Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

The Pirate Bay znów działa

pseven 03 Lut 2015 15:27 4317 29
  • The Pirate Bay znów działaSiedem tygodni po akcji policyjnej zakończonej przejęciem i wyłączeniem serwerów serwis The Pirate Bay wznowił działalność.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dane strony rozmieszczone zostały w chmurze serwerów bliżej nieokreślonych usługodawców z przynajmniej kilku krajów świata.

W chwili pisania artykułu strona The Pirate Bay pozbawiona była reklam, ale i moderacji. Jak podaje serwis TorrentFreak dotychczasowi moderatorzy nie mogą zalogować się do panelu adminstracyjnego. Plany administratorów serwisu pozostają nieznane.

Jak długo The Pirate Bay będzie działał tym razem?

Źródło:
    http://www.ibtimes.com/pirate-bay-update-phoe...st-hint-yet-torrent-site-will-be-back-1794778
    http://www.mobilegeeks.com/raspberry-pi-2-pirate-bay-verykool-spark-2/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8559 postów o ocenie 1635, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    djkomprez
    Poziom 21  
    Prawo do zarabiania mają ... ale bez przesady ... nikt nie wyda 4 tyś zł za produkt Adobe po to tylko aby sobie podretuszować zdjęcie ;)
    Takich przykładów jest od groma ...
    Macosmail
    Poziom 34  
    To niech sprzedają swoje dzieła poprzez "takie serwisy" za pomocą szybkich mikropłatności. Chcą dalej zarabiać na płytach, a przecież tego już prawie nikt nie kupuje. Przyszłość to formaty plikowe pobierane z internetu, wolne od jakichkolwiek nośników fizycznych i dystrybuowane bez niepotrzebnych kosztów.
    m.polo
    Poziom 14  
    djkomprez napisał:
    Prawo do zarabiania mają ... ale bez przesady ... nikt nie wyda 4 tyś zł za produkt Adobe po to tylko aby sobie podretuszować zdjęcie ;)
    Takich przykładów jest od groma ...

Ale kto Ci każe kupować cały pakiet Adobe żeby podretuszować kilka zdjęć...
    Do tego wystarczy Ci Photoshop Elements za 350zł albo... darmowy GIMP czy jakikolwiek inny program do obróbki grafiki.
    Sorry, ale w tym przypadku ludzie na siłę piracą Photoshopa, bo jest 'modny'. Bo to dobrze brzmi 'obrobiłem to na photoshopie'. A tan naprawdę olbrzymia większość użytkowników pirackiej wersji Photoshopa nie robi nic innego niż zmiana wielkości zdjęcia, wykadrowanie i zwiększenie saturyzacji. Czy naprawdę nie można użyć darmowego odpowiednika?

No dobra - powiesz, że Photoshop to tylko przykład. Ale to samo z programami do filmów (też Adobe) - ktoś nakręcił coś komórką i teraz chce to obrobić. Więc ściąga Adobe Premiere, do tego jeszcze After Effects, a tak na prawdę wszystko, co chce w tym filmiku zrobić potrafi też Windows Movie Studio, czy z płatnych - Sony Vegas, który w najtańszej wersji kosztuje 200-300zł.

Problem w tym, że wszystkie drogie programy mają dużo tańsze lub nawet darmowe zamienniki, ale ludzie wolą piracić te drogie, bo są 'na topie'.

A jeśli chodzi o wydanie tych 4 tysiecy na oprogramowanie - znam masę ludzi, którzy mają legalne pakiety Adobe. Kupili je za grubą kasę. Ale to dlatego, że na nich pracują i zarabiają. I właśnie dla nich te programy są - dla profesjonalistów, a nie dla gimnazjalisty, który chce sobie powiększyć bicepsy i zmniejszyć oponkę na zdjęciu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tacman
    Poziom 16  
    Osobiście używam Linux i oprogramowania darmowego. Mi wystarcza do tego co robię i nie narzekam.
    Jednak o ile tu mam alternatywę o tyle w przypadku muzyki już nie.
    Nie chodzi o to, że mnie nie stać czy z lenistwa mi się nie chce kupić. Chodzi o to, że nie mam gdzie u nas kupić. Jeszcze gorzej jest z jakością. Często FLAC z netu jest lepszej jakości niż oryginalna CDA ze sklepu (podobno są poprawiane, ja nie wnikam, czy to prawda ale słychac nie raz dudnienie czy szeleszczenie).
    Może jestem wymagającym użytkownikiem, ale jakbym mógł legalnie kupić co chcę to bym nigdy nie poparł tego co robi The Pirate Bay.

