Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine W910R 2din - Gubi fale radiowe

Romas64 02 Feb 2015 18:38 996 1
    Romas64
    Level 2  
    Witam serdecznie.
    Posiadam ML-a W164 i w miejsce oryginalnego Comanda bez navi wstawiona jest stacja multimedialna Alpine Ina W910R. W tym zestawieniu zakupiłem auto i po zakupie wszystko było OK. Odbierało bardzo dobrze bez szumów i zanikania fal.
    Od jakiegoś czasu po przejechaniu czasami 20 a czasami 50-60 kilometrów radio zaczyna szumieć na wszystkich stacjach radiowych, jak gdyby antena przestawała działać. Pozostałe tj. odtwarzacz czy to z płyty czy z pendriva czy też navi nie ma żadnych zakłóceń.. Radio po zgubieniu fal raczej już w trakcie jazdy nie załapuje aby grać prawidłowo. Dopiero po wyłączeniu auta i pozostawieniu go na jakiś czas odbiera bez zakłóceń. Na krótkich odcinkach kilku lub kilkunastu minutowych nie ma problemów. Pomyślałem że może problemem jest brak prawidłowego kontaktu przewodów antenowego i zasilających przy wzmacniaczu anteny która znajduje się przy tylnej szybie. Tam sprawdziłem i jest ok. No i nie wiem co może być problemem. Czyżby zasilacz bądź zasilanie do niego działało okresowo. Proszę o podpowiedź jak można sprawdzić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy albowiem zawsze zdarza się to tylko podczas jazdy. Jak sprawdzam na zaparkowanym aucie nigdy się to nie przytrawiło. Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Romas64
    Level 2  
    Dzięki za zainteresowanie. Problem rozwiązany przyczyną gubienia fal był słaby kontakt anteny. Po zdemontowaniu stacji i dociśnięciu wtyczki wszystko jest ok.