Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka Multimedia, Internet, SAT

02 Lut 2015 19:00 1263 6
  • Poziom 13  
    Mam podłączoną kablówkę MM analog + internet. Do mieszkania mam wprowadzony przewód jednak nie został on zakończony żadnym gniazdem. Technik który to podłączał zakończył kabel odgałęźnikiem Teleste DTS106 wpinając się w IN. Do OUT -2.4db podłączył modem internetowy (CISCO) a do OUT -6db odbiornik TV.

Chciałbym to teraz połączyć z telewizją SAT (QUAD) i rozdzielić na 4 TV.
    Kupiłem zwrotnicę D.S.E. SSC4 i w TERR IN podłączyłem OUT -6db z Teleste DTS106, do SAT IN 1,2,3,4 podłączyłem konwerter sat.
    Wyjścia OUT 1,2,3,4 podłączone są do gniazd końcowych R+TV+SAT.

W gniazdach gdzie korzystam tylko z jednego rodzaju sygnału SAT/TV obraz jest ok, w jednym z gniazd podłączony mam odbiornik TV (wejście antenowe) oraz dekoder SAT podłączony do tego samego TV. Kiedy dekoder jest włączony a odbieram TV (wejście antenowe) to występują silne zakłócenia obrazu, po przełączeniu źródła na SAT obraz jest ok. Kiedy wyłączę dekoder SAT obraz z wejścia antenowego jest ok.

Czy tego typu połączenie jest właściwe, czy powinienem coś zmienić.
    Dodam iż w kablówce są również nadawane programy DVB-T.
  • Specjalista Sieci, Internet
    wacek napisał:
    Czy tego typu połączenie jest właściwe, czy powinienem coś zmienić.

Zacznijmy od tego, że NIE wolno "mieszać" sygnału sat z kablówką w jednym przewodzie - dlatego to się dzieje, co się dzieje.
    Musi być osobny kabel do satelity.
  • Poziom 13  
    Ok, a czy może być tak to spięte gdybym korzystał z pojedynczych sygnałów/gniazd?
    wacek napisał:
    czy może

NIE, nie może.
    Nie ma znaczenia, co zrobisz, zasada jest taka, że nie "miesza" się kablówki z żadnym innym medium, gdyż to prowadzi do wprowadzania w sieć operatora ingresu (zakłóceń z innego medium, które wnikają w sieć operatora i szkodzą też innym użytkownikom tej sieci), a po wtóre, może też uszkodzić sieć operatora, w której to nie ma żadnego napięcia (a w sat jest 13 i 18 Volt), a w dodatku, może uszkodzić instalację operatora w Twojej lokalizacji.

Z satelitą można połączyć DVB-T, ale znowu DVB-T z kablówką też nie wolno łączyć razem.
    Satelita musi mieć osobną instalację.
  • Poziom 13  
    No i wszystko jasne, dzięki !

Edit:

Jeszcze jedna rzecz, czy tą zwrotnicą mogę dzielić samą kablówkę, czy muszę zamienić na inne urządzenie?
    wacek napisał:
    czy tą zwrotnicą mogę dzielić samą kablówkę

Może napiszę tak - ALBO kablówka, ALBO satelita - czyli ALBO jedno ALBO drugie - razem jest to niedopuszczalne w przypadku kablówki i innego medium.
  • Poziom 13  
    Temat rozwiązany, podłączyłem sat osobno i kablówkę osobno.