Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan/Micra/K11 - Tylna listwa świateł.

02 Lut 2015 14:10 1680 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Od wczoraj męczę się ze światłami w autku - staruszka, niezniszczalna Micra K11.

W tym momencie wszystko wydaje się być ok, do momentu włączenia prawego kierunkowskazu - wtedy momentalnie wywala bezpiecznik od kierunków (kiedy pracuje tylko lewy, wszystko jest dobrze)

Cała historia zaczęła się wczoraj po wymianie żarówki od świateł pozycyjnych (tył) (P21/5W) - pozycja działała i działa nadal bez zarzutu, ale po włączeniu prawego kierunku zamiast niego migała też żarówka od światła pozycyjnego..
    Dziś już tak nie jest, tylko wywala od razu bezpiecznik tak jak pisałem wyżej.

Masa jest solidna, dochodzi do kostki od listwy świateł, żarówki sprawdzałem różne od kierunkowskazu (P21W), rozebrałem listwę i szczerze mówiąc nie wiem gdzie szukać problemu..

Może ktoś bardziej doświadczony mógłby pomóc.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Przetarta wiązka w którymś z newralgicznych miejsc.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, będę szukał w tą stronę.

Rozebrałem cała listwę jeszcze raz i masa na pewno dochodzi, połączenie jest solidne, kostka stabilna itd. Ale w środku, masa do wszystkich trzech żarówek poprowadzona jest w postaci jednej długiej blaszki.

Żarówka od kierunkowskazu jest środkową żarówką i wydaje mi się że może nie dostawać masy - tzn. po jej wkręceniu, oprawka nie dostatecznie dociska do tej blaszki masowej.

Czy teoretycznie, gdybyśmy w dobrze działającej lampie, zabrali jednej z trzech żarówek połączenie z masą, to mogą się dziać takie opisywane w pierwszym poscie rzeczy? Czy to wywalanie bezpiecznika raczej daje pewność że przetarła się wiązka i coś się zwiera?
  • Poziom 23  
    No skoro wywala bezpiecznik to ewidentnie mamy gdzieś zwarcie.Nie pamiętam teraz dokładnie czy tam do klapy idzie wiązka czy są styczniki, ale jeśli idzie wiązka to sprawdź w pierwszej kolejności to miejsce.
  • Poziom 9  
    Ok, dziękuje za pomoc, pójdę tym tropem.

Nie wiem też czy to normalny objaw, ale jak odpaliłem kierunek prawy na wyjętej tylnej listwie (kostka wisiała w powietrzu), to przód oraz boczny kierunkowskaz migały ze zdwojoną częstotliwością... jak założyłem listwę tylnej lampy, to znów padł bezpiecznik...
  • Poziom 23  
    Tak to normalne jeśli brakuje lub jest spalona jedna z żarówek kierunkowskazu.
  • Poziom 9  
    W takim razie może w obrębie samej listwy robi się zwarcie.. gdyby było na wiązce, wywaliłoby pewnie bezpiecznik i bez tylnej lampy - będę szukał.. dzięki!