Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr ICN3066-20F - Uszkodzona kostkarka - identyfikacja elementu elektroniki

ostfriese 02 Lut 2015 13:30 702 2
  • #1 02 Lut 2015 13:30
    ostfriese
    Poziom 2  

Podczas proby naprawy kostkarki w lodóce Liebherr mechanicznie został uszkodzony jeden z elementów elektronicznych. Kostkarka nadal działa, ale nie wyrzuca kostek (działa w trybie resetowania, więc sterowanie silnikiem jest teoretycznie sprawne).

Czy ktoś z Was ma pojęcie jaki element elektroniczny znajduje się na tej małej osobnej płytce połączonej podwójnym przewodem z kontrolerem? Wyglada jak cienka szklana rurka z dwiema blaszkami w środku - nie wiem czy go dobrze widać na zdjęciu. Po przejrzeniu paru katalogów nie pasuje mi żaden termistor ani czujnik.
    Szkoda byłoby wymieniać cały kontroler dla jednego elementu.

ID częsci Liebherra to: 611342100.
    Może jest gdzieś dostępny schemat?

Liebherr ICN3066-20F - Uszkodzona kostkarka - identyfikacja elementu elektroniki

0 2
  • #2 02 Lut 2015 13:58
    wie_siek
    Poziom 12  

Witam!!!
    Jest to przełącznik kontaktronowy,który kupisz w każdym sklepie elektronicznym.
    Działa w ten sposób że po zbliżeniu magnesu zwiera lub rozwiera styki.Magnes powinien się gdzieś w tym urządzeniu znajdować w pobliżu kontaktronu.Przy montażu nowego kontaktronu zwróć uwagę na biegunowość magnesu.
    Pozdrawiam

1
  • #3 02 Lut 2015 14:52
    ostfriese
    Poziom 2  

Wielkie dzięki! Z tego co widzę muszę tylko dobrać kontraktron odpowiedniej długości, a to bedzie możliwe jedynie "na oko", bo obudowa pękła. Mam nadzieje, że nie musze zgadywać innych parametrów?

0