Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSHD - Przywracanie ustawień fabrycznych

02 Lut 2015 13:51 1053 4
  • Poziom 2  
    Witam,

posiadam dysk hybrydowy SSHD w laptopie MSI. Przy pomocy programu Paragon Hard Disk Menager sformatowałem część SSD i sprawiłem, że stała się widoczna dla użytkownika. Chciałem zainstalować na niej Windowsa, jednak okazało się, że tak się nie robi (22GB pamięci flash). Następnie korzystając ze zwykłego Windowsowskiego menadżera dysków usunąłem wszystkie partycje i zainstalowałem system normalnie. Jednakże teraz Paragon Hard Disk Menager nie wykrywa tego SSD i wygląda to jakby HDD "wchłonęło" SSD.

Tu rodzi się moje pytanie, jak powrócić do stanu pierwotnego? Tak aby SSD był niedostępny dla użytkownika, żeby wszystko było po staremu? Nie ingerowałem w to mechanicznie czyli teoretycznie powinien być jakiś sposób. Jakaś komenda w konsoli może :P.

Z góry dziękuje za odpowiedź oraz pozdrawiam, PatBoY.
  • Poziom 2  
    MSI GP70 2OD
    WDC WD10J13T-22C9UT0 ATA Device (z menadżera urządzeń)
  • Poziom 11  
    @PatBoY jestem w podobnej sytuacji tzn. chcę wyzerować/wyczyścić pamięć flash ponieważ nie widzę żadnego przyspieszenia w uruchamianiu win8.1 a u znajomego jest widoczna różnica. Wchodzę pod wskazany link... jest pusto. Na stronie msi w FAQ wpisuje sshd - zwraca 0 wyników.