Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC, Onkyo TX-NR525 LG 42LN5400 - połączenie HDMI obraz jest ale brak dźwięku

boyscout1 02 Lut 2015 16:34 1152 5
  • #1 02 Lut 2015 16:34
    boyscout1
    Poziom 5  

Witam, mam ten sam problem z amplitunerem onkyo tx-sr 605.
    Mam pod niego podpięte przez HDMI PS3 i wszytko gra, obraz i dźwięk. Jak pod ten sam kabel podpinam laptopa to jest obraz ale dźwięku brak. Podpinałem 5letnią toshibę jak również nowego samsunga. Efekt ten sam. Szukałem jakis ustawień ale nic to nie dało. Nie mogę oglądać nic z kompa... To jest wejście HDMI 2, pod HDMI 1 mam podpiętą NC+ i tez wszytko działa poprawnie.

0 5
  • #2 02 Lut 2015 18:51
    Polon_us
    Poziom 41  

Po podłączeniu do telewizora proszę wejść w ustawienia karty audio i ustawić wyjście HDMI-OUT (powinno być tam widoczne), jako domyślne.
    Mniej więcej powinno to wyglądać jak w poniższym przykładzie. Tylko tam głośniki są wybrane jako urządzenie domyślne.

0
  • #3 03 Lut 2015 19:02
    boyscout1
    Poziom 5  

no niestety nic nie pomogło. W zielone kreseczki się palą wszytko na full podgłoszone, ampli ustawione jako domyślne, potencjometr mryga, a na amplitunerze na wyświetlaczu napis: no signal. Podpinam kabel do kamery, albo PS3 i działa.

0
  • #4 04 Lut 2015 05:55
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, to interesujące ..

A czy po kliknięciu na "Właściwości" kolega sprawdził obsługiwane formaty dźwięku?
    Po kliknięciu powinna być tam widoczna stosowna zakładka, chyba "Formaty".
    Piszę z pracy i nie mam jak tego sprawdzić, ale pamiętam, że jest taka zakładka.
    Po kliknięciu na tą zakładkę należy "zaptaszkować" formaty dźwięku obsługiwane przez kartę.

0
  • #5 04 Lut 2015 12:30
    boyscout1
    Poziom 5  

Ale o jakich formatach mówimy, bo niestety nic takiego nie znalazłem, we właściwościach podłączenia do amplitunera, nie znalazłem nic co można zafiszkować.
    Za to we właściwościach podłączenia głośników w laptopie,w karcie zaawansowane jest wybór formatu:
    od 16 bit i 44100Hz do 24bit i 192000Hz , jeszcze sprawdzę inny komp, albo swój komp na innym sprzęcie.
    Fotki, jedna właściwości w ustawieniach amplitunera, drugie foto na głośniczkach.
    PC, Onkyo TX-NR525 LG 42LN5400 - połączenie HDMI obraz jest ale brak dźwięku PC, Onkyo TX-NR525 LG 42LN5400 - połączenie HDMI obraz jest ale brak dźwięku

1
  • #6 04 Lut 2015 14:33
    Polon_us
    Poziom 41  

Miałem na myśli formaty, jak pokazane na poniższym zdjęciu:

I proszę pamiętać, że laptop powinien był być podłączony do wzmacniacza przy sprawdzaniu tych ustawień. Z zrzutów ekranu widać, że nie był podłączony w tym momencie :_)

Dla celów testowych nic nie stoi na przeszkodzie, aby jako urządzenie domyślne wybrać "Realtek Digital Output". I również dla tego wyjścia można sprawdzić wspierane formaty.

1