Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dron-czy się opłaca czy nie?

02 Lut 2015 14:54 3267 31
  • Uczeń
    Witam, mam kilka zapytań o takie urządzenie jak dron.
    Czy jako zabawka czy jako sprzęt do poważnych zadań warto kupić drona?
    Czy drony mają także wbudowaną kamerkę która widzi w nocy?
    Czy można nimi sterować przez internet?
    Czy informacje z kamery są przesyłane do bazy czy tylko nagrywane do późniejszego odczytu?

A tak popularny temat to jaki najlepszy dron kupić? 200-500zł. (jeśli są takie to najlepiej aby widział w nocy)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    K-a-c-p-e-r napisał:
    Czy jako zabawka czy jako sprzęt do poważnych zadań warto kupić drona?
    Towar jest wart tyle, ile za niego jest w stanie zapłacić klient. Co znaczy opłaca? Chcesz na nim zarabiać? Jeśli nie to żaden zakup się nie opłaca...
    K-a-c-p-e-r napisał:
    Czy drony mają także wbudowaną kamerkę która widzi w nocy?
    Tak, mają, ale akie, które odpowiednio kosztują.
    K-a-c-p-e-r napisał:
    Czy można nimi sterować przez internet?

Wszystko jest kwestią ceny.
    K-a-c-p-e-r napisał:
    Czy informacje z kamery są przesyłane do bazy czy tylko nagrywane do późniejszego odczytu?

Wszystko jest kwestią ceny. Budżetowe wynalazki oferują jedynie lokalne nagrywanie sekwencji wideo, osobiście wolałbym widzieć co nagrywam.
    K-a-c-p-e-r napisał:
    A tak popularny temat to jaki najlepszy dron kupić? 200-500zł.

Popularny?
    W tym przedziale cenowym jakoś nie widzę możliwości pogodzenia z kryterium "najlepszy".
  • Uczeń
    A za 800zł będzie widział w nocy? Jak już to jaki zasięg będę mógł osiągnąć. I czy są one od razu składane czy można je samemu złożyć dostając tylko części? Jak można je będzie samemu złożyć to czy będzie taniej? A z tym ,,czy się opłaca czy nie'' to chodziło mi o ,,czy się opłaca kupować za 400-500zł drona''
  • Uczeń
    Czyli można dokładać kamerkę (ale bez przerabiania drona, chodzi mi o jakieś wejście, kabel, czy specjalne zestawy). Ale jeśli chodzi ci o zawieszeniu kamerki do drona na sznurku to raczej sam bym wpadł na taki pomysł. Chodzi mi o sprzęcie do którego nie trzeba nic dokładać (wszystko w komplecie). Wolałbym drona który by latał po polu nisz po budynku.
  • Poziom 17  
    Na w miarę dobrego drona z fpv zapłacisz ponad 1500.
    Mam drona na ramie f450, fc mwi aio, silnikach 1200kv.
    Multiwii ma możliwość sterowania dronem z internetu,
    ale potrzebowałbyś telemetrii. Ja używam turnigy 9x.
    Za 500zł kupisz zabawkę.
  • Uczeń
    Moje wymogi są takie:
    Baza:
    -ekran z sterowaniem i antenom(wole stację niż internet)
    Dron:
    -kamerka(może być tylko na podczerwień)
    -dobry zasięg np.1km lub 800m
    -może być duży lub mały zależy mi aby opierał się wiatrom bo region mój jest bardzo wietrzny
    -obraz lepiej żeby był dobry bo jak nie będę nic widział na ekranie oprócz paru kropek to nie będzie raczej fajny

A tak to dzięki za odpowiedzi!
  • Poziom 17  
    kura13 napisał:
    Są regulacje prawne że dron musi latać w polu widzenia operatora więc o zasięgu 2 km możesz pomarzyć :).

Wszystko jest legalne puki Cię nie znajdą.
    A lepiej mieć zasięg za duży niż za mały.
    Zbieraj kasę i zbuduj drona od podstaw.
    Sama budowa sprawia radość. Zwykłe
    kamery do fpv nie są tanie a co dopiero
    kamera na podczerwień.
  • Uczeń
    Mam kamerę night vision ale nie wiem jak to zamontować. Chodzi o zasilanie, przesyłanie danych i sam odbiornik. Czy można kupić sprzęt z anteną, wejściem na wideo i odbiornikiem? A zasilanie to wziąć z osobnego akumulatora czy z akumulatora drona? A czy dron udźwignie taki ciężar?
  • Uczeń
    Nie ma nadajnika. Zwykła kamera na podczerwień. Ładowałem ją z ładowarki 220 na 12 i podłączyłem do TV (bez możliwości nagrywania). I wolałbym obraz na bieżąco niż nagrywanie.
  • Uczeń
    Po prostu chodzi o to, że nie ma możliwości nagrywania. (ani na tv, ani na kamerze) Musiałbym kupić nagrywarkę na wejście takie jakie mam.
  • Uczeń
    Monitor nie mam z funkcją nagrywania ale dekoder tak. Model dekodera: TechniSat CE 4HD.
    Czy do takiego dekodera mogę podłączyć odbiornik?
  • Uczeń
    kura13 napisał:
    Nie rozumiem pytania

Pytałem czy te wyjście do telewizora, o które pytałeś nie wystarczy do znalezienie nadajnika. Model kamery sprawdzę jutro bo teraz jest zimno na dworze więc nie będę marzł. Mogę opisać ją, ale to niewiele da:
    -cała czarna z lekkim daszkiem,
    -obudowa okrągła,
    -pisze night vision (z tego co pamiętam),
    -z przodu około 8/12 diod na podczerwień.