Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia II - serwis long life

wojtekflis 02 Lut 2015 16:12 1716 14
  • #1 02 Lut 2015 16:12
    wojtekflis
    Poziom 19  

Witajcie. Posiadam skode octavie II 2.0 TDI PD 140PS. kupiona w salonowym komisie vw w Niemczech. Auto od nowości serwisowane w trybie long life. Olej wymieniany co 30tys km. Ja rocznie trzaskam ok 30tys km i pytanie czy warto dalej ciągnąć taki serwis? Auto kupilem w lipcu i juz zrobiłem 15tys km. Olej mialem od nowości lany castrol 5w30 edge turbodiesel i taki tez zalałem zaraz po kupnie bo sie zblizal termin wymiany. Wymieniłem wczesniej wraz z rozrzadem. Książkę serwisowa posiadam oryginalna oczywiscie.

Przebieg auta na chwile obecna to 239.600km :)

Za wszelkie odpowiedzi bede wdzieczny

0 14
  • #2 02 Lut 2015 17:11
    ciuqu
    Poziom 33  

Opinie zapewne będą podzielone, jednak ja zakładam "częściej wymieniasz dłużej jeździsz", więc olej zgodnie z zalecaną normą, wymiana co 15 tyś.

Long Life jest dla szczęśliwców którzy co pięć lat odwiedzają salon samochodowy i nie przejmują się czy silnik wytrzyma 0,5mln km.

1
  • #3 02 Lut 2015 18:08
    wojtekflis
    Poziom 19  

Rozumiem :) Z tego co przeczytałem to long life jest dla tych co więcej robią kilometrów w ciągu roku:) Taki jak napisałem robię minimum 30kkm rocznie :) A czasem i więcej :) A skoro od nowości był lany LL i wymiana co 30kkm lub raz w roku to dla mnie by pasowało :) Czekam na inne opinie:)

Może ktoś kto pracował w serwisie się wypowie? :)

0
  • #4 02 Lut 2015 23:10
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Lut 2015 07:25
    wojtekflis
    Poziom 19  

Dlaczego dziadowski? W Aso taki leją. Niby wazne aby specyfikacja sie zgadzala :) dlaczego jesteś przeciwny serwisowi LL? Taki przegląd wychodzi nie wiele drożej niż zwykly :) roznica groszows. Ale zwykly bym robil 2x w roku :) a LL tylko raz :)

0
  • #6 03 Lut 2015 08:12
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 03 Lut 2015 18:35
    piordekk
    Poziom 15  

Potwierdzam. LL i castrol = super mocno usyfiony silnik różnymi osadami i nagarem. Wymian co 30tys. nie polecam nikomu, max 15 tysi. W swoim aucie wymieniam co 10tys, w tym co mam i w każdym co miałem, a kilometrów rocznie robie ponad 30 tysięcy, wole robić częściej serwis olejowy i mam spokój z kwestią mechaniczną silnika. Zdejmij i u siebie pokrywe zaworów i zobaczysz że będzie czarno jak w smołowni.

1
  • #8 03 Lut 2015 18:48
    wojtekflis
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o samochód to dotykam się jedynie zmiany koła i tankowania i sprawdzania stanu płynów oraz uzupełnienia płynu do spryskiwaczy :) Nie znam się na mechanice dlatego pytam :) Serwis ASO powiedział że skoro producent zastosował serwis long life to znaczy że auto jest do tego przystosowane :) Silnik zdrowy bo nic nie bierze oleju. Jak sprawdzam co 5 tyś to ciągle taki sam stan. Gdzieś jeszcze przeczytałem że jak w alfie romeo dawali olej na 40kkm :)

0
  • #9 03 Lut 2015 19:04
    Macosmail
    Poziom 33  

LL stosuje się głównie we flotach. Ma przejechać tyle i tyle przy niższych kosztach i częstotliwości serwisów po czym zmiana floty. Dlatego w prywatnym użytku ja osobiście bym z tego zrezygnował. Lepiej zrobić tą wymianę więcej w roku niż później wymieniać wałki rozrządu, turbosprężarkę, pompę oleju czy inne nieprzyjemne rzeczy.

1
  • #10 03 Lut 2015 19:16
    wojtekflis
    Poziom 19  

Z tego co się naczytałem to oleje LL mają trwałość 2x większą niż zwykły olej. I Wymiana raz na dwa lata. Ja nie jeżdżę po mieście. W miarę jeżdżę ze stałą prędkością no i 30kkm rocznie to minimum. Za jednym zamachem czasem 500 km zrobie :) A skoro sam serwis rekomenduje takie coś to myślałem że raz w roku i lepszy olej to wyjdzie na to samo jak bym lał zwykły 2x do roku :)

0
  • #11 03 Lut 2015 20:11
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 03 Lut 2015 20:14
    wojtekflis
    Poziom 19  

Ale to serwis zarabia na wymianie oleju :) bo chcą ok 500zł wraz z robocizną:) ale tak jak kolega wyżej napisał odbiją sobie na turbo i rozrządzie :) No nic :) dzięki za informacje :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim milionowych przebiegów bez remontu :)

0
  • #13 12 Lut 2015 15:39
    lotus377
    Poziom 7  

Zawsze lepiej jest wymieniać co 15 000 olej.Producenta nie obchodzi co się będzie działo z samochodem powyżej 200 000 km przebiegu.Warto tu przypomnieć np przypadek Laguny II w której przy wymianie oleju w trybie Long Life notorycznie padały turbiny, a wymieniając co 15 000 km ta usterka występowała dużo rzadziej.

0
  • #14 12 Lut 2015 18:25
    wojtekflis
    Poziom 19  

Cóż z tego co wiem mam oryginalna turbinę :) i 240kkm na niej :) wiecej jak 60-80kkm nie wytrzyma podejrzewam.

0
  • #15 12 Lut 2015 20:46
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

wojtekflis napisał:
    Serwis ASO powiedział że skoro producent zastosował serwis long life to znaczy że auto jest do tego przystosowane :)

Mogłeś się zapytać w jaki sposób został przystosowany do tego?
    Niczym się nie różni ten silnik od innego.
    Serwisowi jest na rękę jak Twój silnik wytrzyma krócej.
    Gdybyś miał czujnik oleju który by sprawdzał jego jakość to można by było robić te 30tyś km na nim.
    Jeden jeździ jak emeryt drugi jak Kubica - czy oboje mają wymieniać olej po tym samym przebiegu?
    Pamiętaj że olej nie wymienia się tylko ze względu na przebieg ale i też ze względu na czas - co szybciej przyjdzie.

0