Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o pomoc - konfiguracja tcp/ip na egzamin

03 Lut 2015 12:49 1815 4
  • Poziom 7  
    Proszę o pomoc
    przygotowuje się do egzaminu praktycznego z E13 zainstalowałem w domu windows serwer 2003 do cwiczeń a poniżej podaje przykładowe zadania z arkusza egzaminacyjnego i mam kilka pytań

W zadaniu trzeba skonfigurować kartę sieciową na serwerze adres ip jest podany maska jest podana i tu pytanie jaki podać adres bramy domyślnej?

wiem że adres bramy to ip routera ale w zadaniu nie ma routera jest tylko punkt dostępowy AP o adresie IP 192.168.0.10x (x – numer stanowiska
    egzaminacyjnego) czy ten adres należy wpisać jako adres bramy domyślnej ? (np. jak będę miał stanowisko nr. 5 to adres bramy domyślnej będzie 192.168.0.105 ) ? bo nie wiem czy dobrze rozumiem a gdy będzie trzeba przyłączyć stacje roboczą do domeny to parametry protokołu TCP/IP muszą być te same na stacji i na serwerze?

i proszę o rade czy wskazówkę na przykładzie poniższych zadań z arkusza jak i w jakiej kolejności najlepiej się do tego zabrać? bo nie ma nic na temat activ direktory czy DHCP a podejrzewam że jakaś z tych ról by się też przydała?

Zadania przykładowe z arkusza egzaminacyjnego
    Wykonaj modernizację lokalnej sieci komputerowej zgodnie z wytycznymi:
    1. Skonfiguruj protokół TCP/IP na karcie sieciowej serwera:
    a) adres IP serwera: 192.168.0.x /24, (x – numer stanowiska egzaminacyjnego),
    b) na serwerze jest utworzone konto administrator jest ono zabezpieczone hasłem zaq1@WSX
    2. Skonfiguruj serwer do pracy jako serwer DNS, który odpowiada za obsługę domeny o nazwie
    egzaminx.local (x - numer stanowiska egzaminacyjnego).
    3. Załóż na serwerze konta użytkownikom i przypisz je do grup:
    a) konto pracownik z hasłem pr@C0w1 ma należeć do grupy o nazwie Użytkownicy sieciowi,
    b) konto szef z hasłem sz&fDZ2 ma należeć do grupy o nazwie Użytkownicy kopii.
    4. Udostępnij w sieci folder WSPOLNY, znajdujący się na głównym dysku serwera, tak aby tylko
    administrator oraz użytkownicy szef i pracownik mieli uprawnienia do modyfikacji zawartości
    w nim się znajdującej.
    5. Wykonaj patchcord, zgodnie ze standardem EIA/TIA 586 B do połączenia serwera z urządzeniem
    dostępowym AP.
    6. Skonfiguruj bezprzewodowe urządzenie dostępowe AP*:
    a) sieć bezprzewodowa ma mieć nazwę SSID ekonomiczna_x, gdzie x – numer stanowiska
    egzaminacyjnego, ma pracować na kanale x i stosować szyfrowanie WPA2 z hasłem 100Krotka.
    *AP-bezprzewodowe urządzenie dostępowe ma adres IP 192.168.0.10x (x – numer stanowiska
    egzaminacyjnego). Można nim zarządzać, wykorzystując przeglądarkę internetową. Konto administratora
    AP ustawiono na 1234567890
  • Poziom 25  
    IP bramy podawać nie musisz bo nie jest Ci tu on do niczego potrzebny. Ważne aby komputer i serwer znajdowały się w jednej podsieci.
  • Poziom 22  
    czy to naprawdę są zadania na egzamin????
  • Poziom 7  
    Tak to są zadania z oryginalnego arkusza egzaminacyjnego na zawodowy egzamin praktyczny który był w styczniu 2014 roku z kwalifikacji E13 - technik informatyk .
    A mój egzamin odbędzie się 21 lutego 2015 r nie wiem jakie będą teraz zadania ale ćwiczę na tych co już były i próbuje się jakoś przygotować .
    Dziękuję za wskazówki na tym forum bo okazały się słuszne.