Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połaczenie laptopa ze wzmacniaczem

Janjaro 02 Lut 2015 11:06 696 6
  • #1 02 Lut 2015 11:06
    Janjaro
    Poziom 7  

Witam
    Czasami wykorzystuję laptopa (Lenovo) do odtwarzania muzyki z Internetu (youtube). Ponieważ głośniki tego przyrządu nie należą do szczytu marzeń, podpinam laptop wyjściem słuchawkowym do wzmacniacza (Denon) i słucham sobie muzyki przez kolumny. Ale irytujące jest wleczenie kabli po całym pokoju. Czy może ktoś doradzić, jak połączyć to Lenowo ze wzmacniaczem bez kabli? Moja (ograniczona) wiedza podpowiada, że mógłbym do wzmacniacza podłączyć jakiś transmiter. Ale jak połączyć transmiter z laptopem, oto jest pytanie... :)

0 6
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2015 12:49
    Aspir440
    Poziom 13  

Możesz użyć transmitera bluetooth. Podpinasz go do wzmacniacza, a laptopa łączysz z transmiterem przez Bluetooth. Można wtedy słuchać muzyki nawet z telefonu. Jedynym minusem jest zasięg. Jeśli masz mały pokój to się sprawdzi. U mnie w pokoju 16m2 z odległości ok 6m spokojnie jest jeszcze zasięg. Po wyjściu z pokoju jest gorzej bo urywa dźwięk. Transmiter miałem jakiś najtańszy z możliwych. Lepiej kupić coś lepszego. Przy takim rozwiązaniu trzeba się liczyć z minimalnymi opóźnieniami dźwięku.

0
  • #4 02 Lut 2015 13:34
    Janjaro
    Poziom 7  

Dzięki
    Jakbyś jeszcze podpowiedział jaki transmiter... Ja też miałem w samochodzie jakieś badziewie za dychę, ale zdechł po chyba roku i gdzieś tam leży...
    Pozdrowienia
    Jan

0
  • #5 02 Lut 2015 13:41
    ziomus90210
    Poziom 35  

Jeśli masz w laptopie Bluetooth to do wzmacniacza musisz kupić odbiornik nie nadajnik taki jak masz w samochodzie. Wpisz w popularnym portalu aukcyjnym "odbiornik bluetooth" w dziale "sprzęt audio dla domu" Podpinasz go do wolnego wejścia np. AUX i parujesz urządzenie z laptopem. Zasięg nie jest taki zły pomijając te chińczyki za 29,99. :)

0
  • #6 02 Lut 2015 13:51
    Aspir440
    Poziom 13  

W samochodzie miałeś prawdopodobnie transmiter FM, który podłączało się do telefonu/MP3 itp przez złącze Jack. Jakość wtedy dużo traci. Co do odbiornika bluetooth to ceny zaczynają się od ok 30zł do nawet 250zł ;) Określ jaki masz budżet. Za 70-100zł można już kupić coś sensownego.

0
  • #7 02 Lut 2015 14:04
    Janjaro
    Poziom 7  

Jeszcze raz dziękuję za rady. Z "chińczyków" już się wyleczyłem skutecznie, chociaż... moje Lenowo to też... chińczyk :) Jeszcze tylko sprawdzę, czy to to ma Bluetooth...
    Pozdrowienia
    Jan

0