Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1.6 16v - Engine Fault ,Loose Connection

02 Feb 2015 17:03 6741 6
  • Level 9  
    Witam. Od jakiegoś czasu w w/w autku świeci się kontrolka silnika, wyświetlają się komunikaty loose connection i engine fault. Auto czasem ciężko odpala i niekiedy jest mułowaty, potrafi zgasnąć na wolnych obrotach. Te objawy nie występują ciągle i zdarza się ,że odpali i nic się nie świeci i jeździ normalnie.Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły. Na kompie wyszło,że czujnik wału korbowego więc wymieniony i dalej to samo(błąd też się powtarza,innych brak). Ze sterownikiem byłem u speców od komputerów fiata w Tychach i już ponoć był robiony.Zauważyłem,że czasem już w trakcie kręcenia rozrusznikiem loose connection a po odpaleniu engine fault, ale też nie zawsze, bo czasem odpali i tylko engine fault. Z góry dziękuje za podpowiedzi...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 41  
    Sterownik silnika będzie przyczyną. Przerabiane kilka razy, najlepiej druga używka.
  • Level 17  
    A ja przed wymianą sterownika sprawdziłbym zasilania i masy
  • Level 9  
    Problem rozwiązany po wymianie sterownika silnika na nowy, ponieważ firma zajmująca się naprawą komputerów fiata nie poradziła sobie z regeneracją starego. Zakupu używki też nie polecam, bo sterowniki padają przez temperaturę i wibracje(są przykręcone bezpośrednio do silnika), więc nie wiadomo na co się trafi. Przy wymianie proponuję przenieść go w bezpieczniejsze miejsce.
  • Level 41  
    A ile zapłaciłeś za nowy?
  • Level 9  
    1700zł na alledrogo. Używka 800-1000zł + 400 czyszczenie immo i najnowszy soft.
  • Level 29  
    Odkupię stary, jaka cena?