Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C360 używana - koszty i części eksploatacyjne

02 Lut 2015 11:07 1086 5
  • Poziom 9  
    Cześć wszystkim,

prowadzę małe biuro projektowe (branża budowlana, woj. mazowieckie) i zastanawiam się nad kupnem używanej kopiarki Bizhub C360. Do tej pory używamy dwóch urządzeń i po 21 miesiącach mam następujące zużycie:
    - Brother MFC-J6910DW ok 15800 wydruków
    - HP Laser Jet 1018 ok 8000 wydruków

Zależy nam na zwiększeniu szybkości wydruków kolorowych A4/A3, oraz na poprawie ich jakości w stosunku do atramentówki Brothera. Dodatkowo liczę na lepszą jakość kopii oraz skanów (Brother ma kiepski procesor obrazu).

Otrzymaliśmy ofertę na Bizhuba C360 w cenie niespełna 2500 zł z przebiegiem ok 300 000 stron. Jak informuje sprzedawca, drukarka sprawna i gotowa do pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko tyle wiem. Jutro mam podjechać i obejrzeć urządzenie.

Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę gdy jutro będę oglądał kopiarkę i czy w ogóle warto pchać się w to urządzenie z tak dużym przebiegiem.

Gdybym jednak zdecydował się na jej zakup jakich usterek mógłbym spodziewać się w najbliższym czasie uwzględniając przebieg maszyny oraz moje roczne zapotrzebowanie na wydruki.

pozdrawiam
    Zbyszek.
  • Specjalista - kserokopiarki
    To bardzo bobra maszyna .
    Cena zależy od stanu maszyny i najważniejsze materiałów Bębny, transfer , utrwalanie.
    Licznik to suma wydruków kolorowych i czarno-białych ?
  • Poziom 9  
    Szczegółowy raport z Brothera wskazuje od zakupu
    KOPIA KOLOR 993
    KOPIA MONO 85
    WYDRUKI 14749 (łącznie kolor+mono), tak 70% wydruków to czarno białe dokumenty OFFICE, 30% rysunki techniczne w kolorze w trybie najlepszego wydruku
  • Specjalista - kserokopiarki
    Chodzi mi o licznik bizhuba !
  • Poziom 9  
    Niestety na temat Bizhuba to więcej niż napisałem nie wiem. Jutro jadę go obejrzeć.

Przyszła mi myśl taka - czy ktoś z Warszawy, kto zna się na sprzęcie lub najlepiej zajmuje się jego serwisem nie podjechałby ze mną obejrzeć sprzętu na miejscu.
    Zejdzie się pewnie maks godzinkę a i na flaszkę lub dwie zarobi (:
  • Moderator
    @ABLublin czytaj, co napisano :D :
    ABLublin napisał:
    Chodzi mi o licznik bizhuba !
    rydzyk_mastah napisał:
    z przebiegiem ok 300 000 stron
    ...a o materiałach żaden handlarz pewnie nie napisze. W chwili sprzedaży wydruki są idealne :D .