Ktoś może napisać, że trudno, żyjesz w takim kraju...
    Jednak czy to, że tu żyję daje prawo komuś do odcięcia mnie od czegoś?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tacman
    Poziom 16  
    Ale nadal to nie to co mnie interesuje.
    Napisałem wyraźnie - nie popieram poza uzasadnionymi przypadkami :)

Dużo kupuję z poza polski. Zarówno CDA jak i FLAC. Ale jak nie mam jak kupić to nie mam wyboru :)
    Macosmail
    Poziom 34  
    Bo to rozpowszechnianie powinno być legalne, a posiadanie nie. Ściągasz, stwierdzasz, że się podoba i chcesz zatrzymać w swojej bibliotece/ playliście to "legalizujesz". Po prostu wpłacasz jakąś niewielką opłatę i masz. Lub w postaci opłaty abonamentowej, ale wtedy dostęp do wszystkiego bez ograniczeń. A jak nie to usuwasz w ciągu 24h i tyle. Może być też coś w rodzaju opcji "Donate". Dzisiaj w świecie internetu muzyka czy filmy otaczają nas z każdej strony. Wystarczy wejść na jeden z wielu serwisów np. YT i mamy dostęp do praktycznie każdego utworu muzycznego kiedy tylko chcemy i ile razy chcemy. A różne ZAiKS-y chcą nas karać za jakiś jeden plik mp3 (chociaż by było to 16kbps), "udostępniony" przy okazji pobierania poprzez torrent. Gdyby nie internet to kto by w ogóle dzisiaj wiedział o istnieniu wielu z tych artystów.
    Dobry artysta zarobi na koncertach, reklamie i całej tej otoczce, a nie na sprzedawaniu prawa do słuchania jego muzyki. Ty możesz słuchać z pliku/ płyty CD bo zapłaciłeś, a Ty nie, ale masz streaming lub radio/TV i w ogóle słyszałeś już to wiele razy. Trochę to bez sensu.
    To co napisałem nie dotyczy programów komputerowych. Chociaż problem nielegalnego oprogramowania powinien dotyczyć głownie ich wykorzystania komercyjnego, a nie domowego. Takie programy służą do zarabiania pieniędzy, jak ktoś się "bawi" w domu np. Photoshopem czy AutoCadem to jest to raczej reklama czy edukacja, a nie strata dla producenta. Może ten ktoś kiedyś założy własną działalność i wtedy już zakupi licencję, a jakby zaczął w domu od Gimpa czy Draftsight to te firmy miały by jeszcze większą stratę :-)
    Oczywiście nikogo do tego nie namawiam gdyż obecnie jest to nielegalne. Sam używam tylko darmowego oprogramowania i mimo tego co napisałem na początku mój komputer jest czysty jak łza, poza kilkoma emulatorami i na nich dość specyficznym softem, którego od dawna kupić już się nie da. Dlatego wszystko jest solidnie zaszyfrowane :-)
    Akagor
    Poziom 8  
    Macosmail napisał:
    To niech sprzedają swoje dzieła poprzez "takie serwisy" za pomocą szybkich mikropłatności. Chcą dalej zarabiać na płytach, a przecież tego już prawie nikt nie kupuje. Przyszłość to formaty plikowe pobierane z internetu, wolne od jakichkolwiek nośników fizycznych i dystrybuowane bez niepotrzebnych kosztów.

Jesteś w błedzie jesli chodzi o rodzaj sprzedaży. W wiekszości krajów świata internet jest dobrem luksusowym,możliwości uzyskania dostępu do polączenia żałosna. Tam przyszlość to ciągle plyty CD i inne nosniki.Obecnie okolo 50% światowego majatku jest w posiadaniu 1(jednego) procenta ludzkości.Pirate bay czy setki innych tego typu stron niestety jeszcze długo beda miały ``klientów``.
    internick
    Poziom 34  
    A mi nigdy nie przeszkadzał ten serwis.
    Przykład I:
    Pobrałem Windows 7, zainstalowałem, spodobał mi się i...kupiłem.
    Przykład II:
    Pobrałem Windows 8.1, zainstalowałem, nie spodobał mi się, nie kupiłem.
    Idąc do komputerowego co bym nabył? Kota w worku!

