet dość wymagających gier.

Od siebie mogę polecić uwadze dwie płyty H81: MSI H81-P33 (pełnowymiarowa, chłodzona i dość rozbudowana sekcja zasilania), w przypadku płyty MicroATX - Asrock H81M.

GTX960 zapowiada się nieźle, ale w tej chwili jego cena nie jest ciekawa. Biorąc pod uwagę, że wydajnością oscyluje w okolicach R9-280, którego da się kupić za mniej niż 900zł, warto jeszcze raz przemyśleć wybór karty.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 32  
    Na jaki model GTX960 patrzysz? Ceny nieco spadły, ciekawe modele z rozbudowanymi chłodzeniami to już niecałe 1000zł. Referenty < 900zł.

Obawy co do H81 bezpodstawne. Chyba że potrzebujesz wyprowadzenie portów USB3.0 na przód obudowy to musisz zwrócić uwagę, bo niektóre z płyt
    na H81 nie mają odpowiedniego gniazda na laminacie.
    W sumie dopiero teraz zerknąłem - nawet modele z niereferencyjnym chłodzeniem da się za nieco ponad 800zł kupić - przykładowo Gigabyte GV-N960IXOC-2GD da się za 830zł dostać. Ciekawe tylko, jak sobie na tej karcie radzi takie skromne chłodzenie. Niby karta ma TDP jedynie 120W.
  • Poziom 27  
    Nadal tańszą i wydajniejszą opcją jest r9 280x. Mimo że cena tego dziwnego GTX-a spadła to w dalszym ciągu jest po prostu zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje.
  • Poziom 8  
    Liczę też na mniejszą prądożerność nv. W tej chwili w komputerze jest BQ SYSTEM POWER 7 - 400W i chciałbym go zostawić.
    Ten zasilacz ma wydajność 384W @ 12V. Na styk pewnie uciągnąłby I5 nowej generacji wraz z R9-280/280X. Ale w tym wypadku rzeczywiście wolałbym jakiś zapas zostawić i skłoniłbym się ku Maxwellom. Zasilacz jest w tej chwili idealnie dopasowany wydajnościowo do serii GTX9xx :)