Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mam głosu windows vista Home Premium 32bit

02 Lut 2015 11:45 699 7
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem, że nie mam głosu w komputerze. Mam zainstalowane sterowniki, lecz nie mam głosu.
    Problem może polegać na braku AudioMaxa, czy czegoś takiego.
    Nie mam pojęcia co zrobić - mikser mam na maksa sterowniki mam i nic. Może załączone screeny coś dadzą. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 19  
    Pokaż screen z menadżera urządzeń.
  • Poziom 2  
    Gdzie zobaczyć model płyty głównej ???

Dodano po 1 [minuty]:

A i jak dawałem kiedyś do naprawy koma to mi jakiegoś AudioMaxa czy coś takiego wgrali Nie mam głosu windows vista Home Premium 32bit
  • Moderator na urlopie...
    Model płyty głównej i jej wersję sprawdzisz np. w programach typu CPU-Z (zakładka Mainboard) lub AIDA64 (zakładka DMI/Płyta główna). Możesz też otworzyć obudowę i sprawdzić co fizycznie jest napisane na płycie.

W menadżerze urządzeń odinstaluj wszystkie sterowniki z drzewka Kontrolery dźwięku, wideo i gier, zrestartuj komputer, a następnie podaj identyfikatory sprzętu dla urządzeń które pokażą w menadżerze urządzeń ostrzeżenie o braku sterownika:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1944761.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

P.S.
    Co z tym screenem z menadżera urządzeń o który prosił kolega @sosarek?
  • Poziom 16  
    Jeśli sterowniki są oryginalne.
    Zobacz w panelu sterowania we właściwościach Audio jakie masz ustawione domyślne urządzenie audio.
    Jeśli płyta jest dość nowa i ma zintegrowaną grafikę po zainstalowaniu sterowników domyślnie może ustawiać się normalne wyjście typu Mini JACK zamiast HDMI lub odwrotnie

• Poziom 43  
    Jakieś urządzenie odtwarzające dźwięk jest obecne w systemie, lecz nadal brak JAKICHKOLWIEK przydatnych informacji.
  • Poziom 16  
    Ja mówię o sytuacji kiedy w systemie są 2 urządzenia odtwarzające dźwięk. W takiej sytuacji system domyślnie ustawia któreś z nich, natomiast na drugim dźwięku brak. Przełączenie urządzeń rozwiązuje problem.
    Instalowałeś sterowniki z oryginalnej płyty dołączonej do zestawu czy system dobrał sam ?