Inną sprawą są ceny legalnego softu. Jakby Microsoft czy Adobe opylał krążki po 99 zł na pewno mniej osób wpływałoby do Zatoki Piratów.
    Pepcio666
    Poziom 11  
    A według mnie kluczem do tego żeby ludzie płacili jest to aby pieniądze trafiały do tworców. Zamiast to 100000 pośredników, managerów, wytwórni płytowych i wielu wielu innych. Niestety ale rozwinięta biurokracja w KAŻDEJ dziedzinie życia - zarówno przemysł rozrywkowy jak i biznes czy polityka - to zmora dzisiejszych czasów....
    djkomprez
    Poziom 21  
    m.polo wybacz ale pierdoły wygadujesz ...
    Znajdź mi darmowy (lub odpowiednik tańszy) programu Proteus ... powodzenia.
    Licencja kosztuje 5 tyś .. euro ! a to dopiero podstawa.
    Jest mase tego typu przykładów a że podałem Adobe jako przykład to tylko kropla w morzu jak wspomniałem.

Akurat pracuję w firmie gdzie wydaje się takie pieniądze na oprogramowanie o jakich nie śniłeś więc wiem co mówie ...

The Pirate Bay i inne serwisy zawsze będą miały popularność bo to swego rodzaju prostest
    do tego ... co nabywamy w danej cenie ...
    Sam sobie odpowiedziałeś na problem ... skoro GIMP jest darmowy i w zupełności wystarcza zamiast Photoshopa to po co się go kupuje bądź piraci ??? Bo jest na topie ? nie...
    Dlatego że firma robi sobie z Nas idiotów.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    djkomprez napisał:
    Licencja kosztuje 5 tyś .. euro ! a to dopiero podstawa.

No kolego szału nie robi.

Równo dobrze można w paincie bazgrolić.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    d-t-x
    Poziom 21  
    Panowie - a skąd weźmiecie filmy, które nigdy nie trafiły do oficjalnej dystrybucji w Polsce?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    flubber.trip
    Poziom 27  
    Teraz u mnie też, musiała być jakaś chwilowa awaria ;)
    d-t-x
    Poziom 21  
    kpp_jacek napisał:
    d-t-x napisał:
    Panowie - a skąd weźmiecie filmy, które nigdy nie trafiły do oficjalnej dystrybucji w Polsce?

Kupimy je na e-bay lub innym portalu aukcyjnym. :-)

A co z napisami?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    internick
    Poziom 34  
    kpp_jacek napisał:
    ...Proszę...

A gdzie sumy kontrolne? W ciemno mam ściągać?

kpp_jacek napisał:
    ...i wisieńka na torcie..i wisieńka w języku polskim...i wisieńka "8" w języku polskim..i poczciwy XP...

Albo jestem ułomny albo nie mam do tego dostępu. Obstawiam tą drugą ewentualność.
    djkomprez
    Poziom 21  
    Nie wiem czy rebiata wiecie ... ale ściaganie z torrentów jest JAK NAJBARDZIEj LEGALNE !
    Tyczy sie to treści których się NIE UDOSTĘPNIA jak również je kasuje przed upływem 24h
    Programy darmowe oraz te płatne (bez cracka) również można ściągać lecz działają one
    przeważnie w wersji trial.

Kolego Strumien swiadomosci swia , Co do Proteussa ... to zabawne co wypisujesz ...
    proszę Cię załaduj mi do painta hex-a skompilowanego pod obojętny mikroprocesor
    i uruchom jego symulację ... oddam Ci wszystkie punkty ;)
    d-t-x
    Poziom 21  
    To jak? Działa, czy nie działa? Od wczoraj nie mogę wejść na stronę.
    flubber.trip
    Poziom 27  
    U mnie działa. Wyczyść przeglądarkę ;)
    d-t-x
    Poziom 21  
    Ano rzeczywiście, pod Operą rusza :) Ale Chrome coś kombinuje.