Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik REMOTRONIX SE2S - jakieś zwarcie

03 Lut 2015 18:13 1080 1
  • Poziom 9  
    Witam, kupiłem wyżej wymieniony sterownik REMOTRONIX RTX SE2S RANGER. dzisiaj zamontowałem go do vw polo 6n2 z fabrycznym pneumatycznym zamkiem. podłączyłem sterownik do pompki według schematu. czyli sterowanie +12V , kierunkowskazy itd. wszystko działało tak jak miało działać, tzn otwieranie/zamykanie, sygnalizacja kierunkowskazami, funkcja panic. i wszystko było by pięknie gdybym nie wpadł na idiotyczny pomysł podpięcia dodatkowego przewodu domykania szyb, na którym pojawia się minus po zamknięciu (przez ok 30 sek) do przewodu odpowiedzialnego za zamykanie czyli +12V tym bardziej że wiedziałem że trzeba zastosować dodatkowy przekaźnik by zamienić minus na plus i wtedy dopiero podłączyć pod przewód odpowiedzialny za zamykanie. nie wiem co mnie podkusiło. po tym zabiegu wywaliło bezpiecznik w samochodzie. włożyłem nowy ale niestety sterownik chyba się uszkodził bo nie działa sterowanie z pilota, ani kierunki. jest cały czas zwarty i daje ciągle sygnał na zamykanie. dopiero po ściągnięciu kostki od sterownika "puszcza" po założeniu kostki znowu pompka się załącza. co teraz z tym zrobić? da się jakoś to naprawić? jak to sprawdzić? może ktoś mi coś podpowie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Najczęściej sygnał domykania wychodzi z układu scalonego, który ma wydajność maksymalnie 500mA na wyjściach. Sądząc z opisu uszkodziłeś układ. Rzadko się zdarza, żeby przy okazji poszło jeszcze coś innego. Wymiana samego układu powinna pomóc.