Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy da się w UPC sparować kartę z CI+ z zewnetrznym dekoderem

Banker_2 03 Lut 2015 10:58 1188 2
  • #1 03 Lut 2015 10:58
    Banker_2
    Poziom 4  

Witam,
    Zagadnienie dałem w innym wątku ale jest on stary i pewnie bez szans na jakiś odzew...
    Rzecz dotyczy CI+ w UPC. Właściwie wszystko działa poprawnie, dla moich dwóch telewizorów LG jest OK. Natomiast schody zaczęły się kiedy spróbowałem użyć funkcji PVR wbudowanej w TV z podłączonym dyskiem do USB. Ogólnie działa nieźle, pod pewnymi względami jest to nawet wygodniejsze niż działanie z STB UPC z jednym "ale". Można nagrywać tylko aktualne programy, nie ma możliwości nagrania czegoś w tle. Zmiana kanału to przerwanie nagrania. I moim zdaniem to znacznie studzi wszystkie zalety CI+, o ile np na VOD zupełnie mi nie zależy, nagrywanie w tle jak najbardziej jest pożądane. Nikt mnie o tym nie uprzedził przy rezygnacji z STB i przejściu na CI+, poczułem się wpuszczony w maliny.
    No i szukam patentu jak to obejść. Zdaje się, ze nie jest to problem telewizora czy funkcjonalności jego softu, a związane z zagadnieniem moduł CI+ wybranego przez UPC (a może zespołu karta-moduł CI+) który jest jednostrumieniowy.
    opcja 1 - mógłbym niby wrócić do STB UPC, chociaż nie po to pozbyłem się kabli i skrzynek. najbardziej wnerwia mnie jednak, że wszystkie nagrania zostają na dysku STB który jest w sumie niewielki a i tak wszystko przepada z końcem umowy.
    opcja 2 - kupienie osobnego dekodera z gniazdem CI+, niemal wszystkie tunery oferują PVR i nagrywanie w tle. Sparowana karta z CI+ będzie dekodować wszystkie opłacone w abonamencie kanały. Jest ryzyko zachowania zgodności z CI+ od UPC, ale o to powiedzmy można podpytać u sprzedawcy i wybrać model zgodny. Problemem są koszty - w zasadzie jeśli chcemy znaleźć cos z gniazdem CI+ i DVB-C do dyspozycji są właściwie b. drogie kombajny dla "elity", ceny zaczynają się gdzieś powyżej 500 pln. Więc opcja poza zdrowym rozsądkiem jak na moje potrzeby.
    Opcja 3, najbardziej kusząca - Kupno taniego tunera z DVB-C i gniazdem CONAX. Znalezienie tunera zgodnego z siecią UPC to właściwie żaden problem, a ceny są przystępne. Problemem jest parowanie karty klucza i modułu CI - czy wyjęta z modułu CI+ karta i włożona do CONAX zadziała jeśli sparuję tuner z kartą? Czy to jest w ogóle wykonalne bez udziału UPC? Przypominam, że karta jest już AKTYWNA, chcę jej tylko użyć w tunerze spoza dystrybucji UPC po to by mieć te nagrywanie w tle i na zewnętrznym dysku. Czy możliwe jest wykonanie tego samodzielnie (pomijam zgłębianie forów, sciąganie ew softu do aktywacji, nauczenie się obsługi operacji, ect. ), czy też urządzenie MUSI być dodane po stronie operatora UPC by takie parowanie w ogóle zadziałało?

To jest właśnie skutek skorzystania z opcji "modułu CI+ zamiast dekodera". Faktycznie nie płaci się za to złotówki więcej, ale oprócz opcji dodatkowych traci się również funkcję nagrywarki, nawet jeśli twój TV takie opcje PVR zawiera. Ja akurat mam LG LM670s, ale prawdopodobnie tak to będzie wyglądać na każdym telewizorze, bo problem tkwi w rozwiązaniu modułu CI+, da sie nagrywać wyłącznie aktualnie wystrojony na tunerze kanał. I warto to rozważyć przy decyzji przesiadki na CI+.

0 2
  • #2 03 Lut 2015 11:12
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Lut 2015 15:51
    Banker_2
    Poziom 4  

Dzięki za informację - czyli właściwe pomysł upadł.
    Gdybym kupił taki własny tuner DVB-C jedynie mogę na nim odbierać niekodowane programy i takie oczywiście swobodnie nagrywać na dysk zewnętrzny po USB. De facto może być wtedy nawet bez gniazda CONAX bo nikt nigdy nie sparuje mi tego, UPC odmówi, a bez nich nie zdołam tego zrobić.
    Szkoda w tym wszystkim, że można co jakiś czas w allegro znaleźć oferty tunerów określanych jako zgodnych z UPC. Oczywiście nikt nigdy nie wyjaśnia, że nie da się obejrzeć na nich nic ponad niekodowane programy, a do tego właściwie o ile telewizor jest w miarę nowy nie trzeba żadnego osobnego tunera... I biznes kwitnie.

0