Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator - lokalizacja kabli

03 Lut 2015 13:35 1587 7
  • Poziom 2  
    Od razu witam całą elektryczno/elektroniczną społeczność :) A teraz przejdę do rzeczy. Jako, że z tym zagadnieniem nie jestem zbytnio obeznany, a muszę poradzić sobie sam... Potrzebuję kupić urządzenie, które znajdzie mi kable w ścianie. Chcę sobie powiercić w piwnicy i nie chciałbym przez przypadek zostać bez światła, no i myślę że to urządzenie przyda się w przyszłości przy remoncie domu. Szukam oczywiście najlepszego rozwiązania jakość/cena. Z opinii zaczerpniętych na z różnych internetowych czeluści wynika, że dobrym sprzętem dysponuje sonel. Mógłby mi ktoś doradzić jakiś konkretny model?
  • Moderator Energetycy
    Szukaj tutaj
    chociaż do wyszukiwania przewodów w ścianach może wystarczyć taki -

Lokalizator - lokalizacja kabli
  • Poziom 1  
    "Sonel" ma dobry sprzęt ale niestety drogi. Dużo zależy ile chcesz wydać pieniążków.
    Ja osobiście mam wykrywacz za 60 zeta i drugi "traker" z generatorem do lokalizacji precyzyjnej. Mój wykrywacz ma trzy tryby (metal, elektryka, pustka-drewno) jest dobry o ile przewody są pod napięciem (np. oświetleniowe nie muszą być włączone) wtedy najlepiej "przeskanować" to samo miejsce wszystkimi trybami a i tak nie ma pewności. Kabel może być zamurowany głęboko a wykrywacz tego nie wyłapie. Urządzenia działają dobrze do kilku centów tylko.
  • Poziom 17  
    Ja od siebie polecę BOSCH GMS 120. W ścianach żel - betowych ładnie pokazuje przewody pod napięciem.
  • Poziom 14  
    Polecam urządzenie Metrel EuroTest 61557. Precyzyjny,doskonały i niezawodny.
  • Poziom 2  
    Ale miałem farta, zaoszczędziłem trochę kasy :) Udało mi się pożyczyć taki wykrywacz przewodów:

http://e-mierniki.pl/1259-tdr-410.html
    Temat można chyba zamknąć, dzięki wszystkim za pomoc, już miałem wykorzystać pomysł z trackerem, może kiedyś wypróbuje :)

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

• Poziom 19  
    Może oświeć nas kolego - w jaki sposób za pomocą reflektometru można zlokalizować przewody w ścianie?
  • Poziom 17  
    Też mnie to interesuje. Uszkodzenie, owszem można zlokalizować i dość dokładnie. Chyba, że ma jakąś funkcję, o której ja nie mam pojęcia.